Şimdi Ara

Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
5.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    codecleri takip ediyorum.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Televizyon bölümü dh forumda zaten dhlı sizin bizim gibiler işi bilir benim sözüm mahalle insanlarına en azından benim çevrem böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akk ile 3mbps de 4kYi çok güzel İzlerseniz

• 4k bir film ort. 40gb oluyor x265 ise. X264 de 50gb yi gorur. Burdan sormak lazim 4k tv olup da 40gblik film izleyen veya 10gb lik tek bolum dizi izleyen. Yok. Youtube dan 4k izliyoz diye avunuluyor iste.
    Edit: lafi gecmis sorayim, 1080p yayin yapan kanal var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayisikent -- 11 Mayıs 2016; 15:01:56 >
  • İstediğimi alırım sanane ?
  • trolenyum T kullanıcısına yanıt
    4k nin boyutları devasa yalnız bu türkiye gibi ülkelerde sorun. ABD Asya Avrupa da sınırsız yüksek hızlarda internet mümkün. Youtube 4k videoları 30 fps. 4k 60 fps videolar baktım. Tabi birde youtube ayrı bir sıkıştırma formatı kullanıyor. Neyse kısacası şuan Avrupa'da artık genel olarak 4k tv satılıyor. Ayrıca 2yil önce full hd almak istediğimde 4k pahaliydi en iyisi bekleyeyim dedim şimdi 4k nin fiyatı 2 yıl öncesinin full hd tvden daha düşük. Benim gozlemlerim 1 yıl içinde 4k içeriğin iyice yayginlasacagi Türkiye'de ise 2-3 yıl içinde oturmuş olur.

Ben çoğu oyun videosunu 4k izliyorum youtube dan sorunsuz bir 4k icin 50mb internet bağlantısı gerek. 200mb da akıyor 4k :)

• Televizyon alınır 10 sene 15 sene götürür o yüzden geleceğe yönelik alınır bunda ne var?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Yav he he

• quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Yıl 2016 hala televizyon izleyen var ha ? ...

20 yaşında birinin izlememesi normal annen babanda forumda mı takılıyor?
  • Bak senin için faydalı bir link. Sonuçta bir yerden başlaman lazım, utanma cehalet önce hepimizde vardı ama zamanla hem okuduk hem de kendimizi geliştirip adam olduk. Sıkma canını sen, geçecek merak etme.

http://bozkirhem.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/42/07/175948/icerikler/okuma-yazma-kurslari_116913.html
  • Asgari ücretle kredi çekil cep telefonı alan ülkeyiz..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce birisi Youtube demiş.480p anca izliyoruz 16 mbps ile.
  • Milletin verdiği para kendini bağlar. Bende mantıksız buluyorum ama sorgulamıyorum. Sorgulayacak olsak o kadar çok şey varki . Ülkende 250-300km hız yapacak yol yok . Olsa bile 120 sonrası cezası var. Sen gidip 260km ibreli araba alıyorsun. ??

He bu arada artık tv izlenmiyor, 2 yıl sonra kanallar kapanır, herkes youtube izliyor, internette 4k filmler var diyenleride anlamıyorum. Bu ülkede tv izleniyor ve izlenecektir. Bütün kanallar her gün dizi yayınlıyor. Demekki eskisinden daha çok izleniyor. Zaten ortalama 75GB akk olan bir ülkede dijital yayıncılık pek akıl karı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecyln -- 11 Mayıs 2016; 19:18:53 >
  • 1080P ye de aynı muameleyi çekmişlerdi bu 4K çözünürlüğünü ilahlaştıran arkadaşlar.

Bu zihniyet 8k çıkınca onu da alacak 16K çıkınca onu da alacak ama ben asla ama asla 1080P üzerine çıkmayacağım.

Gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Televizyon alınır 10 sene 15 sene götürür o yüzden geleceğe yönelik alınır bunda ne var?

Bunu diyen yarın 8k alacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Televizyon alınır 10 sene 15 sene götürür o yüzden geleceğe yönelik alınır bunda ne var?

ona bakarsan bizim evde tüplü televizyon var hala hd dsmart var yarım ekran izliyoruz. Ama televizyon yeni alacak olsam 4k alırım tabi ki. 10 15 sene götürecek ne gerek var daha iyisi varken daha düşüğünü almaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crashday

Televizyonda 4k'ya laf atıyorsunuz da neden telefon üreticilerinin çözünürlük yarışına birşey demiyorsunuz? 15cm'lik telefon ekranı 2k, 100cm'lik televizyon 1080p olmalı,öyle mi?

hocam onda olay video çekimi ve ekran boyutu. belki 1k ekran boyutunda fark etmez ama video'da çok büyük fark ediyor. bir diğer olay artık resimler vs hepsi dijitale döndü hal böyle olunca ve yeni tvlerin uhd ve monitör olarakta kullanılabilmesinden dolayı 2k çıkartmaya başladılar. ama bana sorarsan bende senden taraftayım.
  • Ben 4K oyun oynuyorum. (Witcher 3 ve Batman Arkham Knight oynamanızı tavsiye ederim, sanat eseri gibi oluyor.)
  • Adam Tayyip. Biraz daha bekleyin 5k alın diyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

ona bakarsan bizim evde tüplü televizyon var hala hd dsmart var yarım ekran izliyoruz. Ama televizyon yeni alacak olsam 4k alırım tabi ki. 10 15 sene götürecek ne gerek var daha iyisi varken daha düşüğünü almaya.

Şimdi 4k tv ler hiçbir zaman 10 yıl boyunca satılmayacak, birbirimizi kandırmayalım.

3000 liraya alacağın bir Full HD televizyon ile aynı fiyata alacağın 4K televizyon arasında bariz kalite farkı olacaktır.

PPI değeri yüksek olsa bile yukarı ölçekleme ile izleyeceğin yayın zevk vermeyecek, 1080P cihazdakinden daha düşük model modüle sahip bir 4k televizyonun olmuş olacak.

4k film blu ray film arşivi yapayım desen sabit disk yetmez. Akk yetmez.

Oyun oynayayım desen konsolları çöpe at, ekran kartın 4SLI titan veya R9 390x veya Fury olmalı.

4k=Maddi külfet.

1080P can dostudur.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.