Şimdi Ara

Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
5.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4K alanlar geleceğe yatırım yapıyorda 3 - 5 sonra 4K yayın başladığında şu anki tvlerin çok daha uygunu çıkacak yada üstüne başka özellikler eklenerek satılacak. Öyle değilmidir Yeni jenerasyon hep çıktığında hem eksik çıkar hemde çok pahalı ve yaygınlaşmaya başladığında hem kalite özellik artar hemde fiyatlar hakettiği düzeye iner.
  • Sevgili kardeşim tartıştığımız konu, para için çamura yatan müşteriler değildi ki :)
    Elbette sen o konuda haklısındır iş dünyası lanet virajlarla dolu, esnaflık zor, insanlar 2 gram bilgileri ile seni test etmeye kalkarlar vs.
    Ama bana tüm samimiyetinle cevap ver, her ne kadar kötü olursa olsunlar, HD nedir bilmiyor diye insanlar TV almaktan vazgeçerse eğer, 1- tv üretenler-nakliyesini yapanlar,satanlar ne iş yapacak? 2- O tv yi almış olmanın verdiği heyecan ile kim gidip twin lnb taktıracak ve lnb+30m kablo+işçilik ile para kazanacak 3- herkes ''bilmiyorum, almayayım'' düşüncesine sığınırsa bırak ülkeyi dünyada ticaret döngüsü nasıl bir kısırdöngüye girecek hiç düşündünmü?
    Her şeyi geçtim kardeşim yanlış anlama ben anlatmaktan ayrı bir zevk alırım, ikinci eğitimimi bu nedenle alıp eğitmen oldum zaten.
    Senin yaklaşımınla iş nasıl olur ki gardaş? biz tekel bayisi değiliz ki al gülüm ver gülüm olsun :D sırf sohbet aşmak için soru soran müşteriler var sen de iyi bilirsin. belki inanmazsın ama, ben üreticinin kullandığı kasadaki hammaddeye kadar araştırmıştım sırf bana bu kadar soru sorulduğunu bildiğim için, bir zaman sonra bir baktım ki artık insanlar bana soru sormadan ben başlıyorum hem işimi yapıp hem anlatmaya

itiraf ediyorum bazen konuşmam bittiğinde yüzüme anlamsız bakan bir kaç çift göz gördüğüm oluyordu

bak ilk mesajımı ciddi yanlış okumuşsun o yüzden gerilmiş olabiliriz seninle. ilk mesajımda ciddi anlamda hakaret veya kinaye yoktu, yazılı dünyanın zor yanlarıdır bunlar, mimik yok, ses tonlaması yok, bakış yok. düz yazı olunca böyle oluyor.

haydi gel barışak

• tanercskn kullanıcısına yanıt
    Ama gardaş, başka yazılarımda da dile getirmiştim maalesef teknolojinin artık eskiye nazaran çok daha hızlı ilerlemesinin bir yan etkisi bu.
    Yani, rafta bekletilip de ''günü geldi haydi kullanalım'' gibi bir uygulama yok. sen 4K alacaksın onlar 8K çıkartacak ( şu an çalışmaları halen devam ediyor ve İFA da ilk 8K tanıtımı dahi yapıldı)
    Sen 8K alacaksın onlar 16B çıkartacak, bunun içinde hem teknolojisinin ilerleme şeması hem de ticari olgular var.
    yani önüne geçilebilecek ve ''bekleyip de 2 yıl sonra alayım'' diyebileceğin bir durum yok maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Sevgili kardeşim tartıştığımız konu, para için çamura yatan müşteriler değildi ki :)
    Elbette sen o konuda haklısındır iş dünyası lanet virajlarla dolu, esnaflık zor, insanlar 2 gram bilgileri ile seni test etmeye kalkarlar vs.
    Ama bana tüm samimiyetinle cevap ver, her ne kadar kötü olursa olsunlar, HD nedir bilmiyor diye insanlar TV almaktan vazgeçerse eğer, 1- tv üretenler-nakliyesini yapanlar,satanlar ne iş yapacak? 2- O tv yi almış olmanın verdiği heyecan ile kim gidip twin lnb taktıracak ve lnb+30m kablo+işçilik ile para kazanacak 3- herkes ''bilmiyorum, almayayım'' düşüncesine sığınırsa bırak ülkeyi dünyada ticaret döngüsü nasıl bir kısırdöngüye girecek hiç düşündünmü?
    Her şeyi geçtim kardeşim yanlış anlama ben anlatmaktan ayrı bir zevk alırım, ikinci eğitimimi bu nedenle alıp eğitmen oldum zaten.
    Senin yaklaşımınla iş nasıl olur ki gardaş? biz tekel bayisi değiliz ki al gülüm ver gülüm olsun :D sırf sohbet aşmak için soru soran müşteriler var sen de iyi bilirsin. belki inanmazsın ama, ben üreticinin kullandığı kasadaki hammaddeye kadar araştırmıştım sırf bana bu kadar soru sorulduğunu bildiğim için, bir zaman sonra bir baktım ki artık insanlar bana soru sormadan ben başlıyorum hem işimi yapıp hem anlatmaya

itiraf ediyorum bazen konuşmam bittiğinde yüzüme anlamsız bakan bir kaç çift göz gördüğüm oluyordu

bak ilk mesajımı ciddi yanlış okumuşsun o yüzden gerilmiş olabiliriz seninle. ilk mesajımda ciddi anlamda hakaret veya kinaye yoktu, yazılı dünyanın zor yanlarıdır bunlar, mimik yok, ses tonlaması yok, bakış yok. düz yazı olunca böyle oluyor.

haydi gel barışak

Dediğine bende katılıyorum kesinlikle söylediklerinde haklısın,hani ben şunu diyorum ben iş yaparken gelip biliyormuşun gibi atlama yapıyorlar ya bazı müşteriler ona öfkelenıyorum en çokta inanmazsın adama abi bak bu tv böyle çalişir ve bunları yaparsan kanalı değiştirirsin tamam dedi ben zaten biliyorum anlatmana gerek yok diyor sonra,ertesi gün beni arıyor tv çalişmıyor gittim baktım fişi tam takamamışlar prize ve bana diyorki bu kanalların uzerinde niye,HD yazıyor diyor bunları sil eskilerini getir diyor tabi asla müşyerlerin karşısında sinirlenmem ve beni bir gülme tuttu daha niceleri var bende bişeyler anlatmaktan zevk duyarım valaha ama karşimdakide öğrenmeye meyilliyse tabi herneyse ya kusura bakma ağır konuşmuşsam bazen olur,öyle şeyler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teknolojide geleceğe yatırım yaptığını sanırsan kendini kandırırsın anca.
    Üreticiler gıdım gıdım teknoloji sürüyorlar piyasaya ki elindekinin modası geçsin hemen yenisini al.
  • 3D gereksiz ancak 4K 3-4 seneye yaygınlaşır. Şimdiden alarak daha fazla para çıktı ceplerinden o kadar. Tabi birde 2K telefon alan zihniyet var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Bir bakıma doğru diyorsun birileri buna ön ayak olacak ki yaygınlaşsın gelişsin benim gibi fakirler de anca çok mecbur kaldığında alsın alabilsin :)
  • Şuan gereksiz orası doğru ama parası olan alır kardeşim sanane ve banane bundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abivos -- 10 Mayıs 2016; 14:30:49 >
  • tanercskn kullanıcısına yanıt
    al bir fakir de benden o zaman
  • yakın zaman FHD panelin orjinalini bile bulamıcaksınız..

UHD panel alıp başını gidicek..

İnternet gibi..
    İlk çıktığında pahalı.. gereksiz deniyodu..
    Sonrasında ucuz ve heryerimizde var..

Ben 4k Ju6570 48" aldım gayette güzel.. Arşivimi dizimi filmimi GTA V'imi ve herşeyimi yapabiliyorken , göz zevkim tavanken , rahatlıkla yapabilioken neden 400 TL düşük veriyim??

Araba gibi düşün..

Tofaşta 4 teker mercedeste 4 teker

Nie mercedese binmek yerine tofaşa binmiosun??

Cevap burda..

GG
  • Televizyonda 4k'ya laf atıyorsunuz da neden telefon üreticilerinin çözünürlük yarışına birşey demiyorsunuz? 15cm'lik telefon ekranı 2k, 100cm'lik televizyon 1080p olmalı,öyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 480 bana kafi
  • Çorumdayım.

10 K yayın izliyoruz burda.

İlk pilot bölge ve yayın buradan başladı.

Gerçekten çok keyifli 10K ..

Büyüklerimize teşekkür ederim.
  • evimizde 60 inç full hd tv ve 32 inç full hd tv var
    ama bu televizyonu hepsiburada 1.655 liraya satınca dayanamayıp satın aldık

http://www.hepsiburada.com/lg-49uf6407-49-124-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-2-0-led-tv-p-EVLG49UF6407

müthiş
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Televizyonda kastım şuan yayınlanan dizinin son 2 dk görmek için bilmem kaç dk reklam dayaması. Yoksa televizyon yayının bitmesinden bahsetmiyorum. Sadece şekil değiştirecek değiştirecek izleyici daha özgür olacak. Yoksa gider televizyonu cep telefonunada bağlarsın. 40 yaş üstünde senin ailen gibi teknolojiyi kullanmıyor genelde en azından benim gözlemlediğim budur. Birde ben yazdıklarıma baktım ve hiçbir yerinde modern olun falan demedim. Ama yayını kast etmiyorum. Sadece dizi saatini beklemek yerine insanlar artık istediklerinde dizileri izleyebiliyor ve tekrardan yazıyorum diziden daha fazla para kazanmak için yok yere 2dk için yarım saat reklamdan sonra gösteriyorlar. Demek istediğim o ayrıca geride kalmışlığım falanda yok emin olabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Dogru duzgun Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor ben şu zihniyeti çözemiyorum açıkcası. Toplum nereye gidiyor? Bu basit bi örnek ama toplum psikolojimizi açıklıyor genel anlamda sanırım

Ne alaka kardesim? Herkes tv mi izliyor saniyorsun? 4 sene once 5000 liraya aldigim dunyanin en kaliteli panllerinden birine sahip televizyonumda 50 gb lik bluray film izlemek pahabicilemez. Film olmasa bile youtube dan epey sey izlenebiliyor.

Ayrica isteyen 4k alir ne olcak? 4k da fotograflar cok iyi gorunuyor mesela..

5000 lıraya hangı modelı aldın 4 sene once

Samsung 55ES8000

7000 liradan falan acilmisti.

Ama sen cok dar acıdan bakıyorsun. Ben ulkeden bahsediyorum bu mıllet aclık sınırının altında yasıyor senın aldıgın 7000 TLlik tvden uydunetten vs kullanan kac kişi var bu milletin içinde?

Yani biraz geniş dusunebilirsek iyi olur sadece kendımızı dusunmeyelim. Benım gelirimde belli ama ben senın aldıgın donemde 1.250 TLye LG bilmem kac PM modelini aldım Full HD hala da kullanıyorum ve 4Kya gerek duymuyorum örnegin. Ama uyduda Full HD yayın yapan kanal sayısı bile yeni yeni artmaya basladı. Film izlersemde 720p modunda yeterlı geliyor full hd indirmek istersem internet kasıyor açıkcası.. Yanı konunun ozu boyle

• quote:

Orijinalden alıntı: crashday

Televizyonda 4k'ya laf atıyorsunuz da neden telefon üreticilerinin çözünürlük yarışına birşey demiyorsunuz? 15cm'lik telefon ekranı 2k, 100cm'lik televizyon 1080p olmalı,öyle mi?

O ayrı bi mallık zaten. Buyuteçle bile o detayı goremıyorlar kucucuk telefona 4K ekran koyuyorlar luzumsuz yere. Ben bu 50 inc altı tvlerde belli mesafeden 4K göruntuyu ayırt edilebileceğinden bile supheliyim. Hele ki laptoplara da aynı modelı koymaya basladılar.. Gorgusuzluk resmen bunu almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

işiniz gücünüz oturduğunuz yerden eleştirmek
    Bilmez ki 4K tv alıp oyun oynayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde şimdilik de olsa TRT1 de futbol keyfi yaşayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde USB veya HDMI kaynaklarından GERÇEK 4K film izleyenler var, bilmez ki büyük firmalar yakında FHD panel üretmeyi bırakacaklar, bilmez ki hiç bir teknoloji raflarda hazır bekletilip ''günü geldi artık kullanabilirsiniz'' mantığında gelişmemiştir, bilmez ki daha 2004 lü yıllarda hd yayın yok iken yine ilk olarak hd tv ler üretilmişti, bilmez ki teknoloji hep birbirine paralel ilerler, bilmez ki teknoloji hiç bir zaman geriye doğru gitmez hep ileridir yönü. bilmez ki ülkemizde millet FHD tv lere 2000 tl ler verirken UHD panel tv ler 2.500-3.000 TL dolaylarında satılmaktadır, Bilmez ki bu durumda FHD panel alanlar parasını çöpe atmış oluyor ama yine de elbette ki onlar da satılacak. vs vs

Bilmez ki ler bitmez.

Tv ile oturrdugunuz yer arasında kac m mesafe var?

• quote:

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

4K nasıl yok ? trt euro2016 maçlarını 4k vericek

4K macta fazladan ne gormeyı planlıyorsun?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

4K nasıl yok ? trt euro2016 maçlarını 4k vericek

4K macta fazladan ne gormeyı planlıyorsun?

sanane kardeşim param var 4k izliyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.