Şimdi Ara

Ülke yönetme oyunu arıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
52.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir ülke yönetme oyunu arıyorum.Ülkeyi ben yapılandırcam işsizlik felan olacak ülkeyi kalkındırcam v.b. böyle bir oyun var mı ?

• daha ufak çaplıda olsa,tropico 3 ü deniyebilirsin.zevkli oyundur tüm isteklerini karşılamaz ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

daha ufak çaplıda olsa,tropico 3 ü deniyebilirsin.zevkli oyundur tüm isteklerini karşılamaz ama.

Oyun güzele benziyor.Çok teşekkür ediyorum
  • Black&White da güzeldir tam olarak ülke yönetme oyunu olmasada
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Black&White da güzeldir tam olarak ülke yönetme oyunu olmasada

Sana da teşekkür ederim ancak bu hayvanlar ne oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke1235

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Black&White da güzeldir tam olarak ülke yönetme oyunu olmasada

Sana da teşekkür ederim ancak bu hayvanlar ne oluyor ?

O hayvanlar oyun içerisinde tanrının karakterlerini yansıtan şeyler. Sen iyi bir tanrı olursan hayvanın yardımsever olur, kötü bir tanrı olursan vahşi bir hayvanın olur. Onu eğitmek de tamamen sana kalmış Güzel oyundur ama, keyiflidir.

• sezar oynayabilirsin tavsiye ederim
  • Kardeşim citylife tam aradığın oyundur.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/City_Life

simcity de dediğin özellikler barındırır.
    Şehir kontrol etme şehir yapma , insanlara kalacak yerler yapmak , yol inşaatı , işsizlik , isyanlar vs.vs. çok kapsamlı oyunlar. Ancak özellikle şehri yapılandırmaya dikkat etmen gerek mesela fabrikanın yanına binalar kurdunmu o binalarda oturanlar kirli havadan dolayı kızabilirler.
  • tropico 3
    anno serisi
    cities xl

bu arada aradığın türden oyunalra şehir simulasyonu deniyor.birde anno1404 ü mutlaka öneririm
  • Strongholdu tarif ediyorsun. Strongholdun müzikleri, efektleri, barış senaryoları çok güzeldir, henüz bir benzerini görmedim. Üretimde herşey birbirine sıkı sıkıya bağlıdır, ekmek yapmak için çiftçiye, tarlaya, değirmene, fırına ve ürettiklerini depolamak için yere ihtiyaç vardır. Halk farklı şeyler ister, örneğin ekmekle de yaşarlar fakat et yemezlerse mutsuz olurlar, mutsuzluk artarsa popülasyon düşer vs. Hapis, mahkeme vs. yapmanız gerekir yoksa suç oranı artar, halktan aldığınız vergiyi arttırıp azaltabilirsiniz, hatta bazen halktan almak yerine halka verebilirsiniz, mutlu olurlar. Çok detaylı düşünülmüş, mükemmel bir oyundur.

http://en.wikipedia.org/wiki/Stronghold_%282001_video_game%29

Stronghold 3 yolda:http://en.wikipedia.org/wiki/Stronghold_3

FireFly Studios' Stronghold Legends
    FireFly Studios' Stronghold 2
    FireFly Studios' Stronghold 2 Deluxe
    FireFly Studios' Stronghold Warchest
    FireFly Studios' Stronghold Deluxe
    FireFly Studios' Stronghold Crusader
    FireFly Studios' Stronghold

http://www.youtube.com/watch?v=eCLG0iy0QLY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escape_ -- 17 Haziran 2011; 11:12:05 >

• Stronghold 1 ve 2 de var, legends, crusader, warchest de daha çok savaş senaryolu.

Stronghold 1 ve 2 en iyileri bence, legends da güzel fakat halkın hayatını konu almadığı için diğerleri kadar sevemedim.

http://www.gametrailers.com/video/gong-farming-stronghold-2/4814

http://www.gametrailers.com/search.php?s=stronghold

• Sana Rome Total War ' ı öneririm.

Rome Total War ' dan Kareler :

Oyun Bilgileri :

"Düşman kokusu bu; korkunun zavallılara olan etkisi. Kılıçların kafalarına olan etkisini de göstermeli mi onlara? (röaaağ!)
    Evet, atlı birliklerde bizden üstün olabilirler, hatta piyadeleri sayıca 2 katımız olabilir. Ancak savaş ruhu olmayan bir ordu, hiçbir şeydir! Duvarların bizi durdurmaya yeteceğini düşünüyorlar, bir daha düşünmeliler! Onlar ki halkın koruyucuları, onlar ki kafalarımızı elimize vereceklerini sanan umarsızlar, onlar ki potansiyel ölüler!! (rööÖ!)
    Bu savaştan sonra düşmanın her şeyi bizim olacak kardeşlerim, ganimet, yiyecek, koca bir şehir, ve kadın! (rö?) Yürüyün kardeşlerim, Battle for victory!!!"

Klasik olmayan bir oyunda imzası bulunmayan, künyesi madalya ve ödüle boğulmuş saygı duyulası firmalardan olan İngiliz Creative Assembly'nin 3. oyunu, diğer ikisinde de olduğu gibi oynayanları esir etme yeteneğine sahip; zira incelemenin gecikme sebebi de oyundan başımızı kaldıramamış olmamız. Büyük mercekli büyütecimi almanın zamanı geldi sanırım artık.

Total War oyunlarına aşina olanların bildiği üzere oyunumuz, savaş ve siyasi gibi 2 ana ekrana sahip. Savaş ekranında korkudan altına yapmış düşmanın kokusunu duyabiliyorken (tam tersi durumlar da olabilir) siyasi ekranda Dünya haritası üzerinde piyonla temsil edilen kudretli ordularınızı sıra tabanlı oynanış doğrultusunda hareket ettirebiliyoruz. "Ee, nesi yeni o zaman bu oyunun" gibisinden bir soru sorabilirsiniz, oyunun asıl yeniliği, bütün bu sahnelerin 3 boyutlu bir ortamda cereyan etmesi. Gerçek savaşa hoş geldiniz...

Tarihin en enteresan en merak edilesi (?) geçmişlerinden birine sahip olan Roma'ya odaklanan Rome'da (biliyorum, şaşırdınız Roma'ya odaklandığı için.. isminden anlaşılmıyordu halbuki) başlarda senatonun ayak işlerini yerine getirmekle yükümlü, gelecek vaat eden bir hükümdarı yönetiyoruz. Scipii, Julii ve Bruti olarak 3'e bölünen Roma ailelerinden birini seçip savaş alanına giriştiğimiz oyunda en baştaki aile seçiminiz önemli; zira her bir aile farklı bölgelere doğru yayılımcı politika izliyor. Her ne kadar asker ve bina yapısı (renk farkı dışında aynı olsa da bulunduğu mekanlar ve dolayısıyla düşmanlar, 3 aileyle oynarken de farklı stratejiler gerektiriyor. Örneğin bendenizin de seçmiş olduğu Julii ailesi batıya doğru, Gaul ve Almanlar ile boğuşurken Bruti ailesi doğuya doğru ilerl(eyem)iyor, zira Yunan şehirlerinin her biri birbirinden hırçın. Daha çok denizlerde ilerleyen ve Kartaca cephesini gözüne kestiren Scipii ailesi ise güneybatıya doğru yayılıyorlar. Senato tarafından yeterince saygınlık kazandığınızda ise senatörleri kılıçtan geçirip Roma'nın size tapmasını sağlayabiliyorsunuz. (kim demiş huzursuzluk çıkartmayacağınızı? kahrolsun barış!)

Milattan önce 270 yılında başlayıp İsa'nın doğuşuna kadar yaklaşık 300 yıllık bir periyoda sahip olan Rome'daki öncül amacınız, senatonun baskıcı yönetimine son verip en az 50 şehirde söz sahibi olmak. Oyunun ağırlık merkezi olan Roma'yı ele geçirmek içinse senatodan verilen görevleri yerine getirip isminizin senato koridorlarında yankı bulmasını sağlamanız gerekiyor.

Senato tarafından verilen görevler o kadar akıllıca tasarlanmış ki, Shogun ve Medieval'daki "saldım çayıra mevlam kayıra" felsefesinin biraz daha önüne geçilip nispeten daha kapalı oyun yapısı oluşturulmuş. Bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak Medieval'daki sınırsız özgürlüğe tercih ederim şahsen. Zaman zaman bir limanı bloke etmeniz salık verilirken yeri geldiğinde bir imparatorun gırtlağını kesme, toprak ele geçirme, hatta barış yapma gibi görevleriniz oluyor ve bu görevlerinizi gerçekleştirirken, oyun çaktırmadan size Avrupa'yı fethettiriyor. Senatonun buyruklarını yerine getirirseniz hem kutsal (!) senatörlerin size olan desteği artıyor, hem de sizde bulunmayan birlik, veya bir miktar para hediyesinde (rüşvet?) bulunabiliyorlar. Gayet tabii bu görevler zaman sınırlamalı, ve yerine getirmezseniz senatoyla aranız bozulup küsüşebiliyorsunuz; ve emin olun bunun sonucu da pek iyi olmuyor.

Sistem Gereksinimleri(Minimum) :

Pentium® III 1.0GHz (1000MHz) veya Athlon 1.0GHz (1000MHz) işlemci 
    256MB RAM
    300MB boş disk alanı
    DirectX® 9.0b

Oyun Hileleri :

Aşağıdaki hilelerin bazıları sadece bir kez kullanılıyor! Hile menüsüne girmek için oyun esnasynda ‘é ‘tuşuna basın ve aşağıdaki kodları girin:

gamestop - Campaign modunda iken birimler % 10 daha ucuza mal olur. 
    bestbuy - Bu hilenin etkisi "gamestop" koduyla aynıdır.
    oliphaunt - Campaign modunda % 40 daha büyük filler elde edersiniz.
    jericho - Savaş haritası modunda, kuşatma altındaki kale duvarları hemen düşer.
    add_money 20000 - 20.000 birim para kazanırsınız.
    add_population (şehirin ismi) ( istenen rakam) - Belirtilen şehide belirtilen sayıda nüfus artımı olur.
    auto_ win - Belirlenmiş taraf otomatik olarak kazanır.
    create unit - İstenilen birimden istenilen sayıda üretilir.
    toggle_fow - Savaş sisini kaldırır.
    give_trait <özellik> - Karaktere, belirtilmiş özelliği, belirtilen seviyede verir.
    process_cq <şehir ismi> - Belirtilen şehirde yapımı süren tüm inşaatları hızlıca bitirir.
    process_rc <şehir ismi> - Belirtilen şehirde yapımı ve eğitimi süren tüm askeri birimleri hızlıca bitirir.
    list_traits - Tüm özellikler sıralanır (karakterlerin kemdine has özellikleri).
    move_character - Belirtilen karakteri, belirtilen koordinatlara hareket ettirir.
    give_trait_points <özellik> - Karakterin kendine has özelliğini arttırır.
    force_diplomacy - Rakibi önerilen diplomatik girişimi kabül etmeye zorlar, şartlarınızı kabül etmek zorunda kalır.
    invulnerable_general - Yenilmez general yaratır.
    date - Tarihi ve zamanı değiştirir.
    kill_character - Belirtilen karakter ölür.
    season - Mevsimi değiştirir.
    capture_settlement <şehir ismi> - Belirtilen şehir ele geçirilir.

Anasayfa :
    http://www.totalwar.com/rome

• city life
  • quote:

Bir ülke yönetme oyunu arıyorum.Ülkeyi ben yapılandırcam işsizlik felan olacak ülkeyi kalkındırcam v.b. böyle bir oyun var mı ?
    Rome Total War temelde savaş oyunudur.
  • anno 1404 ve diğer anno serisini oynayabilirisin
  • Ohooo,

Hearts of Iron 3 (Favorim)
    Europa Universalis 3
    Supreme Ruler 2020
    Victoria 2 (Favorim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: srv5

Ohooo,

Hearts of Iron 3 (Favorim)
    Europa Universalis 3
    Supreme Ruler 2020
    Victoria 2 (Favorim)

supreme ruler 2020 i bilmiyorum ama diğerlerine +9999
  • quote:

Orijinalden alıntı: escape_

Stronghold 1 ve 2 de var, legends, crusader, warchest de daha çok savaş senaryolu.

Stronghold 1 ve 2 en iyileri bence, legends da güzel fakat halkın hayatını konu almadığı için diğerleri kadar sevemedim.

http://www.gametrailers.com/video/gong-farming-stronghold-2/4814

http://www.gametrailers.com/search.php?s=stronghold

Bence stnghld serisi savaşa dayalı ve serinin en iyi oyunu crusader dir. 1 atari oyunu gibi fazla bir özelliği yok 2 grafiğe boğulmuş berbat ötesi.tabi zevkler farklı.

Oynamadım ama townsmen olabilir diye düşünüyorum üretime dayalı bir oyun du galiba araştır istersen.

Caesar 3 oynuyorum grafikten yoksun bir oyundur ama zevkliir. Önce satlık yerleşim alanı alırsın oraya biri yerleşir ve isteklerine göre oynarsın şehiri iyi düzenlemen lazım evler için kuyu çevre düzenlemesi felan yaparsın ev nüfüsları buna göre artar.halk önce su ister görsel çevre ister sonra yemek -din-gösteri-daha çok yemek çeşidi-daha çok gösteri-ve şarap ister genelde bu sıralama ile şehrini geliştirirsin bunların yanı sıra uğraşman gereken istekleri bitmeyen roma ve tanrılarla uğraşmn gerek.tanrılara festival düzenler mutlu edersin yoksa biri çarpar mal eder oyunu örneğşn mars ı mutlu edersen ilk gelen lejyonu döver çok mutsuz edersen askerleriün moralini bozar yada üstüne barbar yollar.roma ise belli bir süre içinde üretüm ister.

Ticaret yaparsın ... Daha sayamadığım çok şey var yükle dene boyutu küçüktür caesar 3 ün beğenirsen 4 ü yüklersin

Okul-berber-clinic-su yolu-tabak çank üretimi-eşya üreimi-kütüphane-tapınaklar.....

Oyunda amaç ufaktan başlayıp caesar rütbesüne ulaşmak

• arkadaşımız ülke geçindirme kalkınırma gibi bir oyun sormuş bildiğim bu denilen oyunların çoğu savaş oyunu :=))))

Cities XL tavsiye edeerim tr yaması ile %100 e yakın bir Türkçeleşme söz konusu ve oyunda hiç fena değil videolarını izlersen anlayacaksın zaten :=)
  • Rulers o nations Geo. Sim. 2 inanılmaz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.