Şimdi Ara

UFAK BİR KAZA VE TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Geçen gün ufak bir kaza yaşadım. Otoparktan çıkmım, ışıklarda bekliyordum. Karşı taraftan Fiat Doblo marka araç ile fırıncı geldi. yol dar olduğu için ben dururken yanımdan geçmeye çalıştı ve sol arka çamurluğa sürtüp boyayı kaldırdı. yani 2 saniye beklese yeşil yanacak ve yol boşalacaktı. neyse, adam ekmekleri fırına bıraktı ve olay mahallinden ayrıldı. ben de polis çağırıp kaçtığı yönünde tutanak tutturdum, ayrıca kaza tespit tutanağı hazırladık. ben aracın boya kalkan yerini yetkili serviste boyatmak istiyorum, çünkü aracım clio 4 ve alev kırmızı rengini sadece renault servisi tutturabiliyor. Elimdeki kaza tutanağı ile kaskoyu hiç deldirmeden çamurluğu boyatabilir miyim yetkili serviste? Teşekkürler.

• Hiç sanmıyorum.
  • kaskoyu deldirmemeniz için kazaya karışan aracın suçlu olup suçunu kabul etmesi ve buna uygun kaza raporu olması gerekir ki sizin hasarı karşıdakinin sigortası ödesin.bu durumda suçu kabul eden yok,siz de karşı tarafın bu olaya karıştığını ispatlayamazsanız kasko bozulur.benim yorumum budur.En doğru cevabı kaza tutanağınızı verdiğiniz kasko şirketi verebilir.
  • kasko bozulur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • linkin_park20 kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun,

Bahsettiğiniz şekildeki bir kazada kusur %100 karşı tarafa aittir. Tramere de böyle geçecektir. Küçük bir ihtimalle de olsa bir hata olursa elektronik ortamda tramere itiraz edebilirsiniz. (tabi tüm bunları karşı aracın plaka bilgilerini ihtiva eder KTT mevcut olduğu varsayımı ile yazıyorum)

Sizin haklı olduğunuz bu olayda kaskodan müracaat ettiğinizde kasko hasarsızlığınız bozulmaz, zira sizin kasko şirketiniz zaten karşı tarafın trafik poliçesine müracaat edecektir.

Öte yandan kusurlu olan karşı taraf olduğundan aracınızın onarımdan sonraki Değer Kaybı için karşı tarafın Trafik Poliçesi şirketinden Değer kaybı Talebinde bulunabilirsiniz. Karşı tarafın Trafik poliçesi elinizde olmasa dahi Değer Kaybı raporu tanzimi için bir Oto Sigorta Eksperine müracaat ettiğinizde Eksper Tramer sisteminden buna ulaşacaktır.

umarım faydalı olmuştur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Oto Sigorta Eksperi

Çok geçmiş olsun,

Bahsettiğiniz şekildeki bir kazada kusur %100 karşı tarafa aittir. Tramere de böyle geçecektir. Küçük bir ihtimalle de olsa bir hata olursa elektronik ortamda tramere itiraz edebilirsiniz. (tabi tüm bunları karşı aracın plaka bilgilerini ihtiva eder KTT mevcut olduğu varsayımı ile yazıyorum)

Sizin haklı olduğunuz bu olayda kaskodan müracaat ettiğinizde kasko hasarsızlığınız bozulmaz, zira sizin kasko şirketiniz zaten karşı tarafın trafik poliçesine müracaat edecektir.

Öte yandan kusurlu olan karşı taraf olduğundan aracınızın onarımdan sonraki Değer Kaybı için karşı tarafın Trafik Poliçesi şirketinden Değer kaybı Talebinde bulunabilirsiniz. Karşı tarafın Trafik poliçesi elinizde olmasa dahi Değer Kaybı raporu tanzimi için bir Oto Sigorta Eksperine müracaat ettiğinizde Eksper Tramer sisteminden buna ulaşacaktır.

umarım faydalı olmuştur...

Cok tesekkur ederim gercekten su ana kadar okudugum en bilgilendirici mesaj. Tekrardan tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün ufak bir kaza yaşadım. Otoparktan çıkmım, ışıklarda bekliyordum. Karşı taraftan Fiat Doblo marka araç ile fırıncı geldi. yol dar olduğu için ben dururken yanımdan geçmeye çalıştı ve sol arka çamurluğa sürtüp boyayı kaldırdı. yani 2 saniye beklese yeşil yanacak ve yol boşalacaktı. neyse, adam ekmekleri fırına bıraktı ve olay mahallinden ayrıldı. ben de polis çağırıp kaçtığı yönünde tutanak tutturdum, ayrıca kaza tespit tutanağı hazırladık. ben aracın boya kalkan yerini yetkili serviste boyatmak istiyorum, çünkü aracım clio 4 ve alev kırmızı rengini sadece renault servisi tutturabiliyor. Elimdeki kaza tutanağı ile kaskoyu hiç deldirmeden çamurluğu boyatabilir miyim yetkili serviste? Teşekkürler.

plakayı aldınız sanırım.
    diğer sorum da bu durumlarda polis çağırır iken aracı yerinden oynatmamak mı gerekiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.