Şimdi Ara

Ucuz Bilet Fırsatları (Kişisel Bilet Alım-Satım Ana Konusu) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.479
Cevap
1.293
Favori
1.469.730
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: minnik

Arkadaşlar çok güzel bir konu olmuş bu konuda bilgilerimi paylaşmak isterim bu yaz ispanyadaydım baya bi yer gezdim Barcelona - Paris 10 euro Paris - Milano 15 euro gibi çok ucuz fiyata uçtum Ryanair sayesinde ..Ryanair neden bu kadar ucuz diye soracak olursanız bizim otobüsler gibi çalışıyor mantık olark uçakta istediğin yere oturuyorsun ayrıca bu firmanın havaalanları şehrin dışında mesela milano yu örnek alacak olursam Milan merkeze 30-45 dk. uzaklıkta bi havaalanı şehrin dışında yaparak uçak biletlerinide ucuza getiriyor şehrin dışındaki havaalanlarından merkeze ise 8 - 11 euro ya otobüsle geliyorsunuz ki size totalde 20 euroya uçak bileti masrafı çıkıyor buda avrupayı gezmek için çok ucuz bi fiyat.Başka sormak istediğiniz bi soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Dostum italyada yada avrupada herhangi bir havaalanında ayakbastı parası hesabı 120€ alındığını duydum aslı astarı var mıdır yada bu bilet paralarının haricinde havaalanlarında yada var ise gümrük kapılarında herhangi bir ücret ödüyor muyuz?

• ocakta milanoya gitme durumum vardı şu
    www.myair.com baya iyi geldi gidiş geliş 20 ytl bakalım nolacak:)
  • biletleri nasıl alıyoruz biri açıklayabilirmi?
  • yav bnmde kışa doğru parise gitme işi varda bunun için en ucuz şekilde nasıl bilet ayarlayabilirim istanbul atatürk havalimanı bana en uygun yer olmadı sabiha gökçen de olur neyse ucuz olsun da nası olursa olsun hangi havayolu şirketiyle gitmeliyim önerilerinizi bekliyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: mendini

@koftemofte

beyaz rusya ya en uygun nereden bilet bulabilirim?

Minsk'e THY ve Belavia ( Belarus havayolları ) uçuyor. THY haftada 4 sefer , belavia 3 sefer uçuyor. Ben hep THY ile gittim Belavia ya beyaz ruslar bile

güvenip binmiyo. Bileti adriyatik turizm var ordan alabilirsin gidiş-dönüş 315$ dı. THY ise en ucuz bileti 300 euro dab başlıyor. Zaman zaman 111 euro

promosyon uyguluyo ama bu aralar talep fazla olduğu için minsk i dahil etmiyo. ama zaten ucuz bilet bulsan da vize için 150$ gibi bi para ödeyeceksin

ayrıca havaalanından şehre de gidiş ortalama 40$ dolayısıyla ucuz bi seyahat zor.... ama o ortamı görmek için her kuruşa da acımazsın gidince :) tecrübeyle sabittir.
  • Selam bende şubat ayında almanya ya gitmek istiyorum acaba ucuz bilet nasıl bulabilirim.
  • Hocam almanyada freibırga gideceksen easyjeti kullanabilirsin. Ama almanya icin secenek cok, sonucta Turklerin 2. vatani, pegasus ve sunexpress almanyaya uçuyor. Onun haricinde Condor var sanırım oda ucuz ucus sagliyor. Hepsi iyi sirketler tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: fagala

Selam bende şubat ayında almanya ya gitmek istiyorum acaba ucuz bilet nasıl bulabilirim.
  • Gercekten sıcak fırsat tesekkürler koftemofte
  • pegasus dan 10 euraya bilet buldum 2 kişi birde bebek gidiş dönüş toplamda ne kadar tuttu dersiniz 300 euro

hayret biletler 10 eura ama vergiler zart zurt hepsi 300 tutuyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: reefted

quote:

Orjinalden alıntı: minnik

Arkadaşlar çok güzel bir konu olmuş bu konuda bilgilerimi paylaşmak isterim bu yaz ispanyadaydım baya bi yer gezdim Barcelona - Paris 10 euro Paris - Milano 15 euro gibi çok ucuz fiyata uçtum Ryanair sayesinde ..Ryanair neden bu kadar ucuz diye soracak olursanız bizim otobüsler gibi çalışıyor mantık olark uçakta istediğin yere oturuyorsun ayrıca bu firmanın havaalanları şehrin dışında mesela milano yu örnek alacak olursam Milan merkeze 30-45 dk. uzaklıkta bi havaalanı şehrin dışında yaparak uçak biletlerinide ucuza getiriyor şehrin dışındaki havaalanlarından merkeze ise 8 - 11 euro ya otobüsle geliyorsunuz ki size totalde 20 euroya uçak bileti masrafı çıkıyor buda avrupayı gezmek için çok ucuz bi fiyat.Başka sormak istediğiniz bi soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Dostum italyada yada avrupada herhangi bir havaalanında ayakbastı parası hesabı 120€ alındığını duydum aslı astarı var mıdır yada bu bilet paralarının haricinde havaalanlarında yada var ise gümrük kapılarında herhangi bir ücret ödüyor muyuz?

Yok öyle birşeyle karşılaşmadım benim ki Schengen vizesiydi zaten.Sadece check-in i online yapmıştım Türk pasaportlarına olmuyormuş normal checkin yaptırdım bi 5 euro aldılar başkada bişey yok ama merkeze getiren otobüsler 8-10 euro değişen fiyatlarda.Ayrıca Atatürk ten binmiştim ben gümrük kapısı diye havaalanı olur hrld :D oda dediğim gibi

• ne yapıp edip bi Avrupa turu yapmak lazım ben interrail falan düşünüyodum bu daha ucuz sanki
  • ufkumuzu actın dostum saolasın
  • Bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkurler

ben genelde yurtiçinde hsbc advantage puan kullanıyorum

Hsbc advantage kartınız varsa

biriktirdiğiniz puanlar uçak bileti alımında 4 ile çarpılıyor ayrıca avans puan kullanabiliyorsunuz.

bir örnek vermek gerekirse

400 ytl lik bir uçak bileti için 100 ytl puan gerekmektedir.

eğer sizin 60 ytl puanınız varsa 2 yol izleyebilirsiniz

1.si 40 ytl avans puan kullanırsınız 1 yıl boyunca bu kadar puan toplayamaz iseniz toplayamadığınız kısmına 1 yıl sonunda %10 cezalı olarak ekstrenize yansır

2.si 60 x 4 = 240 ytl puanınızdan kullanırsınız 160 ytl de kredi kartınızdan çekilir

özellikle iç hat biletlerinde kullanıyorum

diğer bankalardan kullanan arkadaşlar varsa buraya yazabilirler
  • Bir diğer Avrupalı charter uçuş şirketide Germanwings. Tam incelemedim ama Almanya için iyi fırsatları var.
    http://www.germanwings.com/index.en.shtml
  • Hocam interrail iside guzel, onda daha fazla ulke gezme sansin olur, ama bundada git hocam italyaya takil bikac gun, ordan cok ucuza ispanyaya bikac gunde orda takil. bi arkadasim 30 gunde 12 ulke falan gezdi interrailla, ama oda biraz eziyet be hocam, heryeri gorcem diyede kasmanin bi anlami yok, biraz orda biraz burda takilirsin seneyede baska ulkeye gidersin bence.

quote:

Orjinalden alıntı: Doruk..

ne yapıp edip bi Avrupa turu yapmak lazım ben interrail falan düşünüyodum bu daha ucuz sanki
  • Arkadaslar bahsettigimden daha fazla havayolu varmıs, Sabiha gokcenin sitesinde isimleri var zaten

http://www.sgairport.com/havaalani/tr/biletsatis/biletsatis.asp

Mesela corendonla amsterdama 99 Euroya ucabiliyorsunuz. Bu firmayi unutmustum.
  • sadece uçuşla değil shop and miles kartınla da mil kazanabilirsin. 1000 ytl harcamaya 1500 mil veriyor. aslında az kalmış 9500 mile de çok güzel yerler var. turkcell hattınız varsa istcell kampanyasına katılanlarına 1000 mil anında hediye ediliyordu (hala devam ediyor zannedersem)

quote:

Orjinalden alıntı: koftemofte

@ aycanata

ya o kadar mili nasil biriktirdin, bende 8750 mil var, bu kadar millede bir yere gidilmez sanirim. Ama ben hep ankara istanbul arasi ucuyorum Sole bir iki yurtdisi yapsam super olcak ama nerde

• Edit_Silindi : Arkadaşların yorumlarını doğru buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartcard -- 30 Ekim 2008; 0:44:09 >
  • olay ucuz havayollarından başka yönlere kaymış sanki.....
  • Hocam hakkaten ya, biz kultur turizmi ufuklarimiz acilsin, yeni memleketler gorelim, yeni seyler ogrenelim derken, arkadaslar ufuklari farkli yonlerden acmislar.

Yorum yok.

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

olay ucuz havayollarından başka yönlere kaymış sanki.....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.