Şimdi Ara

Uçak joystickinden h shifter yapımı,anlayanlardan yardım lazım joystick yalan oldu bi geliverin hele

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
5
Favori
6.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler direksiyonum için h shifter yapmak istiyorum,önceden pc için playstatıon kollarından alıp onunla yapma fikri vardı ama elimde bitane joystick var direk buna yapıyım diyorum modeli speedlink black window,x padderden klavye tuşları atayıp tdu 2 ve lfs de denedim kullanılıyo ancak içindeki yay yüzünden bıraktığın yerde kalmıyo ve vites topuzu tarzı bişey yapıp gerçekçi olmasını istiyorum.

Bu joystick in resmi;

Uçak joystickinden h shifter yapımı,anlayanlardan yardım lazım joystick yalan oldu bi geliverin hele

Takıldığım yer kutu yapmada,yanlamasına doğru uzun olduğu için ve üstünde başka tuşlarda olduğu için direk diktörgen bi kutu yaparsam hem büyük hemde diğer tuşları kullanamıyacağım için gereksiz olacak.İnternette bi fotoğraf buldum adam bu kola yapmış foto;

Fotoğrafta görüldüğü gibi dört çubuk üzerine bi tahta parçası oturtarak yapmış kolay gözüküyo heen gidip parçaları alıp yapabilirim ama bu şey ne kadar dengeli olur onu merak ediyorum yani sert vites geçişlerine sağa sola yatabilir??

O dört çubuğuda joystick in en altına kadar indirsem daha iyi olur gibi ama bu seferda altta kalan vidalar yüzünden koyduğum zeminde kayacak.
    En aşağı indirmekten kastım yani hem kutunun üstünden hem altından vidalıyınca dengeli olucak.

Kaç gündür düşünmekten beynim patladı tavsiyesi olan varmı yoksa bu şekilde yapsam sağlam olurmu?

-
    -
    -
    -
    Proje bitti beyler güzel oldu baya içime sindi yani,maragoza gidip halledip çktık yapım aşamasından hiç fotoğraf yok şimdiki halini bu ;
    Dışına karbon folyo yada deri falan kaplamayı düşünüyorum.

Beyler ya joystick bozuldu giriyorum x paddere ayar yapılmıyo lef diyo yapıyorum up diyo yapıyorum tepki vermiyo
    denetim masasından ayarlama olayı var işte bana daire çiz joysticki ortala bi tuşa bas falan diyo yapıyorum ama bozulmuş yatırdığım yere değilde başka tarafa anlıyo yada hiç anlamıyo.

Doğru düzgün bişey yapamadık ilk denememdi koluda yalan ettim abim yiycek beni :D
    Şimdi elimde joystick haricinde tüm herşey mevcut olduğundan pes etmek istemiyorum düzgün bişey yapmak istiyorum ve yeni bir joysticke para vermek istemiyorum.

Şunlardan alsam;

neye bağlıyıpta bilgisayarda tuş olarak çalıştıracam .s

Yardım ederseniz süper olur sorunsuz bu yöntemle yapabilirsem bende yapmak isteyen arkadaşlara yardım ederim.Ama çok ilgi varmış gibi gözükmüyo heralde herkes g27 sahibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SıradanÇinkoKarbonPil -- 11 Kasım 2012; 15:50:43 >

• Neyse beyler düşündüm gene bişeyler bakalım yapabilirsem fotoğraf koyarım :)
  • gevurlar çelikten yaparlar biz suntadan

http://forum.donanimhaber.com/m_65895036/tm.htm

direksiyonda benden bende düşünüyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKKoZ

gevurlar çelikten yaparlar biz suntadan

baya yaratıcıymışsın valla :D aynen doğru diyon adamlarda malzemede parada bol olunca şu videodaki manyak bişey bide adam 2006 da yapmışhttp://www.youtube.com/watch?v=lQ9Uwf9mWTw&feature=related

• quote:

Orijinalden alıntı: -numlock-

quote:

baya yaratıcıymışsın valla :D aynen doğru diyon adamlarda malzemede parada bol olunca şu videodaki manyak bişey bide adam 2006 da yapmışhttp://www.youtube.com/watch?v=lQ9Uwf9mWTw&feature=related

izlemiştim bu tür şeylere meraklıyımdır.

• Bende uğraştım yapmaya ama başaramadım işin içine lehim felan girdi olmadı. :D
  • Beyler şu lanet parça yüzünden plan dondu kaç gündür beynimi fazla zorladım hararet yapmaya başladı beynim :D şundan bulmam lazım en acilinden yarın tahta kestirmeye gidecez

sizce nereler satar bu şeyi 3 nalbura gittim 3 ündede yoktu
  • Proje bitti beyler güzel oldu baya içime sindi yani,maragoza gidip halledip çktık yapım aşamasından hiç fotoğraf yok şimdiki halini bu ;
    Dışına karbon folyo yada deri falan kaplamayı düşünüyorum.

• quote:

quote:

gönül ister şundan bir tane yapalım ama bunu yapmaya ne yürek dayanır ne para

• Toplam maliyet n'oldu
  • körük topuz demir çubuk bide çubuğu kestirme masrafı olan 1tl yide sayınca 17-18 tl civarı masraf kutuyu akrabamız yaptı para istemedi :) joystickün fiyatını saymıyorum çünkü 1 senedir vardı bu iş için almadım

Dirt 3,lfs ve tdu 2 de sorunsuz çalışıyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam black widow a yapılır mı bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevDivane

hocam black widow a yapılır mı bu

niyeki,elde bu vardı :)
  • Bunu yapmak için devre falan gerekiyor mu?
  • quote:

quote:

çok iyi joysticktir. 2. elden bişeye yapsaydın bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: 50pho50

Bunu yapmak için devre falan gerekiyor mu?

ben joystickin tutulan kısmını söküp oraya bi çubuk soktum yani devre falan yok xpadder denen programlada 6 vites koydum.

Sıfırdan başka bişeyi bozmadan yapacaksan iş biraz karışıyo.
  • quote:

quote:

quote:

çok iyi joysticktir. 2. elden bişeye yapsaydın bari

Uçak simulasyonları sarmıyodu beni bizde böyle bişey yapalım dedik :D

• ben de uğraşmıştım zamanında bayaa
    hatta sadece tuşla çalışan bir tane var
    ama vites hissi yok tabi
    sonra sıkıldım
    satıyorum
    ürün act labs ın ürünü

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-aksesuar-direksiyon-vites-seti-microsoft-sidewinder-100146005/detay/
  • son mesajada ekliyimde sorunu hem bi up olsun yardım bekliyorum

Beyler ya joystick bozuldu giriyorum x paddere ayar yapılmıyo lef diyo yapıyorum up diyo yapıyorum tepki vermiyo
    denetim masasından ayarlama olayı var işte bana daire çiz joysticki ortala bi tuşa bas falan diyo yapıyorum ama bozulmuş yatırdığım yere değilde başka tarafa anlıyo yada hiç anlamıyo.

Doğru düzgün bişey yapamadık ilk denememdi koluda yalan ettim abim yiycek beni :D
    Şimdi elimde joystick haricinde tüm herşey mevcut olduğundan pes etmek istemiyorum düzgün bişey yapmak istiyorum ve yeni bir joysticke para vermek istemiyorum.

Şunlardan alsam;

neye bağlıyıpta bilgisayarda tuş olarak çalıştıracam .s

Yardım ederseniz süper olur sorunsuz bu yöntemle yapabilirsem bende yapmak isteyen arkadaşlara yardım ederim.Ama çok ilgi varmış gibi gözükmüyo heralde herkes g27 sahibi :)

• Bende snopy joystick ile yaptım xpadder üzerinden ama. Adam gibi analog'a takıcak bişeyim. Vede kutum yok. Vites 6 yerine 2 ye gidiyo :D Alcaksın bi tane Logitech 3d midir nedir ondan. Ayarlıcaksın rahat rahat çalışcak. Joystick iyi olmadıktan sonra yapılmıyor ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xilence -- 11 Kasım 2012; 17:34:01 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.