Şimdi Ara

Uçağa binmekten tedirgin oluyorum yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorum ki en güvenilir araç uçak. 11 kez falan bindim ama her binerken tereddüt ediyorum , bu korkumu Nasıl yenebilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Universalis

Uçak kazalarında kurtulma şansinin olmadığını düşün ve rahatla

Konu dışına git hocam

• Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    Burasi özelmis ya pardon gelmişken önerimi yapayim çare tipda

• Elimde olsa tuvalete uçakla giderim. uçak gibi bir ulaşım aracı yok keyif verici bence
  • Hocam THY'nin uçak korkusunu yenmek için düzenlediği seminerler var gitmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wung-Zhu -- 2 Aralık 2016; 11:19:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatal05

Elimde olsa tuvalete uçakla giderim. uçak gibi bir ulaşım aracı yok keyif verici bence

Pazar günü yolculuk var napcam napsam

• quote:

Orijinalden alıntı: Wung-Zhu

Hocam THY'nin uçak korkusunu yenmek için düzenlediği seminerler var gitmenizi tavsiye ederim.

Yolculuk pazar günü Nasıl yapayım hocam

• Up

• Çok hoşuma gidiyor uçağa binmek ama nedense geriliyorum biraz binince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Çok hoşuma gidiyor uçağa binmek ama nedense geriliyorum biraz binince.

Bende aslında 10-11 kere bindim ama son olay Brezilya'da ki çekindiriyor beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Çok hoşuma gidiyor uçağa binmek ama nedense geriliyorum biraz binince.

Bende aslında 10-11 kere bindim ama son olay Brezilya'da ki çekindiriyor beni.

Hocam her gün kaç kere arabaya biniyoruz. En çok kaza ve ölüm araba kazasında oluyor bunu düşün. Uçak gibi güvenlisi yok.
  • bende çoğu kez bindim ama hala tedirgin olurum denizin üstündeyken öleceğim ve kurtulamayacağım diyorum çünkü yüzme bilmiyorum diyorum kendi kendime(yüzmenin o durumda ne faydası olacaksa)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı salak pilotlar kalkış anında uçağın burnunu aşırı kaldırıyor limitleri zorluyor uykusuz binip hemen uyumak veya alkol almak yardımcı olur
  • Bugun 2 kez farklı uçağa bindim ve beklediğimden iyiydi nerdeyse hiç sarsılmadı uçak tedirgin olduğum kadar değildi. Önceden de binmiştim ama nedense tedirgin oldum bu kez.

• Atarax alabilirsin 5 lira

• adama suda bogulacaksın demişler hayatı boyunca denize girmemiş bir bardak su içerken bogulmuş. Takma kafaya alacak nefesin varsa motorla 300 yapsan sorun olmaz kalmamışsa evinden çıkmadığın halde başına bir iş gelebilir.
    Ayrıca istatistiksel olarak en güvenli taşıt uçak zaten
  • Yine bir uçak yolculuğu geldi.

• Bende hiç binmedim ama binerim inş

• Merhum Kemal Sanal da tedirgin oluyordu uçakta vefat etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix506 -- 19 Şubat 2017; 14:10:12 >
  • Uçak yüksekten uçtuğu için korkutucudur lakin pilotaj okuyan arkadasım benimde uçuş korkularım vardı ve bana dediği şeyler şunlar:

Uçak asla stabil olarak gökyüzünde kalkış ve inişin olmadığı anda düşmez. Hatta otomatik pilot yönetir uçağı

Uçağın kalkış anı potansiyel riskler taşır. (Kuş sürüsü,yeteri hıza ulaşamama,yeterli irtifa kazanamama...)Lakin bu riskler olsa bile bütün uçaklarda bu riskleri tölere edici sistemler vardır. Ki bu risklerin tölere edici sistemler olmazsa dahi olma olasılıgı %0,00001 dir. Yani 1 milyon defa uçmanız lazım deneysel olarak kaza oluşması için. Bu sistemlerle bu oran milyarlara çıkıyor.

Türk Hava Yolları Türkiyenin dünyadaki en önemli markasıdır. Bunda oluşabilecek herhangi bir kaza haberi markamızın yok olması ve şirkete milyonlarca dolar zarar olarak geri döneceğinden çok hassas ayarlamalar yapılarak yeterli düzeyde görülen uçaklar onlarca testten geçerek piyasaya sürülür.

Uçakta pilot ve yardımcı pilot vardır. Sayısını tam hatırlamıyorum ancak bir yardımcı pilotun pilot olabilmesi için 10.000 saat uçuş yapması gerekir. Ki bu yaklasık 5 10 yıldır.

Buna rağmen kaza yapan uçaklar da vardır yalnız modern dönemde 2000 sonrası için bir uçağın kaza yapmasındaki en büyük etken pilotun bile bile uçağı kaçırması yada dağa taşa vurmasıdır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.