Şimdi Ara

Twitch sunucularına olan upload hızı limiti devam ediyor [Bende]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Turknet'te hız sınırlaması kaldırıldı. Youtube video yüklerken hızımı tam alabiliyorum ama ne youtube ne de twitch canlı yayın sunucularına upload hızım hala 1.6mbps ve bu hız canlı yayın yapmamı önlüyor. @doominsert @TurkNetDestek Yardımlarınız için teşekkürler.
    Twitch sunucularına olan upload hızı limiti devam ediyor [Bende]

• valla ben türk net kullanmıyorum ama genede bi bakayım dedim.bütün yayınları 1080p de izleyip tam hızda upload yapabiliyorum.(kablonet)
  • 720p 30 fps 1500 bitrate göre ayarla programını
    konum olarak milan seç
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    İsterseniz 300 bitrate ayarlayın yine ping oluşuyor çünkü hiç sabit 1500 değil :(
  • smdyc kullanıcısına yanıt
    pingin yükselmesinin sebebi upload yapman
    bitrate hattına göre ayarlarsan sıkıntı olmaz
    Onu biliyorum.Turknette 4 mbps upload varken bile 300 girsen aynı şey oluyor.Yani hat bi 4 mbps oluyor bi 0.10 arasında gidiyor.Sürekli ping yüksek olmuyor 2 saniye aralıklarla yükseliyor.
  • smdyc kullanıcısına yanıt
    şuanda bir sistem ile uğraşıyorum işim biterse sana bir deneme hesap veririm oradan denersin
    Hemen deniyorum.
    Denedim ve frame drop yaşadım. her 25 sn de bir framedrop attı.
  • sunquad S kullanıcısına yanıt
    bitrate 1400 olarak denermisin
    Denedim drop ciddi miktarda çözüldü ama arada bir kilpayi kurtarıyor yani yayının fps si düşüyor 20 lere tekrar 30 a çıkıyor buda ben oynarken çubuk turuncu oluyor yeşilden demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yayınları ben de 1080p izleyebiliyorum da Upload 2000 bitrate e hiç yakinlasmiyor.

• Ben de yayın yapıyorum Turknet kullanarak, benim upload hızım 4mbps. 2mbps iken kullandığınız bandwidth testini kullandığımda güvenilir rakamlar alırken dahi OBS üzerinden yayın açtığımda 1000kbps ile verdiğim yayında dahi drop geliyordu. 4mbps'e yükselttirdikten sonra uploadı, 3000kbps sorunsuz, drop yok ping de normal.
  • sunquad S kullanıcısına yanıt
    yayının fps düşüyorsa o senin pc ile alaklıdır drop yoksa hatta problem olmaması lazım
  • İSTERSEN 500 BİTRATE VER YINE PING OLUSUR 2 MEGABİT UPLOAD CUNKU BİRDE FİBER OLMADIĞI ICIN OLUYOR VDSL ASİMETRİK AZ MIKTARDA UPLOAD YAP HEMEN PİNG YAPAR.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Hayır superonline kullanırken böyle bir sorun yaşamıyordum.Senin dediğin aynı anda full hızda download yapıp upload yapmak.
  • Ttnet fiber kullanıyorum, bende yayın izlemek bile imkansız halde haftalardır. Resmen twitch kota götürmesin diye sınırlamışlar. Nereye şikayet edebiliriz bu durumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

Hayır superonline kullanırken böyle bir sorun yaşamıyordum.Senin dediğin aynı anda full hızda download yapıp upload yapmak.

Hocam ben ttnet kullanıyorum yapıyor 500 bitrate bile bir miktar etkiliyor süperonline vdslmiydi?

• GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Evet hocam superonline vdsl.Eğer 2048 kbps upload hızın varsa ve tamamını kullanmıyorsan (hattın stabil olması gerekir) örneğin 1000 bitrate verdiğin de bir sunucuya 60 ping alıyorsan sabit bir şekilde almaya devam edersin çünkü hala o sunucuya 1000 kbps hızında istek gönderebiliyorsun ve istek alabiliyorsun.Fakat eğer stabil değilse hat yurt dışı çıkışlarına örneğin; 400 kbps-2000 kbps arasında gidiyorsa istek gönderirken sıkıntı yaşar ve aksaklıklar oluşur.Yani sabit 60 ping alamaz,bir anda fırlar ve geri iner.İnişli çıkışlı bir ping değeri olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

Evet hocam superonline vdsl.Eğer 2048 kbps upload hızın varsa ve tamamını kullanmıyorsan (hattın stabil olması gerekir) örneğin 1000 bitrate verdiğin de bir sunucuya 60 ping alıyorsan sabit bir şekilde almaya devam edersin çünkü hala o sunucuya 1000 kbps hızında istek gönderebiliyorsun ve istek alabiliyorsun.Fakat eğer stabil değilse hat yurt dışı çıkışlarına örneğin; 400 kbps-2000 kbps arasında gidiyorsa istek gönderirken sıkıntı yaşar ve aksaklıklar oluşur.Yani sabit 60 ping alamaz,bir anda fırlar ve geri iner.İnişli çıkışlı bir ping değeri olur.

Valla hocam benım 3 suan ama ttnet tarafından bı engel var tarıfemde 2 olarak kayıtlı 2.20yı gecmıyor upload 1300 bitratede turk serverlerı bıle inişli cıkışlıı oluyor upload yaptıgımız sunucuya olan baglantımız kötü sanırım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.