Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (650. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.187
Cevap
1.337
Favori
4.696.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50KU7000 kutu içerisinde duvar askı aparatı yok değil mi?
    Yoksa, bu televizyon için tavsiye edebileceğiniz modeller var mı?
  • Grundig 48 vlx 8586 ve Grundig 49 vlx 9600
    ikisi arasından hangisini önerirsiniz...
  • Sony 55xd8505 i 4000 TL ye ankarada avmdeki sony bayiileri bırakıyor.

Fakat gönlüm Samsung 55KS8500 den yana 6500 e bırakıyor avm deki samsung bayiileri, 750 TL de geri ödeme kampanyasi var tabi.

Fakat bugun Teknosa internet sitesi hediye cekilisi kampanyasi yapmıs

55KS8500 6750 TL , 750 TL geri ödeme ve 675 TL hediye çeki
    60KS8000 7000 TL, 900 TL geri ödeme ve 700 TL Hediye çeki

fiyatlar olarak ne dersiniz? Vatan kdv bizden yapar mı kalan sürede ?
  • grundig 49vlx9600 , grundig 55vlx8586
    samsung 49uh770
    sony kdl50w805c veya kdl55w805c (sony'nin bu modelleri 100hz mi acaba?)

kararsız kaldığım modeller bunlar. 4k , film ve maç seyretmenin yanı sıra Xbox oyunları da oynanacağını düşünürsek , hangi tv yi almamı tavsiye edersiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lgnd1907 -- 14 Aralık 2016; 0:13:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lgnd1907

grundig 49vlx9600 , grundig 55vlx8586
    samsung 49uh770
    sony kdl50w805c veya kdl55w805c (sony'nin bu modelleri 100hz mi acaba?)

kararsız kaldığım modeller bunlar. 4k , film ve maç seyretmenin yanı sıra Xbox oyunları da oynanacağını düşünürsek , hangi tv yi almamı tavsiye edersiniz...

E şıkkı hiçbiri
    Oyunsa
    Samsung 50ku7000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ali coşkun

quote:

quote:

quote:

Olur hemde 4K
    43ub7950

merhaba
    hocam samsung tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla ku7000 ler bunlara karşı LG 2 model arasında kaldım uh635v ve uh650v hangisini tercih etmeliyim sizce birde yeni teknosa da çıkan uh605v var buna ne dersiniz.

Ben o mesajımda 43ub7950 önerdim,
    Sen "hocam samsung tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla ku7000 ler" demişsin
    Hiçbişey anlamadım
    Çünkü 43ub7950 samsung değil vesteldir.

Öte yandan eğer lg düşünüyorsan 635v almanı öneririm,
    Yada daha iyi bir öneri
    Grundig 48 vlx 8586

neden 635 dediniz hocam birde şunu soracam hangisi daha ince cihazların

635 VA panel
    Yani siyah performansı açısından
    kontras ve ışık performansı ips panellere göre daha iyi...

55uh605v bu tv konusunda ne dersin hocam teknosa gg de 2800e alınabiliyor 635v yerine bunu alsam bi olumsuzluk yaşarmıyım , inceliğide beni çekti 605v cihazın ne dersiniz sizi de yoruyoruz hakkınızı helal edin

• İnternet uygulamaları en iyi tv hangisi?Bir arkadaş interneti iyi bir tv istiyor.
  • dallass kullanıcısına yanıt
    dallas hocam sana onemli ve acil birsey danısmam lazım,benim 6 aylık samsung 55ju7000 tv icin servis degişim kararı vermis aradılar benim televizyonu alıp 55 ku 7000 verelim diyorlar,fakat ben kabul etmedim cunku ben 4000 tl vermisim ju7000 almısım simdi 3200 tl lik ku 7000 verelim diyorlar,arastırdım 60 ku 7000 4000 tl civarında küsuruda var onu verin dedim, tabi olmaz onu vermeyiz 650 tl üste verirseniz olur diyorlar,ben ısrar edince 55 ku 7350 yada 55 ku 7500 de degisim olabilir dediler ne yapsam bilemedim karar vermem lazım ama acil yardımcı olabilirsen sevinirim konuyu okuyan diger arkadaslardanda fikir alabilirim tesekkurler... aksam 5 te arıyacagım haber beklıyor servis.
  • Arkadaşlar,

Hali hazırda 46ES7000 kullanmaktayım salonda. wi-fi çalışmıyor ve açıkçası netfilix'ten 4K izlemeye heves ettim biraz.

Mevcut panel çok da kötü bir seri değil, hani yükseltirken daha kötüye inmeyeyim diyorum.

Aradığım özellikler;
    - 55" ~ 60" arası
    - 4K
    - Flat (curved istemiyorum net olarak)
    - Streaming yapabilecek (ki artık neredeyse hepsinde var sanırım)
    - OLED'leri çok beğeniyorum ama fiyatlar uçuyor.

Buna göre Samsung ise 7000 ve üstü serilerden tavsiyelerinizi alabilir miyim? Anlamadığım nokta, 7000 için farklı harfler var (KU, JU, vs) hangisi daha iyidir? Veya başka marka da olur..

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rovolver

Gerçek hertz değerini bir tvnin nasıl öğreniyoruz

Şu video sorunsuz titremesiz göz bozmadan oynarsa 100hz dir

https://m.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD436C14A -- 14 Aralık 2016; 17:48:54 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olur hemde 4K
    43ub7950

merhaba
    hocam samsung tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla ku7000 ler bunlara karşı LG 2 model arasında kaldım uh635v ve uh650v hangisini tercih etmeliyim sizce birde yeni teknosa da çıkan uh605v var buna ne dersiniz.

Ben o mesajımda 43ub7950 önerdim,
    Sen "hocam samsung tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla ku7000 ler" demişsin
    Hiçbişey anlamadım
    Çünkü 43ub7950 samsung değil vesteldir.

Öte yandan eğer lg düşünüyorsan 635v almanı öneririm,
    Yada daha iyi bir öneri
    Grundig 48 vlx 8586

neden 635 dediniz hocam birde şunu soracam hangisi daha ince cihazların

635 VA panel
    Yani siyah performansı açısından
    kontras ve ışık performansı ips panellere göre daha iyi...

55uh605v bu tv konusunda ne dersin hocam teknosa gg de 2800e alınabiliyor 635v yerine bunu alsam bi olumsuzluk yaşarmıyım , inceliğide beni çekti 605v cihazın ne dersiniz sizi de yoruyoruz hakkınızı helal edin

Dallas üstad daha iyi ve kesin yorum yapar ama bildiğim kadarıyla 605 ips panel, 635 va panel. Siyah performansı va panellerde daha iyidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: player75

quote:

quote:

quote:

dün 55vlx8586' yı hb' den alamayınca vardır belki bir hikmet dedim biraz bütçe artırmaya karar verdim. Dallas hocam samsung 49ks8500 mü sony 55xd8505 mi önerirsin? eğer iyi bir fiyata denk getirirsem bu ikisinden birini alabilirim. bütçe max.4000, uydu yayınları, arada smart kullanımı, digitürk playden maç izeleme amaçlı alıyorum. oyun yok.

öncelikle bütçeni artırman ve karşılığında düşündüğün modellerden birisini alman dahi
    sana 8586'dan çok daha fazla performans sağlayacaktır.

Ancak "Ama hangisi" diye soracak olursan'ki sormuşsun :)
    Şöyle saöyliyim;
    Bu gün tv almaya karar verip iki model arasında kalsam inanki bende kara kara düşünürdüm
    curved sevmiyorum ve VA panel olmalı diyorum
    8500 curved ama VA panel
    Büyük ve düz ekran seviyorum bu yüzden sony diyorum
    xd850 55inç ve düz ama İPS panel
    hadi çık işin içinden,
    sence hangisini almalıyım

Aynı dertten müzdaribim. Açıklayıcı yorumlarınızdan çıkarımımdan ötürü va panel almak istiyorum. hatta direct led va panel olsa daha iyi olur diyorum. ama sony va panel değil. curved istemiyorum ama samsung curved. araştırıyorum her yorumunuzu diğer sayfaları okuyorum bu bütçede başka model bulamıyorum ama ips' ler içerisinde sony bir tık önde olabilir mi? hakikaten sanırım çok zor bir seçim ve karmaşık bir durum ama hangisini alacağım ben şimdi

Dallas üstadım hala karar veremedim 49ks8500 mü Sony 55xd8505 mi? Sony' nin ips paneli diğer önermediğiniz panellerden daha iyi mi?

Yok bunda sana umut vaat edici bir cevap yazacağım
    hafta sonu favori mazğalarda biraz dolaştım
    ve duvarda asılı duran onlarca panellerin arasında ben buradayım diyen,
    en keskin ve berrak görüntüye sahip bir panel vardı odaaa
    SONY 55CD8505
    İps mips bu panelin görüntüsü şahane yav

Ama yinede söylemeden geçmeyeyim, sonra arkadaş niye sölemedi deme :)
    Anroid işletim sisteminde smart biraz yavaş,
    ve malesef servis konusundada sony servislerinin genel olarak biraz hantal olduğu söyleniyor.

Dallas üstadım yorumların ve incelemem sonucu bir de fiyatı uygun bulunca 55xd8505 aldım. HD ve 4K görüntü performansına bayıldım. Sd eğer yayın iyiyse nerdeyse hd gibi ama kötüyse çamur gibi. Smartına bişey diyemem net yok deneyemedim. Işık sızması var ama çok rahatsız edici değil. 1 m den sadece aşağıdaki linkteki gibi kırmızımsı ışık oluyor ama karşıdan ve yayın kanal geçişi vs de bu ışık yok sanırım açı ile alakalı. Eline emeğine sağlık alma sürecindeki destek için çok teşekkürler

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=122433709

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi player75 -- 14 Aralık 2016; 18:02:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: safsansar

dallas hocam sana onemli ve acil birsey danısmam lazım,benim 6 aylık samsung 55ju7000 tv icin servis degişim kararı vermis aradılar benim televizyonu alıp 55 ku 7000 verelim diyorlar,fakat ben kabul etmedim cunku ben 4000 tl vermisim ju7000 almısım simdi 3200 tl lik ku 7000 verelim diyorlar,arastırdım 60 ku 7000 4000 tl civarında küsuruda var onu verin dedim, tabi olmaz onu vermeyiz 650 tl üste verirseniz olur diyorlar,ben ısrar edince 55 ku 7350 yada 55 ku 7500 de degisim olabilir dediler ne yapsam bilemedim karar vermem lazım ama acil yardımcı olabilirsen sevinirim konuyu okuyan diger arkadaslardanda fikir alabilirim tesekkurler... aksam 5 te arıyacagım haber beklıyor servis.

arkadaşım mesajını şimdi gördüm
    Samsung 55ku7500'ü vermeyi kabul ettilerse terddüt dahi etme ve ku7500'ü al...

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Arkadaşlar,

Hali hazırda 46ES7000 kullanmaktayım salonda. wi-fi çalışmıyor ve açıkçası netfilix'ten 4K izlemeye heves ettim biraz.

Mevcut panel çok da kötü bir seri değil, hani yükseltirken daha kötüye inmeyeyim diyorum.

Aradığım özellikler;
    - 55" ~ 60" arası
    - 4K
    - Flat (curved istemiyorum net olarak)
    - Streaming yapabilecek (ki artık neredeyse hepsinde var sanırım)
    - OLED'leri çok beğeniyorum ama fiyatlar uçuyor.

Buna göre Samsung ise 7000 ve üstü serilerden tavsiyelerinizi alabilir miyim? Anlamadığım nokta, 7000 için farklı harfler var (KU, JU, vs) hangisi daha iyidir? Veya başka marka da olur..

Şimdiden teşekkürler

Herşeyi yazmışsın ama bütçe kriterin nedere?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: safsansar

arkadaşım mesajını şimdi gördüm
    Samsung 55ku7500'ü vermeyi kabul ettilerse terddüt dahi etme ve ku7500'ü al...

kardeşim cok tesekkurler cevap icin,ju 7000 zaten kullanıyorum ku7500 gozumle gormedigim ve incelemesi ve yorumu fazla gormedigim icin ne yapacagımı bılemedım sen şimdi boyle yazınca banada okey demek duser tesekkurler... insallah ju 7000 aratmaz bana malum 2016 samsunglardan pek ozellik olarak iyi bahsetmiyorlardı kumandası falan sen daha iyi biliyorsun ama gayet kesin konuşmussun bildiğin vardır tabiki eyvallah.

• dallass bey merhabalar,

bende kendime büyük ekranlı bir tv bakıyorken konuya denk geldim ve fikrinizi almak istedim.

TV alma sebebim : Futbol maçları izlemek ve haftada 1-2 sefer ana haber bülteni. bunun dışında tv ile pek aramız yok. yani haftada 5 saat civarı çalışacak sadece. bunun dışında wi-fi ve diğer teknolojik özelliklere de önem vermiyorum. net bir görüntü benim için yeterli olacaktır 140-150 cm ekran boyutu var kafamda. bu bağlamda SAMSUNG 58J5270 F/P olarak gayet başarılı gibi duruyor (2600 TL'ye buldum)

sizin fikriniz nedir? alayım mı bu tv'yi?

cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  • Philips 55pus6561 modeli hakkında yorumunuz nedir??

• Arkadaşlar. Anne babam için 43 inç 2000 bandında ve arkadaşım icin 49_50 inç 3000 bandında tv lazım. Görüş ve önerileriniz. Aklındakilerle 43 w805 44wd755 43 uh650v . 805 2 yık önceki tv olduğu için şimdiye kadar alamadım. 49 için uh850 istedim ama bütçe 3000 3300 arası . Lütfen tavsiyelerinizi eksik etmeyiniz

• Değerli arkadaşlar

LG 43UH610V
    LG 43UH650V

Bu iki cihaz arasında 300 tl civarında bir fark var. Frekans, teknik özellik vs birçok veri aynı. 610V neden daha ucuz? Fiyatı daha uygun olduğu için işkillenip almak için hamle yapamıyoruz. Kullanan kullanmayan duyan duymayan bir arkadaşımız iki model arasındaki ortalama 300 liralık farkı bana açıklayabilir mi? Bu iki cihazdan birini alacağız. Çok teşekkür ederim, sağolun.

• dallass kullanıcısına yanıt
    7-8.000'i geçmese iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.