Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
20. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: player75

quote:

Orijinalden alıntı: ali coşkun

quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

quote:

quote:

quote:

Olur hemde 4K
    43ub7950

merhaba
    hocam samsung tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla ku7000 ler bunlara karşı LG 2 model arasında kaldım uh635v ve uh650v hangisini tercih etmeliyim sizce birde yeni teknosa da çıkan uh605v var buna ne dersiniz.

Ben o mesajımda 43ub7950 önerdim,
    Sen "hocam samsung tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarıyla ku7000 ler" demişsin
    Hiçbişey anlamadım
    Çünkü 43ub7950 samsung değil vesteldir.

Öte yandan eğer lg düşünüyorsan 635v almanı öneririm,
    Yada daha iyi bir öneri
    Grundig 48 vlx 8586

neden 635 dediniz hocam birde şunu soracam hangisi daha ince cihazların

635 VA panel
    Yani siyah performansı açısından
    kontras ve ışık performansı ips panellere göre daha iyi...

55uh605v bu tv konusunda ne dersin hocam teknosa gg de 2800e alınabiliyor 635v yerine bunu alsam bi olumsuzluk yaşarmıyım , inceliğide beni çekti 605v cihazın ne dersiniz sizi de yoruyoruz hakkınızı helal edin

Dallas üstad daha iyi ve kesin yorum yapar ama bildiğim kadarıyla 605 ips panel, 635 va panel. Siyah performansı va panellerde daha iyidir.

Evet bu doğrudur ama başka bir fark varmı aynı fiyata daha büyük ve ince tasarım olarak ta şık bi cihaz gibi gözüktü bana tercih edilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: konjektor

Arkadaşlar bu epttavm.com sitesi nasıldır, güvenilir midir? Bilginiz var mı.

Bildiğim kadarı ile devlet güvencesi altında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhazar

dallas hocam 2 tv arasında kararsız kaldım
    50uh635v
    50ku7000

Evet güzel bi soru oldu bende merak etmiyor degilim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: konjektor

Arkadaşlar bu epttavm.com sitesi nasıldır, güvenilir midir? Bilginiz var mı.

Bildiğim kadarı ile devlet güvencesi altında...

49ks8500 şu an o sitede 3600 tl. Fiyat uygun gibi.
  • quote:

50uh635v
    50ku7000

iki modelide öneriyorum
    ama eğer işin içinde oyun varsa ku7000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 14 Aralık 2016; 23:57:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chemicalb

Merhaba Dallas hocam,

Sizden bir tavsiye rica edeceğim mümkünse. 55ks8500 ile 60ks8000 arasında kaldım. 55 olan curved, diğeri flat. Arasında başka bir fark varmıdır? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Şimdiden teşekkürler

Dallas hocam bir yorumunuz olacak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep siz soracak değilsinizya
    bir konuda bir soruda benden gelsin, bakalım bir cevap alabilecekmiyim...

https://forum.donanimhaber.com/m_114281385//tm.htm#114281385
  • Buyur buradan yak,
    OLED'ler sürekli geleceğin teknoloji olarak lanse edilsede,
    Bu konuda bu işin ağababası son noktayı koymuş, siz ne dersiniz...

Panasonic’den İddialı Açıklama: ‘OLED ve LCD Savaşı Bitti!’

Dünyaca ünlü Japon teknoloji devi Panasonic, OLED ve LCD arasında süregelen TV savaşlarının bittiğini iddia etti. Gerekçe ise, eşine az rastlanır türden.

Japon şirket Panasonic, LCD ve OLED paneller arasındaki çatışmanın sona erdiğini iddia etti. Şirketin iddiası, kendilerinin de tam destek verdiği IPS teknolojisinin, söz konusu ikilinin pabucunu dama atacağı yönünde.

Japonlara göre artık LCD maliyetine OLED arka panel üretebiliyor. Panasonic, 1,000,000:1’den yüksek karşıtlık oranlı ve HDR destekli mimariye yeni IPS teknolojisi ismini veriyor ve bundan sonra üretilecek cihazlarda, kullanmakta beis görmeyecekler.
    Sağlık Sektöründe de Bir Numara!

Daha da ilginci, söz konusu teknolojinin sadece ama sadece eğlence sektöründe kullanılmayacak olması. Sağlık sektörü de, gelişmelerden nasibini fazlasıyla alacak. 31 inçlik X-Ray röntgen cihazlarında; 1,000 cd/m2’lik parlaklık ve 766 cd/m2’lik HDR mimarisinde faydalanılacak. Böylece, hastanın sorunu kolayca tanımlanabilecek.

Yeni IPS modeller ile donatılmış televizyonlar ve monitörler, 2017 yılının ikinci yarısında tüketicilerle buluşacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mali63

Vestel 49FB7500, bu cihaz indirimde,acaba ustalar bi bakabilirmi ?

Devamlı önerdiğim paneller arasında...

Vestel 49FB7500 ile Vestel 48FB7500 boyut dışında ne fark var bilirmisiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

dallass Ses çıkışı yüksek ve kaliteli tavsiye edeceğiniz bir model varmıdır.

Arkadaşım yanlış anlama
    Hiçbir kriter belirtmeden böyle sorumu olur?
    Tam tersi bu soruyu ben sana yöneltseydim bana cevabın ne olurdu?
    Ebat kriteri, donanım özellikleri veven önemlisi bütçe kriterin yok,
    Şimdi ben bunları bilmediğim için, kalkıp sana
    150W ve subwoferli
    ama 99 bin tllik LG 105UC9V'yi önersem hiç olurmu, belli olmaz belkide olur :)

Merhaba. Pek kriterimiz yok. Anneme alacağız. Evde tüplü tv kullanıyor sesi arada boğuklaşıyormuş bu nedenle Ses çıkışı yüksek ve kaliteli tavsiye edeceğiniz bir model tavsiyesi rica ediyoruz. F/P ürünleri tavsiye ettiğiniz için bütçe yazmadım ama bütçe 1000 - 1500 TL ebat en az 32 inch ve üzeri olabilir.

Vestel 43FB7500

Merhaba. Vestel 43FB7500 tv yi aldık. 1350 TL Tam bir F/P ürünü oldu bizim için. İlgin ve tavsiyen için tşk.

Hocam bir tv daha lazım bize. Bu biraz daha büyük olmalı. VA panel 100 herz internete girmeli (dizi izlemek amaçlı) yani. UHD uydulu olmalı. Grundig 48vlx8586 tavsiyenizi okuyorum ama bütçeyi biraz aşıyor. vlx8586 özelliklerini taşıyan Vestel modeli varmıdır. Yine nokta atışı 2000 TL bandında tv varmıdır. Yada hangi F/P tv leri önerirsiniz.

Mümkünse bunada cvp bekliyorum. 1800 max 2000 TL bütçe ile alabileceğimiz bir tv varmıdır.

• quote:

quote:

50uh635v
    50ku7000

iki modelide öneriyorum
    ama eğer işin içinde oyun varsa ku7000

55uh605v bunu almak isterim aman uzak dur dermisin yoksa olabilir dermisin hocam, yani 635v den ıps va panel farkı dışında kullanımda herhangi bir olumsuzluk yaratacak birşey varmı
  • Arkadaşlar merhaba,

Konuyu okudum aslında sorulmuş ama son bir kez daha sormak istiyorum kendim için.

*F/P ürünü arıyorum.
    *Oyun oynanmayacak.
    *Sorun çıkarmayacak, canımı sıkmayacak.
    *Gerçek siyah vs. çok aşırı takıntım yok, hatta buradaki banding falan bunlardan bir şey anlamıyorum denebilir.
    *Dahili uydu alıcılar gördüğüm kadarıyla facia, ben sabırsız adamım gerilirim. Bir tane mini harici receiver alır takarım. Ya da belki de modülle kullanabilirim.
    *Büyük kanallar nadiren izlenir (belgesel ve ulusal kanallar örneğin, hd olarak).
    *Medya performansı önemli, USB ve HDD'den bolca film oynatırım. Netflix'i HD olarak izlerim sıkça.

Benim aklımda iki model var, hem buradan araştırdığım hem de mağazalarda gördüğüm.

1) GRUNDIG 55VLX8586
    2) SONY KDL-55W805C

Hadi arkadaşlar beni bi itekleyin de alayım birini

Not: Televizyon şimdi alınıp Eylül-2017'de kullanılacak. Servis o zaman da gelip kurulum yapar mı, alayım istiyorum ama. Yeni modeller çıkınca fiyatlar düşer mi, kapalı kutu bu modelleri bulabilir miyim, döviz artışından gol yer miyim diye almak istiyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 15 Aralık 2016; 9:6:2 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Evet bunu ben de daha önce duymuştum, bu teknoloji sadece panasonic e ait ve onun geliştirdiği bir teknoloji. Aslında sektörde fazla sesi çıkmasa da, japonların bu konuda her zaman öncü olduklarını da buradan bir kez daha anlıyoruz. Umarım en kısa sürede bu tv leri marketlerde görürüz.
  • Merhaba,

İki TV arasında kaldım

Grundig 55VLX8586
    Sony 55xd7005

Sizce hangisi ?
  • quote:

Buyur buradan yak,
    OLED'ler sürekli geleceğin teknoloji olarak lanse edilsede,
    Bu konuda bu işin ağababası son noktayı koymuş, siz ne dersiniz...

Panasonic’den İddialı Açıklama: ‘OLED ve LCD Savaşı Bitti!’

Dünyaca ünlü Japon teknoloji devi Panasonic, OLED ve LCD arasında süregelen TV savaşlarının bittiğini iddia etti. Gerekçe ise, eşine az rastlanır türden.

Japon şirket Panasonic, LCD ve OLED paneller arasındaki çatışmanın sona erdiğini iddia etti. Şirketin iddiası, kendilerinin de tam destek verdiği IPS teknolojisinin, söz konusu ikilinin pabucunu dama atacağı yönünde.

Japonlara göre artık LCD maliyetine OLED arka panel üretebiliyor. Panasonic, 1,000,000:1’den yüksek karşıtlık oranlı ve HDR destekli mimariye yeni IPS teknolojisi ismini veriyor ve bundan sonra üretilecek cihazlarda, kullanmakta beis görmeyecekler.
    Sağlık Sektöründe de Bir Numara!

Daha da ilginci, söz konusu teknolojinin sadece ama sadece eğlence sektöründe kullanılmayacak olması. Sağlık sektörü de, gelişmelerden nasibini fazlasıyla alacak. 31 inçlik X-Ray röntgen cihazlarında; 1,000 cd/m2’lik parlaklık ve 766 cd/m2’lik HDR mimarisinde faydalanılacak. Böylece, hastanın sorunu kolayca tanımlanabilecek.

Yeni IPS modeller ile donatılmış televizyonlar ve monitörler, 2017 yılının ikinci yarısında tüketicilerle buluşacak.

Panasonic benim gözümde saygınlığını bitirdi (Adamların morali çok pis bozulur onlara söylemeyin haa:) panasonic'den ümidim vardı hatta geliyor haberleri gelince mutlaka alacam demiştim meğerse elinde kalan son parti 50hz tv leti bize kakalıycakmış hemde çok yüksek fiyata yok ya

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar merhaba,

Konuyu okudum aslında sorulmuş ama son bir kez daha sormak istiyorum kendim için.

*F/P ürünü arıyorum.
    *Oyun oynanmayacak.
    *Sorun çıkarmayacak, canımı sıkmayacak.
    *Gerçek siyah vs. çok aşırı takıntım yok, hatta buradaki banding falan bunlardan bir şey anlamıyorum denebilir.
    *Dahili uydu alıcılar gördüğüm kadarıyla facia, ben sabırsız adamım gerilirim. Bir tane mini harici receiver alır takarım. Ya da belki de modülle kullanabilirim.
    *Büyük kanallar nadiren izlenir (belgesel ve ulusal kanallar örneğin, hd olarak).
    *Medya performansı önemli, USB ve HDD'den bolca film oynatırım. Netflix'i HD olarak izlerim sıkça.

Benim aklımda iki model var, hem buradan araştırdığım hem de mağazalarda gördüğüm.

1) GRUNDIG 55VLX8586
    2) SONY KDL-55W805C

Hadi arkadaşlar beni bi itekleyin de alayım birini

Not: Televizyon şimdi alınıp Eylül-2017'de kullanılacak. Servis o zaman da gelip kurulum yapar mı, alayım istiyorum ama. Yeni modeller çıkınca fiyatlar düşer mi, kapalı kutu bu modelleri bulabilir miyim, döviz artışından gol yer miyim diye almak istiyorum açıkçası.

Eylül 2017 kim öle kim kala ben olsam beklerim yeni modeller her zaman daha iyidir fiyat olarak zaten yükselme olacağını zannetmiyorum olmadı o zamana kadar pusuya yat nerde sağlam indirim bulursan yumul zamanın çok relax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD436C14A -- 15 Aralık 2016; 10:17:27 >

• Günaydın

Affınıza sığınarak bir soruda ben sormak istiyorum

1.GRUNDIG 55VLX8586
    2.SAMSUNG 60KU7000

Fiyat aralığı 4500 dür

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeNGeN

Günaydın

Affınıza sığınarak bir soruda ben sormak istiyorum

1.GRUNDIG 55VLX8586
    2.SAMSUNG 60KU7000

Fiyat aralığı 4500 dür

C şıkkı hiçbiri
    SONY 55XD8505

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    "Not: Televizyon şimdi alınıp Eylül-2017'de kullanılacak"
    Şaşırmayacağım diyorum, yine şaşırıyorum

Arkadaşım
    2017'nin nisan mayıs ayı değil taaaaa eylülünde kullanılacak tv şimdiden alınırmı,
    Gün ola harma ola hele bi dur, o vakte kadar açılmamış tv koline boş boş bakıpta ne yapacaksın...
    Temmuz ağustos gibi alırsın 2017 model bir tv keyfine bakarsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 15 Aralık 2016; 11:42:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuzurluAdam

Merhaba,

İki TV arasında kaldım

Grundig 55VLX8586
    Sony 55xd7005

Sizce hangisi ?

Yardım lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.