Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2037. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: çaylak52 , çaylak52 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20352036203720382039
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

İkiside Va panel
    50Nu7400 modeli daha parlak ve canlı seyir verir,
    50uk6470 ise daha doğal renkler ve
    direk Led nedeniyle motion performansı daha iyidir.
    Edge kenar led olan modellerde kenardan ışık sızmasıda biraz daha yaygındır.
    .
    Bahsettiğim Vestel’ler; Va Samsung panel kullanıyor,
    Kontrast, parlaklık ve motion performansları ile 8 serisine fark atar.
    .
    Uzun kenarda ki tv için ips tercih edilirse de sorun olmaz, dizi, haber, vs için.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

direct led aydınlatma ile motion performansının nasıl bir ilgisi var, anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Bir dönem bir teknoloji mağazasında çalıştım. Bu marka kadar bozulan marka başka yoktu.philips televizyon promotörü sony tv almıştı hatta:)

Geçen ay philips yetkili servisinde çalışan biriyle konuştum.çok sorunlu bir marka olduğunu,kendi evine philips almadığını söyledi. Kendim de 1 ay tv araştırdım.bir mağazada çalışan arkadaşımla konuştum.philips sakın alma çok bozuluyor dedi.
    Ambilight özelliği beni benden aldi :) Ancak toz problemi ve servis olayından dolayi sogudum://

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstadlar selam.

bugün eşimle 65" 75" kıyaslama yapalım diye vatan'a gittik. 75XF9005 sony e bakmak için. ellerinde yokmuş. bize 75" için ,
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-75uk6500-75-191-cm-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

bu tv yi önerdiler. ama biz de
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-65sk8500-65-166-cm-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

bu tv yi beğendik. hem fiyat açısından hem de 75" büyük mü olur diye.

Sizlere danışmak istediğim 75" de LG nin modeli nasıldır. onun yerine 65" ne önerirsiniz.

Satıcı inatla IPS ekran daha iyidir dedi ama forumdan okuduğum VA ekran daha iyi olduğunu yönünde idi.

bir de LG oled vardı 55" en çok onu beğendik ama 55" olması küçük gibi geldi.

Fikirleriniz her zaman olduğu gibi önemli benim için.

Bu arada fiyatlarda güzel indirimler yapıyorlar. Site fiyatları geçerli değil.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Diğer sorularınıza cevap veren arkadaşlar olmuş zaten. Ben malesef tavsiye verecek kadar bilgi sahibiz değilim. Sadece kendim için tv araştırırken gördüklerimi paylaştım.
    Ben de ambilight için almıştım. Çok keyifli. Ama mesela eşim izlerken açamıyordum. Gözleri yorabiliyor biraz.
    Ben Tv yi amazondan almıştım. Iade talep ettim sorun çıkartmadılar. Ama başka bir örnek var. Servis temizlemek için götürüyor yine düzelmiyor falan sonra mahkemeyle iade aldı. Philips tozdan dolayı değişim yapmıyor.
    Fotodaki görüntü farklılığı tozdan değil parlakliktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
    Teşekkür ederim paylasiminiz icin. En iyisi uzak durmak. Lg veya samsung dan sasmayayim o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bu arkadaşta baya bi göz varmış
    Yada belki daha doğrusu satıcılar, 4K özel demo yayını ve her zamanki taktikle çöplük ips paneli yumruklayıp "bak ağbi bu panel salam" deyip gözünü boyamışlar...
    Ee nede olsa renkler ve zevkler demişler.
    Kendi düşen ağlamaz hesabı
    Eğer! Detaycı bir kullanıcı ise, özel yayınların olmadığı ev ortamında, kontrast ve siyah yoksunu ips gerçeğiyle en kısa sürede yüzleşecektir.
    Detadaycı değil sıradan bir kullanıcıysa zaten çok memnun kaldım diyecektir...

Bırakın İPS Panelli UK serisi 7550'yi, büyük abisi SK serisi SK8000'in dahi hali içler acısı
    Genel görüntü performansı babında bu paneller VA panelli NU8000'in bırakın parmağı tırnağı olamaz..

Alıntıları Göster
    Dallas, Tarzınızdan tv konusundaki bilginizi anlayamadım ancak insanlar favranışınızı net bir şekilde anlıyorum. 2 tv yide izledim. Karanlık ve aydınlık sahnelerde. Bir arkadaşın eklediği videodaki gibi altyazıda parlama mevcut. Farklı farklı tekno marketlerde izledim. Ama Samsungun görüntüsü daha iyi gelmedi. Sırf kağıt üstü verilere bakarak kullanıcı deneyimin daha iyi olacağını söylemek 2000 li yıllarda kaldı. Slr veya dsler makinalarda bazı teknik verilere bakarak kesin bu daha iyidir diyebilirken şimdi geldimiz noktada bu mümkün mü mesela? İki ayrı marka aynı donanıma sahip kamera ve/veya ekran ile aynı kullanıcı memnuniyetine fotoğraf ve video kalitesine erişebiliyor mu? Bu işin içinde yazılımın hiç mi rolü yok? Donanım verileri sadece yol gösterir. Kişisel deneyim oşmadıkça bunlar hiç birşey ifade etmez. Sizin marka fanlığınız varsa bunu da kendinize saklayın. Elton denen marka daha uygun fiyata daha iyi deneyim sunsa onu alırım. Marka takıntım yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrRadon -- 24 Şubat 2019; 19:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.pupa

Dallass senin kadar lafta anlamayan insan az gördüm.2-3 sayfa önce netflix'de olan tüm altyazı sorunlarını, bunun sadece nu 8000'de olmadığını, premium modellerinde bile olduğunu tane tane anlattım.Hala laf kalabalığı yapıyorsun.Bu arada dingil benzetmen çok yakışmış sana.Gönderdiğim mesajı tekrar gönderiyorum belki okuyup bilgi sahibi olursun.Bıktırdınız artık cahil cahil yorumlarınızdan.

nu8000'de netflix izlenmez.Netflix'den ayrı olarak kuracağınız external bir cihaz ile de benzer sorun yaşanılıyor.

Aşağıdaki videolardan ve verdiğim yabancı sayfadaki linklerden görebilirsiniz.

Internette tüm Samsung forumlarında bu sorundan bahsediliyor.
    Q6FN 55 dahil bir çok modelde var.Forumdaki konu sayfasından da kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz.
    Şu an için çözümü yok fakat ispanyolca sayfada güncelleme ile düzeltileceği bilgisi verilmiş 2 ay önce.

Google translate ile çevirmeniz lazım sayfayı.İbranicehttps://www.htmobile.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=310305&postdays=0&postorder=asc&start=0
    https://eu.community.samsung.com/t5/TV-Audio-Video/Cambios-en-el-brillo-de-toda-la-pantalla-con-los-subtitulos/td-p/758878

Sonuç olarak Evet Tv'yi öyle üretmişler.

Bu videonun 05.10 süresine gidin çok net göreceksiniz.

Alıntıları Göster
    Merak etme Pupa
    O dingil sen değilsin de, yarası olan gocunur hesabı sen neden üzerine alındın?
    O dingil, hiç bir halttan anlamadığı için nu8000'de yaşadığı bir sorunla ilgili hani şu türünün tek örneği filmi ilk yutuba koyan zattır.
    Bu videoyu izleyen bunca insan bu sorunun sadece ve sadece samsung ile alakalı olduğu nasıl düşünülür anlaşılır şey değil..

Oysaki, ben hani şu okumadan alıntıladığın mesajımda henüz bu sorunun (az-çok) tam olarak, "Panel türü-Netflix-Film türü" neden kaynaklandığı belli değil demiştim.
    Bu sorun eğer Netflix ve Film türü ile alakalı değilde, %100 edge ledlerle alakalı bir durumsa
    Bu durumda sırf Samsung değil (az-çok) tüm edgeled panelli Sony, Lg,Philips,Vestel vs. her panelde olur...
    Yani bu durum neden tamamen Samsung'a maledilir, nedir bu samsung düşmanlığı anlayabilmiş değilim
    Hadi topu topu iki modele sahip ve fiyatları sebebiyle "herkese önerilemeyen" Sony 8596 ve 9005'i bir kenara bırakarak söylüyorum (ki bu konu altında bu panelleri kriterleri uyuşanlara bizden çok öneren yok)
    Diğer İPS panelli LG ve Philips'lerin tüm modellerini "üst üste koysak" bir Samsung 55nu8000 yapmaz...

Anlamsız ve garip bir şekilde içten içe samsung düşmanlığı besleyenler,
    Samsung'u çürütebilmek için ellerini önce ips panelli LG'lere atıyorlar ellerinde kalıyor,
    Gözleri güzel(ambilight) ancak İçine toz kaçan ve fındık kadar beyni olan philipsi ele alıyorlar oda ellerinde kalıyor,
    Geriye kala kala bir Sony kalıyor bu markayıda bir kurtuluş olarak görüp "vay efendim sony 49xf8596 duruken şu samsung ömerilmezmiş,
    Sony 55xf9005 modeli dururken bu samsung önerilmezmiş" vs vs.
    Yahu zorunuz ne bu samsung'la?
    Düşmanlığı bırakın bir düşünün yahu, Samsung gibi bir marka olmasaydı ne olurdu?
    Ben size söyleyim rekabet olmadığı için; LG daha çok kazanmak için rgbw panellere yüklenir,
    Yine yazılımsal ve donanımsal açıdan vasat olan Plips kaliteyi dahada düşürüp, o renkli gözleriyle çoğunun aklını başından alır,
    SONY ise karşısında bir rakip olmadığı için bir araba parası olurdu.
    Her zaman söylüyorum elbette samsung sütten çıkmış akkaşık, panelleri kusursuz değildir ancak!
    Hem her cebe uygun VA panelli ve stabilli işletim sistemli modeller çıkarır,
    Hemde güçlü bir marka olup oluşturduğu bu rekabet ortamı ile piyasada bir denge sağlar...

Hadi bunlar bir yana yahu zaten çok fazla önerdiğimiz bu Sony 55xf9005'i siz gözünüzde ne kadar çok büyüttünüz yahu..
    Elbette Sony xf9005 nu8000'den daha performanslı paneldir
    Sadece sırf motion ve local dimming performansı yüzünden dahi tercih edilebilir ancak!
    Bir bakıyorsun Kontrast ve Siyahlar konusunda NU8000'in gerisinde...
    Yani bu panel öyle abartıldığı gibi olağanüstü ve kusursuz bir panel değildir,
    Her marka/modelde olduğu gibi xf9005'inde kendine özgü sorunları vardır.
    Mesela bu konuyla ilgili bir kaç resim ve video paylaşayım;

Sony 55XF9005

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Şubat 2019; 18:51:41 >

• MrRadon M kullanıcısına yanıt
    Bilinmedik markalar daha iyi kullanıcı deneyimi sunmuyor ne yazık ki.Samsung'un AR-GE için ayırdığı bütçeyi araştır istersen.başarı tesadüf değildir.

• burcink kullanıcısına yanıt
    Burcink 65 inç yeterliyse sk serisi daha iyi. Benim tercihim o olurdu. 65sj850v var bende. Geçen yıl aldım salona genel olarak memnunum. Tek sorunu ortam karanlıkken filmlerin karanlık sanelerinde yanlardan bir miktar ışık sızması var. Ekran büyüdükçe de bu artıyor. Sebebi ise yanlardan aydınlatma olduğunu öğrendim. İnce ledlerde maliyet yüzünden bu şekilde yapılıyormuş. Arkadan direkt aydınlatılanlar çok daha pahalı. Bütçeyi arttırırsanız sonylere de bakabilirsiniz. Onlar bu konuda daha iyi. Sj serisinde Altyazı sorunu v.s. hiç rastlamadım. Netflix in deneyimi çok güzel.

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Ahmetbayram yazdığımı dikkatlice okuyun ve ne demek istediğimi anlayın. Ben aksini mi söyledim orada?

• quote:

Orijinalden alıntı: MrRadon

Dallas, Tarzınızdan tv konusundaki bilginizi anlayamadım ancak insanlar favranışınızı net bir şekilde anlıyorum. 2 tv yide izledim. Karanlık ve aydınlık sahnelerde. Bir arkadaşın eklediği videodaki gibi altyazıda parlama mevcut. Farklı farklı tekno marketlerde izledim. Ama Samsungun görüntüsü daha iyi gelmedi. Sırf kağıt üstü verilere bakarak kullanıcı deneyimin daha iyi olacağını söylemek 2000 li yıllarda kaldı. Slr veya dsler makinalarda bazı teknik verilere bakarak kesin bu daha iyidir diyebilirken şimdi geldimiz noktada bu mümkün mü mesela? İki ayrı marka aynı donanıma sahip kamera ve/veya ekran ile aynı kullanıcı memnuniyetine fotoğraf ve video kalitesine erişebiliyor mu? Bu işin içinde yazılımın hiç mi rolü yok? Donanım verileri sadece yol gösterir. Kişisel deneyim oşmadıkça bunlar hiç birşey ifade etmez. Sizin marka fanlığınız varsa bunu da kendinize saklayın. Elton denen marka daha uygun fiyata daha iyi deneyim sunsa onu alırım. Marka takıntım yoktur.

Alıntıları Göster
    Yani diyorsunki
    Biraz zorlasak bir hacı murattan bir Ferrari çıkar mı...
    Çıkmaz kardeşim çıkmaz, Olmayan Kontrastı sonradan var edemeyiz
    Yani 1000 Kontrast oranlı bir İPS panelden,
    VA panelin sahip olduğu 6000+ Kontrast çıkmaz.
    Kontrast denen şey ise, işi görüntü yansıtmak olan cihazlarda olmazsa olmazdır.
    Siyah performansı desen yine öyle...
    Yani ahmete göre ips panelmiş mehmete göre VA panelmiş gibi bir saçmalık yok...

Dikkat ediyorum
    Bilinçli olarak kullandığım bazı dikkat çekici mesajlarımda, insanlar kendilerine çok çok gerekli çıkarımlarda bulunacağına,
    "Vay hocam neden beni iğneledin" diyip onca verilen bilgiyi bir kenara atıp,
    "Belki haklı olarak" O iğneli/imalı sözlerin intikamını alma çabası içerisine giriyorlar.
    Oysaki ben tamda bu yüzden, dikkat çekmek ve bu yolla en kısa sürede %100 hataya düşmek üzere olan bazı üyelere cevaben bilhassa iğneli ve imalı sözler kullanıyorum..
    Ki O arkadaşımız biran önce kendine gelsin ve fazla bilgili olmadığı meselelerde geri dönülmez bir hataya düşmesin...
    Bu anlamda
    Yahu bırakın artık şu iğneyi ipliği her sözümde bir kinaye aramayı,
    Sizler benim düşmanım değilsiniz
    Bu yazılanlardan kendinize iyi anlamda şeyler/bilgiler çıkarın...
    Yada çıkarmayın ne diyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Şubat 2019; 21:52:30 >

• MrRadon M kullanıcısına yanıt
    Samsung 43nu7400 yandan aydınlatmalı mı arkadan doğrudan aydınlatmalı mı bilemedim.sana zahmet bana yazar mısın?

Bir de Samsung 55nu8000 nasıl aydınlatmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MrRadon

Burcink 65 inç yeterliyse sk serisi daha iyi. Benim tercihim o olurdu. 65sj850v var bende. Geçen yıl aldım salona genel olarak memnunum. Tek sorunu ortam karanlıkken filmlerin karanlık sanelerinde yanlardan bir miktar ışık sızması var. Ekran büyüdükçe de bu artıyor. Sebebi ise yanlardan aydınlatma olduğunu öğrendim. İnce ledlerde maliyet yüzünden bu şekilde yapılıyormuş. Arkadan direkt aydınlatılanlar çok daha pahalı. Bütçeyi arttırırsanız sonylere de bakabilirsiniz. Onlar bu konuda daha iyi. Sj serisinde Altyazı sorunu v.s. hiç rastlamadım. Netflix in deneyimi çok güzel.
    Cevap için teşekkürler.

Ben gerekirse 2 bin fazla vereyim ama kaliteli bir model almaktan yanayım. 75" LG yi eşim çok beğenmedi modelini.(fiziki görünümünü, onun fikri de çok önemli sonuçta :) ) 75" den sony pahalı olduğu için 17 bin. vazgeçtik gibi. 65" de kaliteli hangi modeli önerirsiniz bunlar dışında maksimum 13 bine kadar.

Araştırdıkça kafam karışıyor. Qled mi SK8500 mi SK9500 mi XF9005 mi

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: burcink

Cevap için teşekkürler.

Ben gerekirse 2 bin fazla vereyim ama kaliteli bir model almaktan yanayım. 75" LG yi eşim çok beğenmedi modelini.(fiziki görünümünü, onun fikri de çok önemli sonuçta :) ) 75" den sony pahalı olduğu için 17 bin. vazgeçtik gibi. 65" de kaliteli hangi modeli önerirsiniz bunlar dışında maksimum 13 bine kadar.

Araştırdıkça kafam karışıyor. Qled mi SK8500 mi SK9500 mi XF9005 mi

Saygılarımla

Alıntıları Göster
    Genel görüntü performansı babında açıkça şunu söyleyebilirim
    İPS Panelli SK8500 ve SK9500'ü üst üste koysak
    Emin olun bir VA Panelli Sony XF9005 Yapmaz...

• dallass kullanıcısına yanıt
    Dallas hocam

Xf9005 ben de çok beğendim. Ama android olması ilerde sıkıntı yaratır mi

Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Blokladığım kişileri keşke "Bu kişi block listenizde. Bloğu kaldır." Şeklinde bile göstermese. Gereksizler çünkü...

• 7 ve 8 serisinde sony 55 inç va direk led panel hangi modeller var
    KD-55XF7596 bu model va panel mi tavsiye eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkfermat -- 24 Şubat 2019; 21:16:43 >
  • 50NU7400 ayarında daha ucuz bir TV var mı onerebileceginiz?

4000 lira şuan en ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: burcink

Dallas hocam

Xf9005 ben de çok beğendim. Ama android olması ilerde sıkıntı yaratır mi

Saygılarımla
    Tamam android içeriksel olarak zengin olsada,
    stabilite konusunda webos ve tizen'e göre biraz daha hantaldır.
    Ancak kullanıcılarını çok fazla üzmez ve zaten genel performans konusunda XF9005
    çok çok iyi bir paneldir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolobolo

50NU7400 ayarında daha ucuz bir TV var mı onerebileceginiz?

4000 lira şuan en ucuz.
    Var
    lg 50uk6470
    samsung 49nu7100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Şubat 2019; 21:32:19 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    400 lira civarında fark var. Kastirip nu7400 alayım en iyisi :)

4000 TL ye en iyi nu7400 mü diyorsunuz siz hocam?

• 
Sayfa: önceki 20352036203720382039
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.