Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2035. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: escudo76 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (5 Mobil) - 10 Masaüstü6 Mobil4 Android
5 sn
88.008
Cevap
1.327
Favori
4.687.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 20332034203520362037
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nu7400 serisinde de bu sorun var mı? sorunun kaynağı ne?
  • xtreme.ud kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de tv gelmeden önce film arşivi yapayım diye bakınıyorum da dts olan da var olmayan da. Bazı filmlerde birden çok ses kodegi var. Çoğunda da harhangi bir bilgi yazmıyor dts mi degil mi diye. Tavsiyem oynatamadığın filmleri ya pc yi baglayıp izle ya da benim yapacağım gibi bir android box al keyfine bak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

samsung 55nu8000 almayı düşünüyordum ama altyazıda ekran parlama sorunu yüzünden almaktan vazgeçtim çünkü filmleri altyazılı izlerim.

samsung 50nu7400 sipariş vermişsin.bu televizyonu çok araştırdın mı? onda da kronik sorun var mı? altyazı sorunu var mı özellikle bunu çok merak ediyorum. ben de Teknosa'dan alacağım.
    Altyazı konusunda "Bir deli bir kuyu...." benzetmesini çok yaptım
    Böyle bir sorun olduğu aşikar ancak bu durum sadece NU8000 gibi performanslı bir panele maleden dingil kimdi merak ediyorum.
    Çünkü böyle bir sorun olduğu aşikar ancak bu sorunun kaynağı;
    Netflix mi, Film/çekim türü mü, yoksa gerçekten Panellerle alakalımı belli değil
    Çünkü sorunlu diye piyasada dönen netfilix filmleri bir birinin kopyası çekim türlerine ait.
    Ha diyelimki bu sorun edgeled panellerle alakalı (ki kenardan aydınlatma bir panelde, kapkaranlık bir korku filminde ekrana full beyaz bir altyazı verirsen ekranın geneli hafiften anlık parlayabilir),
    Ancak bu durum sadece ve sadece nu8000 ve bazı modellere maledilemezki bu durum Edgeled yani kenardan aydınlatmalı panellerin "genelinde" olur..

NU8000 Konusunda paylaştığım bir yazı;

Altyazı şikayeti babında ortaya atılan ve neredeyse bir birinin kopyası farklı bir çekim yöntemiyle (eskitme/buğulu) çekilen bir kaç filmi görmekten artık gına/daral geldi  

Q modelleri dahil koskoca samsung mühendisleri üretime geçmeden önce bunu atlamış olabilirlermiki diye, 
    (Bir nu8000 sahibi olmadığım için) aklıma takılan bu sorunu irdelemek için onlarca yabancı foruma baş vurdum ve %99 gördüğüm tekşey yine bir kaç aynı tür video... 

Bu konuda şahsi tesbitim şu: Farklı çekim yöntemlerine sahip bu "tür" filmleri değil nu8000, Sony'dede izlesen belki az belki çok hemen hemen aynı sonuca ulaşılacaktır. 
    Yani bu tür filmlerde böyle bir sorun varsa bu tüm "edgeled" panellerde, dediğim gibi belki az belki çok ama mutlaka olacaktır. 
    Kanımca bu panelle ilgili değil, "sanırım" çekim yöntemi farklı filmlerle alakalı... 
    (Tabiki yanılıyorda olabilirim bu bir iddia) 

Bu konu çok uzadı, iyi veya kötü bir sonuca ulaşmak için 
    Bu konuda onlarca nu8000 kullanan var onlardan ricam şu; 
    Bu altyazı sorunu "Tüm" dizi ve filmlerdemi yoksa dediğim gibi sadece bazı tür filmlerdemi orataya çıkıyor.. 

Bu neden bu kadar önemli 
    Mesela yukardaki mesajda warrior1907 kardeşimiz sırf böyle bir sorun olduğu söylendiği için, NU8000'den vazgeçip gidip NU7400 almış,
    Yani genel performans babında resmen 
    Bir benzetme yaparsam BMW'yi bırakmış LADA'ya binmiş, bir başka arkadaş belki sırf bu yüzden eşeğe bile binebilir... 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    cevabın için teşekkürler...

herhangi bir televizyonun kenardan aydınlatmalı(edgeled) olup olmadığını nereden öğrenebilirim?

nu7400 serisi nasıl aydınlatmalı ?
  • eXtremeReVenge44 kullanıcısına yanıt
    hem 55nu8000 alacaksın hem de android tv kutusu alacaksın doğru mu?

televizyon zaten akıllıysa akıllı tv kutusu da aynı televizyonda çalışır mı?
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam doğrudur.

Televizyonun akıllı olmasıyla herhangi bir alakası yok hocam. Tv box hdmi girişi olan bütün monitör ve televizyonlarda kullanılabilir. Harici bilgisayar takıyormuş gibi düşün :)

SmarThings diye uygulaması var Samsung un app store da ve google playde var.Uygulamanın geliştiricisi Samsung.İphone telefonumla sorunsuz kullanıyorum 2 gün önce güncellemesi geldi ve güncelledim.O kadar da kötü değil tv.3500 liraya başka alternatifin ne çok merak ettim.
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Dallas Hocam merhaba. Özel mesaj gönderilemediği için sizi buradan rahatsız ediyorum, kusurs bakmayın. 2,5 yıl önce forumda tv tavsiyeniz üzerine SAMSUNG 40KU7000 almıştım. Size çok teşekkür ederim çok memnun kaldım üründen. Gerçekten çok güzel bir tv hala daha sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.Garantisi biteli yaklaşık 5-6 ay oluyor. Tv yi satıp büyük modellere geçmek istiyorum. Yine sizden bir öneri alabilir miyim ? Ve bu tv yi ne kadar bir fiyata satmam doğru olur. Hiç tamir edilmedi. Kutusu, faturası ilk günkü gibi eksiksiz ve temiz duruyor. Tv de aynı şekilde 2,5 yıldır yerinden bile kıpırdamadı. Panelde, arka kısmında hiç çizik vs söz konusu değil. Sadece netflix film,dizi ve ps4 oyun oynanarak kullanıldı. Malum dolardan dolayı güncel 4k tvlerin fiyatı çok arttı. Bu cihaz için bir fiyat verebilecek arkadaşlar da olursa çok memnun olurum. Aydın,İzmir çevresindeki arkadaşlar gelip görüp alabilirler. 2.el çok temiz 4K tv aşmak isteyen arkadaşlar olursa mesaj atabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemencamagac1 -- 24 Şubat 2019; 1:0:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarsuslu1923

Hocam 50nu7400 u bı alamadım en son vatandan 3900 e almıştım onuda iptal Edip Teknosa dan 3700 e Alacam bı geleydide kurtulaydik 😂
    3700'e geliyor ancak bir türlü 3 taksitten fazla bi seçenek göremedim. Bir sürü kredi kartım var. 3 taksitten fazla taksit yapma şansımız var mı ?
  • caneraker C kullanıcısına yanıt
    Nu7400 de 3500-4000 arası.

• Merhabalar herkese,

4400 TL'ye aşağıdaki TV nasıldır acaba? Bir çok sitede bu fiyata bulunabiliyor.

Ambilight özelliği çok güzel görünüyor. Android olması da bir avantaj.
    Ancak philips marka tv'lerde tozlanma problemi olduğu konuşuluyor. Cidden doğru mu bu? Her seride toz problemi oluyor mu? Panel içine toz aldığından ve ekranda belirtiler çıkmasından yakınılmış.
    https://www.vatanbilgisayar.com/philips-55pus7303-55-139-cm-4k-uhd-android-smart-tv-dahili-uydu-alici.html
  • metallurgy kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    1 ay önce aldığım philips 50pus7303 tv nin içine 1 ayın sonunda 2 yerden toz girdi. Aldiğimda yoktu eminim, çünkü kontrol etmiştim.
    Ek bilgi olarak aşağıdaki resimde, orta üstteki 55pus7303, yanindaki ise burada çok zikredilen 55nu8000. Tabi evde tv tek başınayken bu durum belki sizi çok rahatsız etmeyebilir. Ama açıkçası ben izlerken tv de bir sis perdesi var hissiyatına kapıldığım için tekrar teknomarkete gidip inceledim. Almadan önce baktigim yerde tv tek başınaydı bu kadar anlamamıştım. Burada hepsi yanyana olunca çok gözüme battı.

• Merhabalar fiyat farkı nedeniyle 55nu8000 yerine 55nu7400 alacağım gibi fakat kafama 50 hz-100 hz olayı takıldı.Tv yi 2. televizyon olarak alacağım.Televizyonu %80 film için bazende ps4 de oyun için kullanacağım sizce seçenek ne olmalı.Bu hz ye takılmam gerekiyor mu?Unutmadan çok olmasa da arada futbol maçları da izlenecek
    Hocam çok araştırdım hatta altyazılı videosu var hiçbir sıkıntısı yok

• Emre9110 kullanıcısına yanıt
    Hocam 3000 i geçince maksimum 3 taksit yapiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Merhaba.
    1 ay önce aldığım philips 50pus7303 tv nin içine 1 ayın sonunda 2 yerden toz girdi. Aldiğimda yoktu eminim, çünkü kontrol etmiştim.
    Ek bilgi olarak aşağıdaki resimde, orta üstteki 55pus7303, yanindaki ise burada çok zikredilen 55nu8000. Tabi evde tv tek başınayken bu durum belki sizi çok rahatsız etmeyebilir. Ama açıkçası ben izlerken tv de bir sis perdesi var hissiyatına kapıldığım için tekrar teknomarkete gidip inceledim. Almadan önce baktigim yerde tv tek başınaydı bu kadar anlamamıştım. Burada hepsi yanyana olunca çok gözüme battı.
    Toz olayını ne yaptınız peki hocam? Servis bir çözüm önerisinde bulunuyor mu? Ambilight özelliği o kadar hoş duruyor ki şu toz olayı olmasa TV'yi direkt satın alacağım. Philips gibi yılların markası bu işe nasıl çözüm bulamıyor çok ilginç.

Attığınız fotoğrafta bakış açımıza göre orta üstteki 55pus7303'ün solundaki TV'mi 55nu8000 oluyor? Sis perdesi dediğiniz durum tozdan kaynaklı mı görünüyor? Son olarak sizce 55pus7303 mü, 55nu8000 mü? Teşekkür ederim bu arada bilgi verdiğiniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanuzum

Merhabalar fiyat farkı nedeniyle 55nu8000 yerine 55nu7400 alacağım gibi fakat kafama 50 hz-100 hz olayı takıldı.Tv yi 2. televizyon olarak alacağım.Televizyonu %80 film için bazende ps4 de oyun için kullanacağım sizce seçenek ne olmalı.Bu hz ye takılmam gerekiyor mu?Unutmadan çok olmasa da arada futbol maçları da izlenecek
    55nu8000 den aşağısı kurtarmaz,
    Fiyat farkı çok az zaten. 1000 lira bile değil.
    .
    Ha yemekteyiz, haberler, m.Anlı, vs izlenecek deseydin 55nu7400 fevkalade yeterdi

• metallurgy kullanıcısına yanıt
    Bir dönem bir teknoloji mağazasında çalıştım. Bu marka kadar bozulan marka başka yoktu.philips televizyon promotörü sony tv almıştı hatta:)

Geçen ay philips yetkili servisinde çalışan biriyle konuştum.çok sorunlu bir marka olduğunu,kendi evine philips almadığını söyledi. Kendim de 1 ay tv araştırdım.bir mağazada çalışan arkadaşımla konuştum.philips sakın alma çok bozuluyor dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

Toz olayını ne yaptınız peki hocam? Servis bir çözüm önerisinde bulunuyor mu? Ambilight özelliği o kadar hoş duruyor ki şu toz olayı olmasa TV'yi direkt satın alacağım. Philips gibi yılların markası bu işe nasıl çözüm bulamıyor çok ilginç.

Attığınız fotoğrafta bakış açımıza göre orta üstteki 55pus7303'ün solundaki TV'mi 55nu8000 oluyor? Sis perdesi dediğiniz durum tozdan kaynaklı mı görünüyor? Son olarak sizce 55pus7303 mü, 55nu8000 mü? Teşekkür ederim bu arada bilgi verdiğiniz için.

Alıntıları Göster
    Öncelikle o resimlerdeki en parlak ekran yani
    Üst sağdaki Samsung Nu8000
    Üst Ortadaki Philips
    Üst soldaki Sony

55nu8000 mi, 55pus7303 mü hangisi diye bir soru sormuşsun.
    Bu sorunun türkçe karşılığı şu;
    Yazın aydınlık ve berrak bir hava (nu8000)
    Kışın ise daima kapalı ve bulanık bir hava var (pus7303)
    Şahsen çoğu kişi yaz mevsimini sever,
    Ama ben kışı ve noel ışıklarını (ambilight) çok severim dersen tabiki karar senin..
    Ha bu arada kışın yağan kar taneleri (toz) panelin içine dahi girebiliyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Şubat 2019; 13:4:22 >

• 50UK6470 ile 50nu7400 arasında kaldım. Aralarında 200 lira var. Öte yandan kenarlardan da seyredilecek televizyon, bir yandan da IPS panele dönsem mi bilemedim. 20 dereceden daha geniş açılardan seyredilecek, 50 dereceye kadar net görünmesini de isterdim, hiç karanlıkta seyredilmeyecek, muhtemelen hiç film de seredilmeyecek. İşi ucuza Awox alıp kapatmak da aklımdan geçiyor. Awox yarı fiyatının da altında LG ve Samsung'un. Çok kararsız kaldım. Bu televizyonu seyredecek olanlar gündüzleri gündüz programlarını akşamları da dizileri seyredecek nihayetinde.
    Kendim 5 yıldır VA monitör kullanırım, hem de en ucuzundan ama kontrastı yüksek olduğundan VA panelde yazıları okumak daha keyifli de televizyonu kullanacak kişilerin hiç böyle dertleri de olmayacak . Yoksa yeni çıkacak modelleri mi beklesem acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus000 -- 24 Şubat 2019; 13:5:11 >
  • 
Sayfa: önceki 20332034203520362037
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.