Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2005. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: NatDrake Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 16 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 20032004200520062007
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

50 inç için 120 cm genişlik yeterli
    55 inç için 130 cm
    65 inç için 150 cm
    75 inç için 170 cm
    Yeterli.
    Resimde tv boşluğunun altındaki 5 dolap 350 cm ise tv boşluğu 210 cm civarındadır.
    Bence de 55 inç ideal olur.
    49-50 inç den aşağı kurtarmaz.

Alıntıları Göster
    İlahi lord
    Bir resime bakarak bir ünitenin iç çapını dış sapını cm'sine varana kadar nasılda hesapladın

Bırakalım da sonradan pişman olmamak için bu ölçüleri bize kendisi ölçüp söylesin
    Ki göz bazen yanılabiliyor..

Bu konuda sana uzaklardan değil kendi başımdan geçen bir olayı anlatayım
    Ki Panel, Ünite alırken/yaptırırken forumdaşlar çok çok dikkatli olsunlar;

Samsung 55mu9000'i alınca eski klasik cam ünite at-kelebek hesabı olduğu/yakışmadığı için,
    Her konuda detaycı olan ben, yana döne şöyle büyük ve gösterişli bir tv ünitesi aramaya başladım,
    Tabiki aradığım bu ünite köşe başındaki esnaf bir mobilyacı değildi
    55 inç için tüm ölçümlerimi de alıp en sonunda markalı iyi bir ünite buldum,
    3-5 gün sonra teslimat ve kurulum için geldiler, üniteyi kurup gittiler buraya kadar herşey çok güzeldi ünite 10 numaraydı ve odayada yakışmıştı,
    En sonunda kendi elimle dikkatlice başka bir odaya koyduğum panelimi yine dikkatli şekilde yeni üniteye bir koydum
    Koymamla birlikte kısa süreli bir şok yaşadım
    Evet en boy oranı tam ölçtüğüm gibi mükemmel olmuştu peki ya ayak!
    Tv ayakları üniteden enaz 10 cm dışarda, panel bu dar alanda zar zor ayakta duruyor üflesen uçacak
    Meğer ayak derinliğini hesap etmek aklımın ucundan geçmemiş
    Sonuç olarak en başından beri 55mu9000 gibi bir paneli duvara asma taraftarı değildim,
    Mobilya servisini geri çağırdım durumu anlattım, ne bir tadilat/onarım imkanı nede kurulum olduğundan dolayı (modüler) başka bir model alma olayımın olmadığı söylendi.
    Mecburen üniteye paneli asacaktım, ama inadım inat tv'yi asmaktansa üniteyinin alt tablasını kendi çabamla halletmek/genişletmek için kolları sıvadım,
    Şükür elimden böyle şeyler gelir, biraz uğraşla kesip biçmeyle Servisin "olamaz ağabey" dediği şeyi fabrikasyon çıkışı gibi yaptım

İşte bu yüzden en başından dediğim gibi bu konuda ciddi bir mesele
    TV yada yeni ünite alacak arkadaşlar, panel en boyunu ölçtükleri gibi
    Mutlaka panel ayak derinliğinide ölçsünler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 55nu8000 almıştım cihaz çok iyi ama biraz yan açıdan izlemeye kalktığımda hemen yan koltuktan böyle sanki ekran beyaz bir flu oluyor bununla alakalı bir ayar varmıdır acaba çünkü her zaman tam karşısından izleme imkanı olmuyor bugün farkettim biraz canım sıkıldı aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk2002 -- 6 Şubat 2019; 23:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk2002

Arkadaşlar 55nu8000 almıştım cihaz çok iyi ama biraz yan açıdan izlemeye kalktığımda hemen yan koltuktan böyle sanki ekran beyaz bir flu oluyor bununla alakalı bir ayar varmıdır acaba çünkü her zaman tam karşısından izleme imkanı olmuyor bugün farkettim biraz canım sıkıldı aslında
    Bu olay VA panellere özgü birşey buna yapacak bir şey yok, sonuçta gülü (kontraatı-ışığı-siyah performansını-berrak bir görüntüyü) seven minicik bir dikenine katlacak
    Ki asasen %99 kullanıcılar bu konudan asla şikayetçi değiller
    Ha eğer! Tv'ye paralel konumlandırılan O koltuk, favori baba koltuğunsa durum vahim
    Sen iyisimi o koltuğun yerini değiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

50nu7400 mü ?
    50pus7303 mü ?

Ne önerirsiniz ?
    Yaşlı insanlara en ideal panel yapay zekaya sahip LG markasıdır
    Kumandası üzerindeki mikrofon tuşuyla sesi kanalı ve dahi herşeyi yaptırabiliyorsunuz
    Yani zaten gözleri uzağıda yakınıda fazla göremeyen insanlar ve yaşlılar için çok çok kullanışlıdır.

@beytepeli06
    Bu konudaki tavsiyem
    LG 49uk7550

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 6 Şubat 2019; 23:45:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Yaşlı insanlara en ideal panel yapay zekaya sahip LG markasıdır
    Kumandası üzerindeki mikrofon tuşuyla sesi kanalı ve dahi herşeyi yaptırabiliyorsunuz
    Yani zaten gözleri uzağıda yakınıda fazla göremeyen insanlar ve yaşlılar için çok çok kullanışlıdır.

@beytepeli06
    Bu konudaki tavsiyem
    LG 49uk7550

Alıntıları Göster
    Hocam sesli komut ile uğraşmazlar.
    Şuan uydu alıcılı tv kullanıyorlar. 1 de trt. 8 de kanal d var. Basınca açılıyor. Bana bu şekilde tv lazım.

Samsung 50nu7400 sanırım akıllı kumanda çıkıyor ?? Kullanamazlar herhalde ?? Ya da yine uydu alıcısı ile kullanabilirler mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

Hocam sesli komut ile uğraşmazlar.
    Şuan uydu alıcılı tv kullanıyorlar. 1 de trt. 8 de kanal d var. Basınca açılıyor. Bana bu şekilde tv lazım.

Samsung 50nu7400 sanırım akıllı kumanda çıkıyor ?? Kullanamazlar herhalde ?? Ya da yine uydu alıcısı ile kullanabilirler mi ?

Alıntıları Göster
    Madem öyle sana önerim şu
    LG 50uk6470

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 6 Şubat 2019; 23:48:36 >
  • Oda ince olduğu için koltuklarda değişim yapmanın imkanı yok acaba vatan bilgisayar başka bir ürünle değişim yaparmı sizce mağazadan almıştım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Evet , gözle görülür
    (Fotoda Yukarıdaki tv ler den biri 7100 , diğeri 7400

Alıntıları Göster
    Peki nu7090 ile nu7100 arasında ne fark var biliyor musunuz?

Eskiden bir yılın aynı marka tvlerinin hepsini özelliklerini gösteren tablo olurdu. Nu serisindeki farkları gösteren tabloyu bulamadım. Varsa paylaşır mısınız.

• peki hocam adamlar stok eritmek için tv nin görüntü ayarları ile oynuyor olamazlar mı ?
    ellerinde çok stoklu ürünlerin ayarlarını en iyi hale getirir.diğerlerinin ayarlarını düşürür bozar.
    bi mağazada baktığım tv diğer mağazada daha güzel gözüküyor.
    yayından diyorum geçiyorum ortada birşeyler dönüyor bence.

• Televizyon alacaklara tavsiyem; akıllı kumanda gibi gereksiz bir şey televizyon tercihinizi etkilemesin. Akıllı telefonlara mağazadan indirilen uygulama ile televizyonu tamamen kontrol edebiliyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dallass ve Lordford50 her ikinizin cevapları için de teşekkür ediyorum. Güncel durumda odanın yerleşimi aşağıdaki resimdeki gibi. Ağırlıklı olarak fotoğrafdaki masanın bulunduğu yerden izleneceği için 49 için yeterli gelir gibi geliyor. Fotoğrafdaki tv 32 inch. Gerçi oturma odasındaki Tv daha önce bahsettiğim gibi 55 inch ve izleme mesafesi maksimum 2.5-3 metre olmasına rağmen son zamanlarda 65'de alsaymışım çok da abes olmazmış diyorum :).
    Son gönderiğim fotoğrafda dikkat ederseniz spot ışıklardan dolayı ortam epey aydınlık(daha önce yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile ips panel uygun) Dikdörtgen olması sebebi ike izleme açısı dika açıya yakın (Bu da VA panel tercih sebebi).
    Dün akşam vatan bilgisayarda önerdiğiniz LG'yi inceledim ve görüntü olarak da hoşuma gitti. Bu son durumda tercihimi VA mı yoksa ips mi yönünde yapmalıyım. Genelde maç ve belgesel izlenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katakuli -- 7 Şubat 2019; 7:49:41 >

• quote:

Oda ince olduğu için koltuklarda değişim yapmanın imkanı yok acaba vatan bilgisayar başka bir ürünle değişim yaparmı sizce mağazadan almıştım ?
    Kontrast, siyah performansı, ebat, fiyat konularında 55nu8000 den daha performanslı bir panel bulamazsın
    Ha, boş ver tüm onları yeterki ben 150 dereceden tv izleyim renkler solmasın dersen o başka,
    "Vatan değişimi kabul ederse" gidip bir İPS panelli marka al....
    Ama bu konudaki şahsi görüşümü sana bir deyimle şu şekilde ifade edeyim;
    "Kaş yapaken göz çıkarmak"

• Aslında haklısın ama karşısında aldığım görüntüyü yandan öyle görünce biraz soğudum sanki resimde ekliyorum tv karşısındaki koltuklarda görüntü çok iyi ama fazla açı olmamasına rağmen resimdeki açıda görüntü netliğini yitiriyor böyle sanki görüntüde beyaz bir flu ton oluşuyor. Aslında benimki klasik tüketici bahanesi de olabilir hani derler ya ‘yahu bu kadar para verdik bu nasıl iş’ misali bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk2002 -- 7 Şubat 2019; 10:47:38 >

• quote:

Aslında haklısın ama karşısında aldığım görüntüyü yandan öyle görünce biraz soğudum sanki resimde ekliyorum tv karşısındaki koltuklarda görüntü çok iyi ama fazla açı olmamasına rağmen resimdeki açıda görüntü netliğini yitiriyor böyle sanki görüntüde beyaz bir flu ton oluşuyor. Aslında benimki klasik tüketici bahanesi de olabilir hani derler ya ‘yahu bu kadar para verdik bu nasıl iş’ misali bilemiyorum
    Bu rengini yitirmiş bir resimmi!
    yani şimdi sen bu görüntüden ciddi ciddi şikayetçimisin
    Selçuk bu açıdan dahi nu8000 görüntü olarak ben buradayım demiş
    Ah keşke imkan olsada bir ips paneli örneğin ölü benzi gibi mat görüntü veren bir 55sk8100'ü, nu8000'in yanına asma imkanın olsaydı ve aradaki (kontrast-ışık-siyah performansı-berraklık) uçurumu görebilsendin
    İşte o zaman bırak 150 dereceyi 190 derecedende izlesen VA panelden şaşmazdın...

• Çin'den Samsung taklidi TV buldum, 39 inch 80 dolar , 400 tl, 65 inch 500 dolar 2500 TL sizce nasıldır,

https://m.made-in-china.com/product/65-Inch-Smart-Digital-3D-4K-UHD-Flat-Screen-Television-Color-LCD-LED-TV-734367402.html

https://m.made-in-china.com/product/3D-New-Design-Samsung-39-Inch-LED-TV-833529925.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    49nu 8000 ile 55nu 8000 panel ve teknik özellikler bakımından boyut dışında birebir aynı mı?
    55nu 7400 va panel mi?
    Bir de son durumda ilk önermiş olduğunuz lg UK7550 çok kötü bir seçenek mi? Bu ürünü vatandan alabilme ihtimalim var fiyatından dolayı. 8000 serisi vatanda uçuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: katakuli

49nu 8000 ile 55nu 8000 panel ve teknik özellikler bakımından boyut dışında birebir aynı mı?
    55nu 7400 va panel mi?
    Bir de son durumda ilk önermiş olduğunuz lg UK7550 çok kötü bir seçenek mi? Bu ürünü vatandan alabilme ihtimalim var fiyatından dolayı. 8000 serisi vatanda uçuk.
    55 ile 49 nu8000 arasında kontrast ve hertz farkı var 55inç 100, 49inç ise 50 hertz
    Ancak bu modelde hertz konusu kafaya takılacak bir mevzu değil çünkü 50 inçe kadar 50hz'in gayet yeterli olduğunu düşünürsek 49nu8000 performabslı bir paneldir

55 mi 49 mu Ebat konusuna gelince mutfak tezgahı ile ünitenin oldupu mesafe kesinlikle 55 inç gerektirir ki
    Daha öncede vurgulamıştım mutfakta çalışan birisi bu mesafeden ekrandaki yazıları ayrıntıyı seçebilsin
    Bu anlamda 55nu7400(VA-50hz) yada 55nu8000(VA-100hz) arasında karar kıl
    "Bütçen el veriyorsa tabiki 55nu8000"

Panel türü seçimi konusunda ise "senin mutfak-yemek odası karışımı" için bir İPS panel asla önermem...

• quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

Çin'den Samsung taklidi TV buldum, 39 inch 80 dolar , 400 tl, 65 inch 500 dolar 2500 TL sizce nasıldır,

https://m.made-in-china.com/product/65-Inch-Smart-Digital-3D-4K-UHD-Flat-Screen-Television-Color-LCD-LED-TV-734367402.html

https://m.made-in-china.com/product/3D-New-Design-Samsung-39-Inch-LED-TV-833529925.html
    39 inç 4K nedir ne değildir bilemem ancak

Hiç kimse pikselleri tek tek sayılabilen Fullhd 65 inç bir panele
    Tutup 2500 lira vermez..
    Tabi birde kargo masrafı var, Gümrüğü var...

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Malesef panelinde ciddi sorun var
    Bu sorun, kablo söktak fabrika ayarlarına dönmeyle vs halledilecek bir mevzu değil...
    Hocam şikayet ettim. Cevap bekliyorum. Sizden isteğim şikayeti daha çok paylaşın ki insanlar bilinçlensin. Ona göre karar verip en uygun ve sağlam televizyonu alsınlar.

Kısaca ben yandım eller yanmasın!
    https://www.sikayetvar.com/lg/lg-markasinin-ve-televizyonun-arkasinda-durmuyor

• quote:

Aslında haklısın ama karşısında aldığım görüntüyü yandan öyle görünce biraz soğudum sanki resimde ekliyorum tv karşısındaki koltuklarda görüntü çok iyi ama fazla açı olmamasına rağmen resimdeki açıda görüntü netliğini yitiriyor böyle sanki görüntüde beyaz bir flu ton oluşuyor. Aslında benimki klasik tüketici bahanesi de olabilir hani derler ya ‘yahu bu kadar para verdik bu nasıl iş’ misali bilemiyorum
    maşallah
    saat 13:30 yönünden bile tv harika.
    zaten bu noktadan evin gelini izler sanırım.
    siz keyfinize bakın.

• 
Sayfa: önceki 20032004200520062007
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.