Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2004. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FrankMartin87 , FrankMartin87 , bilgennyk Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 21 Misafir (3 Mobil) - 19 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
88.060
Cevap
1.333
Favori
4.691.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 20022003200420052006
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: katakuli

Bütçeyi arttırıp 3.000 4.000 TL aralığında 4k tv almaya karar verdim. 40-50 inch aralığında önerebileceğiniz marka model var mı? Bir de izleme mesafesi genellikle 150 cm civarında olacak. 49-50 inch fazla mı gelir?

Alıntıları Göster
    Samsung 43nu7100 ile 50nu8000 arasında kaldım. 43nu 7100, 2.000 TL'ye yakın fiyat avantajı ve boyutun izleme mesafesine uzaklığı açısından benim gözümde bir adım önde. 50nu8000 fiyat olarak beni epey zorlayacak. Mevcutta salonda zaten 55mu9000 kullanıyorum ve çok memnunum. Görüntü anlamında nu7100 tatmin eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selcuk2002 S kullanıcısına yanıt
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000/settings

• quote:

Bütçeyi arttırıp 3.000 4.000 TL aralığında 4k tv almaya karar verdim. 40-50 inch aralığında önerebileceğiniz marka model var mı? Bir de izleme mesafesi genellikle 150 cm civarında olacak. 49-50 inch fazla mı gelir?

Alıntıları Göster
    DAR AÇILI TV İZLEME

Mutfak'lar TV izlemek için çok çok farklı alanlardır,
    Yani bir mutfakta ne bir oyun nede ayağını uzatıp keyifle bir sinema izleme olasılığı çok zayıf yada hiç yoktur
    Ve bu alanda "genelde" yemek masasına oturulunca TV'ler bildiğin 150 derece yandan dahi izlenebilir!
    Evet herne kadar yüksek kontrast oranlarına sahip olsalarda örneğin siz böyle bir kullanım alanına tutup VA panel alırsanız,
    Yan açılardan renklerin bariz bir şekilde solduğunu görürsünüz ve bu durum hoşunuza gitmeyebilir.
    İşte bu yüzden: Ne oyun nede film olmadığı , yüksek kontrasta'da gerek kalmadığı için,
    Bu alanda çok çok daha fazla "Yan açılardan görüş mesafesine" ihtiyaç duyulur,
    Bunuda en iyi sağlayan panel tipi İPS panellerdir..
    Görüş açısı gerektiren
    Balkon, Mutfak gibi ev kullanımlarında ve Genel işyerlerinde
    İPS panel tipini özellikle öneririm...

"PANEL KALINLIĞI"

Bu tür alanlarda yine çok önemli ikinci bir husus vardır; panel kalınlığı...
    Özellikle bu alanlarda TV'ler "genelde" duvara asılırlar,
    Ve eğer örneğin farkında olmadan mutfağınıza bir "Direcled" (Arkadan aydınlatmalı) panel almışsanız,
    Bu panel tibi yapıları gereği çok çok kalın olduklarından hem göz zevkinizi hemde yine bakış açınızı engelleyecek/bozacaktır
    Bu yüzden böylesi kullanım alanlarına kesinlikle çok çok daha ince ve şık duran "EDGE LED" (Kenardan aydınlatma) Panel tercih ediniz...

@Katakuli kardeşim
    Yukarıdaki genel açıklamamdan sonra sana bu konudaki tavsiyem
    İPS-EDGELED LG 49UK7550
    Ebat olarak, Mutfak mtrekareni bilmiyorum ancak 50 inç ideal üstü ise zorlama olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 6 Şubat 2019; 14:14:19 >

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

DAR AÇILI TV İZLEME

Mutfak'lar TV izlemek için çok çok farklı alanlardır,
    Yani bir mutfakta ne bir oyun nede ayağını uzatıp keyifle bir sinema izleme olasılığı çok zayıf yada hiç yoktur
    Ve bu alanda "genelde" yemek masasına oturulunca TV'ler bildiğin 150 derece yandan dahi izlenebilir!
    Evet herne kadar yüksek kontrast oranlarına sahip olsalarda örneğin siz böyle bir kullanım alanına tutup VA panel alırsanız,
    Yan açılardan renklerin bariz bir şekilde solduğunu görürsünüz ve bu durum hoşunuza gitmeyebilir.
    İşte bu yüzden: Ne oyun nede film olmadığı , yüksek kontrasta'da gerek kalmadığı için,
    Bu alanda çok çok daha fazla "Yan açılardan görüş mesafesine" ihtiyaç duyulur,
    Bunuda en iyi sağlayan panel tipi İPS panellerdir..
    Görüş açısı gerektiren
    Balkon, Mutfak gibi ev kullanımlarında ve Genel işyerlerinde
    İPS panel tipini özellikle öneririm...

"PANEL KALINLIĞI"

Bu tür alanlarda yine çok önemli ikinci bir husus vardır; panel kalınlığı...
    Özellikle bu alanlarda TV'ler "genelde" duvara asılırlar,
    Ve eğer örneğin farkında olmadan mutfağınıza bir "Direcled" (Arkadan aydınlatmalı) panel almışsanız,
    Bu panel tibi yapıları gereği çok çok kalın olduklarından hem göz zevkinizi hemde yine bakış açınızı engelleyecek/bozacaktır
    Bu yüzden böylesi kullanım alanlarına kesinlikle çok çok daha ince ve şık duran "EDGE LED" (Kenardan aydınlatma) Panel tercih ediniz...

@Katakuli kardeşim
    Yukarıdaki genel açıklamamdan sonra sana bu konudaki tavsiyem
    İPS-EDGELED LG 49UK7550
    Ebat olarak, Mutfak mtrekareni bilmiyorum ancak 50 inç ideal üstü ise zorlama olur...

Alıntıları Göster
    Dallass hocam yardımınız ve açıklayıcı anlatımınız için çok teşekkür ederim. Mutfak ölçüsü 3.5 metreye 8 metre aşağı yukarı. Tv aşağıdaki fotoğrafda göreceğiniz alana monte olacak. Mutfak masası TV'nin konulacağı alanın hemen 1 metre önünde sağ taraftaki pencereye doğru. Bu şekilde düşündüğünüzde de tavsiyeniz yine ips panel yönünde mi olur yoksa Va panel mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katakuli -- 6 Şubat 2019; 15:22:46 >

• katakuli K kullanıcısına yanıt
    EĞER
    kapı veya buzdolabı konacak yere tv konacak olsaydı ips gerekirdi.
    bence size va panel yeterli.
    .
    saat 10 veya 14 yönlerinden bakılacaksa ips panel.
    saat 11-12-13 yönlerinden izlenecekse va panel
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutersoy

hocam 55nu8000 yazacaktım. yani aslında 55nu7400 düşünüyordum , ama ses sistemini satıp üzerine koyup 55nu8000 mi direk alsam diye düşünüyorum.
    Tereddüt etmeden 55nu8000 alabilirsiniz.
  • quote:

Dallass hocam yardımınız ve açıklayıcı anlatımınız için çok teşekkür ederim. Mutfak ölçüsü 3.5 metreye 8 metre aşağı yukarı. Tv aşağıdaki fotoğrafda göreceğiniz alana monte olacak. Mutfak masası TV'nin konulacağı alanın hemen 1 metre önünde sağ taraftaki pencereye doğru. Bu şekilde düşündüğünüzde de tavsiyeniz yine ips panel yönünde mi olur yoksa Va panel mi.

Alıntıları Göster
    resime tekrar bakınca tv için ayrılan yerin yaklaşık 200 cm olduğu görülüyor.
    49-50 inç den aşağısı kurtarmaz. güdek kalır.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Samsung 55'' için 4K UHD Smart , çok pahalı olmayan bir model önerisi rica ediyorum
    Sadece Netflix'ten dizi/flm ve Digiturk 'ten TV izlemek için kullanacağım
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HUSAMET -- 6 Şubat 2019; 16:30:49 >
  • Arkadaşlar yeni bir TV alacağım bu tv yi alırken asıl önceliğim oyun oynamak. ps4 pro alacağım ve oyunları yüksek kaliteyle zevk alarak oynamak istiyorum. bu yüzden tvnin 4k olması lazım. Qled muhabbetleri çok hoşuma gitti ama sanırım bütçem o kısma yetmeyecek. Bütçem 4000 civarında biraz üstüne çıkabilirim. Yani asıl olarak tv yi oyun,netflix için kullanıcam. birde arada usb üzerinden film izlerim.

Günlerdir araştırıyorum ve açıkçası boğuldum seçenekler arasında. Aklımda olan tvler;

lg 50uk6470plc (3ü arasından bunu tercih ediyorum)
    Samsung 43nu7100
    Samsung 43nu7400

43 inç tercih ettiğimi söyleyemem dün bir iki dükkan gezdiğimde gözüme çarptı o modeller varsa 49 olanlarını tercih edebilirim öyle bir durumda.
    nu8000 i canlı olarak görmedim parlaklığı nasıl bilmiyorum oyun için uygun demişler. bi qled gibi parlak canlı değildir herhalde ama çok batacağını da zannetmiyorum.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

Edit: 49nu8000 ın fiyatlarına yakın samsung q6 var qled tv olarak. Teknik olarak qled daha iyi bir teknoloji değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sharianq -- 6 Şubat 2019; 16:41:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HUSAMET

Samsung 55'' için 4K UHD Smart , çok pahalı olmayan bir model önerisi rica ediyorum
    Teşekkürler
    55nu8000

https://www.epey.com/televizyon/e/YTo0OntzOjU6Im1hcmthIjthOjE6e2k6MDtzOjE6IjEiO31pOjExODthOjI6e2k6MDtzOjI6IjU1IjtpOjE7czoyOiI1NSI7fWk6MTIyO2E6MTp7aTowO3M6NDoiMTY3MCI7fWk6NzQzO2E6MTp7aTowO3M6NjoiMzkwNTY3Ijt9fV9zOjk6ImZpeWF0OkFTQyI7=/

• dallass kullanıcısına yanıt
    Awox AWX-10943ST modeli hakkında görüşünüz nedir, 1200 tl civarına alınabiliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sharianq

Arkadaşlar yeni bir TV alacağım bu tv yi alırken asıl önceliğim oyun oynamak. ps4 pro alacağım ve oyunları yüksek kaliteyle zevk alarak oynamak istiyorum. bu yüzden tvnin 4k olması lazım. Qled muhabbetleri çok hoşuma gitti ama sanırım bütçem o kısma yetmeyecek. Bütçem 4000 civarında biraz üstüne çıkabilirim. Yani asıl olarak tv yi oyun,netflix için kullanıcam. birde arada usb üzerinden film izlerim.

Günlerdir araştırıyorum ve açıkçası boğuldum seçenekler arasında. Aklımda olan tvler;

lg 50uk6470plc (3ü arasından bunu tercih ediyorum)
    Samsung 43nu7100
    Samsung 43nu7400

43 inç tercih ettiğimi söyleyemem dün bir iki dükkan gezdiğimde gözüme çarptı o modeller varsa 49 olanlarını tercih edebilirim öyle bir durumda.
    nu8000 i canlı olarak görmedim parlaklığı nasıl bilmiyorum oyun için uygun demişler. bi qled gibi parlak canlı değildir herhalde ama çok batacağını da zannetmiyorum.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

Edit: 49nu8000 ın fiyatlarına yakın samsung q6 var qled tv olarak. Teknik olarak qled daha iyi bir teknoloji değil mi ?
    önerim, sırayla;

49xf85
    49nu8000
    50nu7400
    50uk6470

• quote:

Alıntıları Göster
    Katakuli
    Senin mutfak benim bahsettiğim standartların dışında bir mekan
    Yani tv için ayrılan o alana hem 55 inç hemde VA panel olur
    Özellikle yüksek ışık ve kontrast için VA panel daha iyi olur
    Ebat olarak mutfak tezgahı ve tv'nin konulacağı ünite mesafesi bir hayli var,
    Yani mutfakta çalışan bir kişi ekrandaki örneğin bir yazıyı okuması/detayları görmesi lazım bu anlamdada 55 inç ideal olur
    Bütçenin biraz üzerine çıkarsan sana önerim
    Samsung 55nu7400

Not:Resimden tam seçemedim o boşluğa 55 inç sığarmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 6 Şubat 2019; 17:40:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HUSAMET

Teşekkürler
    Gönül isterki 55nu8000 al ancak "çok pahalı olmayan" sözüne istinaden sana öncelikle 55nu7400 buda pahalı dersen 55nu7100 almanı öneririm...

Aslında net kriter olmadan böylesi varsayımlarda bulunmak bir hayli zor oluyor
    Tavsiye isterken ucuz-pahalı yakın-uzak değilde
    Sadece 2 kriter olan ebat ve max fiyat konularının bize Net bir şekilde ifade edilmesi gerekiyorki
    Daha çabuk yol alalım...

• Arkadaşlar ben playstation için 55 inc orta seviye tv arıyorum 4k olması ve maksimum 4000 TL olması tercih

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Katakuli
    Senin mutfak benim bahsettiğim standartların dışında bir mekan
    Yani tv için ayrılan o alana hem 55 inç hemde VA panel olur
    Özellikle yüksek ışık ve kontrast için VA panel daha iyi olur
    Ebat olarak mutfak tezgahı ve tv'nin konulacağı ünite mesafesi bir hayli var,
    Yani mutfakta çalışan bir kişi ekrandaki örneğin bir yazıyı okuması/detayları görmesi lazım bu anlamdada 55 inç ideal olur
    Bütçenin biraz üzerine çıkarsan sana önerim
    Samsung 55nu7400

Not:Resimden tam seçemedim o boşluğa 55 inç sığarmı

Alıntıları Göster
    50 inç için 120 cm genişlik yeterli
    55 inç için 130 cm
    65 inç için 150 cm
    75 inç için 170 cm
    Yeterli.
    Resimde tv boşluğunun altındaki 5 dolap 350 cm ise tv boşluğu 210 cm civarındadır.
    Bence de 55 inç ideal olur.
    49-50 inç den aşağı kurtarmaz.

• 50nu7400 mü ?
    50pus7303 mü ?

Ne önerirsiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearless06

Arkadaşlar ben playstation için 55 inc orta seviye tv arıyorum 4k olması ve maksimum 4000 TL olması tercih
    Kaliteli ORTA seviye 55 inç tv 5500-6000 liradır. 55nu8000
    .
    Giriş seviye dersen 4500-5000 tl civarındadır.

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/87982-88023-111067-111068-111072-124485/vestel-55ud9400_vestel-55ud9650_samsung-55nu7400_samsung-55nu7100_samsung-55nu8000_sony-kd-55xf7096/

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

50nu7400 mü ?
    50pus7303 mü ?

Ne önerirsiniz ?
    Lütfen yardım edin arkadaşlar.

75-80 yaşındaki insanlar kullanacak.

Bu iki tv yi kullanabilirler mi ?

Samsung akıllı kumandada rakamlı tuş göremedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 20022003200420052006
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.