Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 11331134113511361137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar vatanbilgisayarda 49mu8000 şıan için 3900 e bilginize sabah 6 ya kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arborvita-50

Dallas hocam merhaba 50mu 7000 tavsiyeniz üzere aldık kardeşime çok beğendi teşekur ederim..bende tv alacam ama 55 inç duşunuyorum 50 inç bence kuçuk gibi...VA PANEL 3000 CİVARI NE ÖNERİRSİNİZ...maksimum 3500 tl verebilirim...

Memnun olduğunuza sevindim.

Senin isteğine gelicek olursam malesef 2017 de
    3500 hatta 4000 civarı istediğimiz kriterlerde önerebileceğim 55 inç. bir panel yok
    yinede sana tüm bu kriterlerine uyacak bir model tavsiye edebilirim
    2016 model samsung 55ku7000, bu modeli geçen sene baya baya önerdik/aldırdık ve herhangi bir şikayte gelmedi
    ancak sana düşüen görev alacağın panelin sıfır yani teşhir veya işlem görmemiş olduğundan emin ol..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 7 Aralık 2017; 23:49:59 >
  • Tıfıl II T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar daha iyi bir fiyat bileniniz yoksa ben buradan vericem siparişi birazda.

Gece 3-4’e kadar bekleyeyim bıradan gelecek cevaplara göre hareket edeceğim.

• Forum üzerinde genelde 3 marka(samdung- lg ve sony) konuşuluyor..
    Eywallah bütçe meselesi ama daha düşük bütçeli alıcılar için alternatif marka yorumları da yapabilir misiniz sayın @dallass
    mesela beko, arçelik, panasonic vb.
    Açıkcası mu8000 mu9000 e para yetse sıkıntı yok yarın alalım ancak daha düşük bütçe için uygun marka ne olabilir?
    Daha net bir örnekle açıklamak isterim;
    Samsung mu9000e param yetmiyorsa (6bin tl kadar) bunun yerine hemen hemen aynı özellikleri taşıyan bir Panasonic(2500tl) veya Beko almak ne kadar/ ne ölçüde mantıksız olur?
    Siz benim özelimde Vestel önermiştiniz ancak Vestel'i bedava dağıtsalar sıraya girmem o derece söz konusu markaya karşı bir antipatim var..
    şimdiden teşekkürler

• Mesela BEKO da B40L 8752 5S TV kodlu ürün var; 2099 lira bayiden daha uygun alınır diye düşünüyorum..
    Bu cihaz iş görür mü? panel bilgisi nedir/nereden öğrenebilirim?
    Bu televizyonda dikkat edilmesi gereken nedir gibi alt segmentte dikkat edilmesi gereken tavsiyelere de ihtiyaç olduğu kanaatimdeyim..
  • Vatan da takip ettiğim kadarıyla en düşük fiyattı şimdilik bu,
    diğer sitelerde de uygun fiyatlar var haliyle, 06.12.2017 gg da 3980 olan 1 güne özel olarak 200 TL indirimli 3777 gibi bir fiyata satıldı hatta forumdan bir arkadaşımız bunu değerlendirdi.
    önsezim vatan bu ürünü tekrar indirime çıkaracak bu sefer 3900 den 100 tl aşağı olacağı görüşündeyim.
    nasipli günler dilegiğle...

not. eger gece karar verip almadı iseniz bir vatan bayine gidip gece indirimini karçırdığınızı 3.899 tl den verebilirlilik durumlarını sorgulayın tabii almak isterseniz onlar diyecektir ki olmaz, mümkün değil... resim atabilirim ayrıca... bu şekilde küçük bir pazarlığa girebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tıfıl II -- 8 Aralık 2017; 9:17:26 >
  • Hangisini tercih edersiniz, Samsung 65mu8000 mi yoksa Sony 65xe8505 mi ?
  • noyn__ kullanıcısına yanıt
    sony nin android ve arayüzü başa bela ben mu8000 derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: arborvita-50

Dallas hocam merhaba 50mu 7000 tavsiyeniz üzere aldık kardeşime çok beğendi teşekur ederim..bende tv alacam ama 55 inç duşunuyorum 50 inç bence kuçuk gibi...VA PANEL 3000 CİVARI NE ÖNERİRSİNİZ...maksimum 3500 tl verebilirim...

Memnun olduğunuza sevindim.

Senin isteğine gelicek olursam malesef 2017 de
    3500 hatta 4000 civarı istediğimiz kriterlerde önerebileceğim 55 inç. bir panel yok
    yinede sana tüm bu kriterlerine uyacak bir model tavsiye edebilirim
    2016 model samsung 55ku7000, bu modeli geçen sene baya baya önerdik/aldırdık ve herhangi bir şikayte gelmedi
    ancak sana düşüen görev alacağın panelin sıfır yani teşhir veya işlem görmemiş olduğundan emin ol..

Dallas hocam benim acelem yok 2 ay falan beklesem nasıl olur peki...ku serisi yorumlardan baktım hızlı sahnelerde falan iyi değil demiş kullananlar motion sanırım düşükmüş..yani mart ayına kadar bile beklerim siz bekle belki 2018 de 3500 tlye va panel alınabilir belki derseniz...

• sony 55xe9005 alabilecegim guvenli ve ucuz biryer tavsiyesi olan var mi? mediamarkt ile hepsiburada incehesap arasinda 600tl fark var(75tl bonusla beraber). hb deki saticiya pek guvenemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanakgun -- 8 Aralık 2017; 18:9:53 >
  • 43uj701 kuruldu kullanıyorum su ana kadar çok iyi maşallah diyelim

• Bu samy denilen marka nedir.

• joven kullanıcısına yanıt
    Samsung yazmak zormu geliyor.samy deyip duruyolar.baska marka gibi insanin aklina geliyor.neyse bnde mu8000 kullaniyorum gecengun 4k mac vardi hic begenmedim.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    albani benim tabirimle "ilber ortaylı tarzı" biriydi eksantrik adamdı çok teferruatlı teknik mesajlar yazardı ancak kimseye faydası olmazdı, çünkü onu ancak kendi gibi teknik konuları bilenler anlar yani dolayısıyla çoğu kimse anlamazdı, markaları aynen yazmaz kısaltmalar yapardı, mesajlarından sonra hep eleştiri alır o da bunun üzerine herkese çemkirirdi ...

@baris007
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    hocam eskiden takip ederdim yazdıklarını özellikle plazma dönemleri tv ile alakalı bi çok şeyi o teferruatlı mesajlarını araştırıp öğrendim :) ama sonradan baktımki dediklerinin %70-80 i doğru olsada bazı durumlarda yanlışlarıda oluyordu ama bu konuda yıllardır forumda gördüğüm teknik olarak en bilgili üyeydi eleştiri alma sebebide bence gerçeklerin bazı kişilerin işine gelmemesiyle alakalıydı diye düşünüyorum yoksa bu adamın yazdıkları yanlış olsa 2-3 kişi çıkar ispatını yapar taşlar o saatten sonrada gömerlerdi :)
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    yazdıklarının teknik yorumunu yapacak bilgiye sahip değilim ama eleştiri aldığı noktada millet haklıydı;
    mesela kendisine tv tavsiyesi sorulduğunda dallas gibi nokta atışı yapmaz, tabiri caizse alır sazı eline bir sürü notaya vurur ama bir türlü soruya cevap vermez herkesi sinir ederdi ...
    adam tekrar "eee sonuçta ne alayım" diye sorar, karşılığında "yazdıklarımdan ne anladıysan" türünden bir cevap ve emojiler alırdı ...
  • Beyler Sony 49xe8005 araştırıyorum teknosa ve vatanda 4099 TL olan tv yi 4700 TL olmuş küfür eder gibi fiyatlarla oynuyorlar. Olmazki böyle iş

Gold pc de bu tv 3699 TL şu anda ordan mı alsam diye düşünüyorum taksitler 650 küsür TL ya geliyor.

Ben çok araştırdım artık beynim sulandı bu tv piyasasında

Bu tv de tarama hızı 50 hz motionflow la 200 hz oluyor. Bana göre tek kusuru bu tarama hızı ve ıps panel pek içime sinmiyor ama sırf malzeme kalitesi ve görüntü kalitesi sebebiyle Sony tercih ediyorum.

Sony 55xe8505 alınabilecek en iyi tv ama malum güç yetmiyor 4700 TL dan aşağı yok bu tv

Size de bir danışayım dedim 49xe8005 model tv yi alıcam inş. Dallas hocam RNNN hocam ne dersiniz bu tv bu parayı hakediyor mu sizce de??

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de ps4 pro için almayı düşünüyorum bu modeli ama parasını haketmediğini söyleyenler çoğunlukta.

Şu sony’ler gerizekalı android yazılımını kullanmasa direk Sony alacağım ama android benden uzak olsun.

Mu8000 den vazgeçip 100hz’li ips lg mi alsam napsam bilemedim. Sj800v mesela. Siyahları kötü falan ama lag değeri düşük oluyor gayet akıcı.

Gittim karşılaştırdım VA panelin çok dar açısı, ips’in kötü siyahından daha büyük bir sorun bence.

Kafam karıştı iyice ps4 pro siparişini verdik ama ortada tv yok daha

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    o fiyatları kesinlikle o tv ye vermeyin yazık olur paranıza az paralar değil o rakamlar birde sony artık kendi panellerini üretmiyor hatta montajı bile kendisi yapmıyor başka konudada yazmıştım bu seneki modellerde auo paneller kullanılıyor sanırım onlarında hangi kalitedekilerini kullanıyor meçhul o yüzden sony e eski sony gibi düşünüp güvenip para yatırmayın :)

şuan sony de alınacak en ucuz model xe8505 oda size uymuyor sanırım gold a hiç yanaşmayın battılar parasını ödersiniz tv falan gelmez eğer bu rakamlara çıktıysanız samsung 49mu8000 bakın derim ama sony in renklerini seviyorsanız samsungun renklerini %90 beğenmezsiniz philips ve lg leri direk eleyin zaten ben sizin yerinizde olsam şöyle yapardım (ips almak zorundaysam) yıl sonu indirimlerini bekler lg nin sj850v modelini düşürürdüm 55 olanı 4000tl satılıyordu onunda altına düşebilir o rakamlara daha iyi tv bulamazsınız ips panel ama onun dışında renkleri olsun motion performansı olsun kasası olsun gayet güzel tv işletim sistemide androidden çok çok daha iyi ama illa va olacak derseniz size bütçe olarak en yakın model 49mu8000

ek not lg de sj850v modeli altındaki modellere bakmayın bile rgbw dizilim kullanılıyor renklerin hepsi beyazımsı artı 4k da rgb dizilim kadar keskin vermiyor görüntüyü sj850v ve üzerindeki modellerde rgb kullanılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 9 Aralık 2017; 0:2:18 >

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    sizin gözlemde dallas gibi nokta atışı olmuş :)
  • 
Sayfa: önceki 11331134113511361137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.