Şimdi Ara

TV'den iki kez patlama sesi geldi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
6.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Samsung'dan bilgi alamadım belki bilen biri yazar buraya diye umut ediyorum.
    2 haftadır semtimiz de elektrik gidip geliyor geceleri. Dün gece yine gitti ve
    Samsung 50" Plazma'dan 2 kez patlama sesi geldi önce 10 saniye sonra rutin yine elektrik gitti.
    Ve TV açılmıyor hiç. Başka priz denedim kablosunu değiştirdim ama yok hiç bir şekilde çalışmıyor.
    Samsung'u aradığımda gelip bir baksınlar gelirlerse 100 TL bakma ücreti alınır diyorlar.
    Önce ne olduğunu bilsem daha iyi olurdu. 100 lira vermek saçma geldi bana.
    Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok çok sevinirim. Şuan hiç 2 küsür milyarlık TV alacak durumda yok.
    Garanti diyeceksiniz ama bitti o da 3 yıl oldu alalı TV'yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaytanir -- 31 Ekim 2016; 17:9:45 >

• Selam, Yetkili servisler uğraşmamak için genelde bu bilgiyi vermezler ancak bu sizin yasal hakkınızdır.
    yaşadığınız sorun aslında sizin değil şebeke servis sağlayıcının sorunudur yani, siz ürününüzün onarım hizmetleri sonrası

1- Yetkili servis raporu (şebeke kaynaklı arıza olduğu yazmak zorunda)
    2- Yetkili servisin düzenlediği fatura
    3- Değiştirilen yedek parçanın eskisi

İle birlikte bölgenizde bulunan ve size hizmet sağlayan elektrik dağıtım kuruluşu hangisi ise bu zararı tazmin etmekle yükümlüler.

Ben bu rapordan meslek hayatım boyunca 100 lerce yazdım ve tüketici mağduriyetlerinin önüne geçtim.

Ayrıca yaşadığınız sorun ürünün besleme ünitesi kaynaklı bu %100
    Ancak besleme ünitesinde primer bölümde bulunan varistör ile durum kurtarılmış ise çok çok iyi, kurtarılamamış ve mosfet bölüme uzanmışsa yine bir nebze iyi, ancak sorun seconder üniteye kadar sirayet edecek derecede büyük ise bu maalesef ürün için ve tabi sizin için kötü haber olur.

İlk seçeneklerde onarım yoluna gidilebilir olsa da servisler tercih etmez lütfen siz de etmeyiniz. kaldı ki bu zarar her şekilde elektrik dağıtım şirketi tarafından karşılanmak zorunda bu nedenle tamirli bir kart kullanmamanız tavsiyemdir.

Bu tarz konuların sık yalanması sebebi ile aşağıda linkini verdiğim konuyu aklıma geldikçe güncellemeye çalışıyorum. sizin konunuzun linkini de o konuya aktararak yine güncellemiş olayım.

Geçmiş olsun.

https://forum.donanimhaber.com/m_117000403/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.