Şimdi Ara

Tv de oyun oynamak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

55' TV ye vga dan baglanıp oyun oynamak istiyorum ama bilgisayarı kullanırken yaptıgım her hareket ekrana geç gidiyor. Fareyi sağa çekip bıraktıgımda mause hala tam hareket etmemiş , hareketini tamalamak üzere oluyor.

Tv ye bağlama şeklim = Ekran kartının dvı cıkısınına vga dönüştürücü takıp oluşan vga baglantısından tv nin vga girişe baglıyorum.

TV bilgilerim 55 '' / 200 HZ

EKRAN KARTIM / HIS 5870

• Ben de tv kullandım ama direk vga ile bağladım. Ancak böyle bi sorun çıkmadı?

Acaba dönüştürücüde mi bi problem var? Mümkünse altın uçlu kullan :

http://m.n11.com/altin-uclu-245pin-dvi-to-vga-kablo-15-m-siyah-P125783899?cid=604001&gclid=CNm06sfAj9ICFQ6NGwod57cG9A&gclsrc=aw.ds

Ya da eğer tvde hdmi varsa yine altın uçlu dönüştürücü kullan :

http://www.netsiparis.com/dark-dk-hd-ahdmixvga-hdmi-vga-ve-ses-aktif-dijital-analog-donusturucusu?gclid=CPafpazBj9ICFUeeGwodwV4LPg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin tv kaç ekrandı ?
  • Sorun tv ile ilgili.Tv ayarlarından oyun modu seçin.Mevcut gecikme minimuma düşecektir.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    TV de oyun modu yok sinema spor v.s bunun gibi renk detayını ortaya cıkaran seçenekler var
  • Tvniz hangi sistemi kullanıyor acaba ? Plasma, lcd, led, oled ? Plasma tvlerde doğal bir gecikme oluyor bildiğim kadarıyla.İstediğiniz hızı yakalayamayabilirsiniz bu nedenle.

Led TV aşağıdaki ürün

http://www.epey.com/televizyon/hi-level-55hl500.html
  • 50 Hz 32" Axen Led Tv de HDMI kullanarak yaptığım bağlantıyla oyun oynamışlığım var.Sizin oynayamamanız için bir sebep yok.Bağlantıyı HDMI ile yapmış olsaydınız birebir aynı senaryo olacaktı.Bilgisayarın görüntü ayarlarından doğru çözünürlüğü veya daha düşük bir çözünürlük seçmeyi deneyin.

32'' Tv 55'' e göre çok ufak kalıyor. İkisini karşılaştırıp sonuca varmak yanlış olur bence. Diğer ufak Led tv 42'' olan da denedim o da aynı sorunu yapıyor. Geriye tek bir seçenek kalıyor hdmi dan baglayıp test etmek. Teknosa dan tavsiye hdmi kablo varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DONANIMHABER.HD

Sizin tv kaç ekrandı ?

Benimki hyundai marka 32 inch dandik, o kalın lcdlerden. Yani ilk çıkan plazmalardan bir sonraki tip

• Tv'nin kaç inch olduğunun gecikme konusunda bir etkisi yok.47 inch Lg Smart Led Tvde de oyun oynadım zamanında.Bahsettiğiniz gecikme problemi input lag olarak geçiyor ve panelin tepki süresi, tv'ye kabloyla gelen görüntünün panelde oluşturulması sağlayan çip yani görüntü işlemcisinin hızı ve kullanılan kablonun uzunluğu-kalitesi gibi birçok parametreye bağlı bir sorun.HDMI kablo aldığınızda da devam edebilir yani bir garantisi yok.Kablo olarak da tavsiyem şu her şeyi satan dükkanlar var ya o tür bir yere gidip ucuz herhangi bir kabloyu almanız şeklinde olacaktır.Kesinlikle kabloya çok para bayılmayın.Zaten 4k 60 FPS veya 3D görüntü aktaracağım gibi bir derdiniz yok.Bulabileceğiniz en dandik hdmi kablo bile ses ve görüntü aktarımını ve 1080p 60 FPS görüntüyü destekleyecektir.
  • Hdmi kablosuyla oyna direk. Hem tvnin hoparlörünü de kullanırsın.

• Aynen HDMI candır.
  • OzanKrcy O kullanıcısına yanıt
    Bugun alayim kabloyu deneyelim madem .

• Bence de çünkü hem daha kaliteli ses ve görüntü alacaksın.
    Not: Altın uçlu olanlardan al mutlaka..
  • vga bağlamayın, dvi çıkışınız varsa dvi-hdmi kablo yada dvi to hdmi adaptör + hdmi kablo ile bağlayın.

• infra_dark kullanıcısına yanıt
    TV de hdmi var , ekran kartının hmı çıkısından TV nin hdmı girişine bağlantı yapıcam bu akşam.Ümitli değilim ama denemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: DONANIMHABER.HD

TV de hdmi var , ekran kartının hmı çıkısından TV nin hdmı girişine bağlantı yapıcam bu akşam.Ümitli değilim ama denemekte fayda var

olmaması için hiçbir neden yok.

kabloyu deneyip cevaplarını paylaş, ona göre yönlendirelim.

• Monitör gibi olmuyor ya. Yada bende düzgün çalışmadı, bilmiyorum.
    19 inçlik lcd eski monitörüme vga ile bağlıyorum canavar gibi.
    Ama 42" led samsung var bigün cs atayım dedim halat gibi bi hdmi kabloyla bağlayıp tvyi oyun moduna aldım yine de lag oluyor. (100hz ekran)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Bende cs için uğraşıyorum Olmuyorsa boşa masraf etmiyim bende
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.