Şimdi Ara

Tv Antenini wifi olarak kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim bizim evden 100 mt ilerdeki eve wifi ile internet göndermem lazım . Kendi çabamla kablosuz çekmeyi düşünüyorum.

Şu an elimde air ties 104 modemim var buna bizim eski tv antenini bağlayıp göndermeyi denedim ama olmadı daha dogrusu yapılıyosa nasıl yapıldıgını tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• RGU6 kablo ile zaten o isi yapamazsiniz, o anten calissa bile kablo zaten butun gucunuzu yok eder..
  • Peki elektrik versek olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: basayew

Peki elektrik versek olur mu ?

Nasil elektrik vereceginizi aciklar misiniz?
  • Anteni modemin antenin ucundan mı bağlamak lazım yoksa anteni tamamen söküyüm mü
  • Daha önce tv anteni oldugu için bi sistem yapılmış bi devreye antenden 2 kablo giriyor devreye elektrik veriliyo ve devreden bi kablo çıkıyor . Çıkan kabloyu modemin anteninin ucuna deydirdim olmadı :)
  • icada gerek yok. Tv anteni dedigin yuksek ıhtımal vhf-uhf antendir. 300-400 mhz de calısmak ıcın yapılmıs bir anteni 2400 mhz icin kullanamazsın.
    Modemi camın önüne yada catıya koy. Engel yoksa zaten kendi anteni ile 100 metre gider. Olmadı bide windsurfer yada techanvil yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arada duvarlar var ne yazıkki . bu anteni uzatabilirmiyiz peki bakır tel yada türevleri ile çatının üstüne taşısam ?
  • anten kablolarını uzatmak ciddi kayıplara yol açar.
    çok özel kablolarda bile metrede 0.2 db kayıp yaşanır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.