Şimdi Ara

Çakma saat için site onerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Her ne kadar orjinalini almak en ahlaklı ve tutarlı seçim olsa da bazen modelini çok beğendiğiniz bir saatle aranızda "fiyat" denen bir uçurum oluyor, modeli bu kadar beğenmenize sebep saate yüklediğiniz teknik anlam ya da saati gözünüzde değerli kılan sizin konuya hakimiyetiniz değilse o şıklığı size sunma vaadinde olan alternatifler de haliyle ilginizi çekebiliyor (pek çok markanın birbirlerinden esinlenilmiş gibi duran benzer modelleri olabildiği gibi bazı marka/modellerin çakmaları da piyasada olabiliyor)

Çok beğendiğim Omega Aquaterra'ların nette çakmalarını görüyorum uzun zamandır (saatin orjinali 4.500-5.000$ civarında), estetik olarak çok fazlaca taviz vermeden/işporta tezgahından alınmış gibi durmayacak şekilde üretilmiş olduğunu, saatin bir yerlerde gördüğünüzde birşeyin çakması olduğunu bilmeseniz de kendisine baktıracak, kalitesiyle sizi etkileyerek "bu saate para veeilir" denilecek kalitede bir çakması olduğunu bilsem hemen alırım (zaten bu modelden etkilenme sebebim tamamen tasarımı, kolumda Omega yazması isteği değil)

içindeki mekanizmanın, tek tek her parçanın birebir aynı kaliteyi geçtik üst bir standardın üzerinde olmasından bahsetmiyorum, ama en azından satıcı için elden çıktıktan sonra her an alıcının elinde kalabilecek şekilde üretilmemiş olan, bir de estetik olarak üst düzey kalite hissi uyandıran, dışarıdan bakıldığında çeliği, camı, kordonu orjinaline çok yakın duran çakma arıyorum, maalesef... (İçini/mekanizmasını bilemem, ama en azından dıştan çok çok başarılı duran çakmalar var, biliyorum)

Nette bazı siteler bulmak mümkün, ki hepimizin bildiği meşhur çin siteleri de var, fotoğraflar güya başarılı, ama saat geldiğinde fotoğraflarında ağır-kaliteli duran/hiç falsosu olmayan bileziğine bir bakıyorsunuz, mat, incecik, hafif, elinizde ufalanacak gibi duran neredeyse sanki kartondan yapılmış hissi veren bir şekilde gelebiliyor, veya silikon ya da lastik olması gereken kayış bildiğin plastik çıkıyor...

Çakma saatleri 400-500 $ civarına satan yerler de var, 60-70 $ civarına satan yerler de (dhgate'den 75 $'a görünüşte başarılı satıcılar buldum mesela), 400-500$'lık olanları almaya yönelmek risk zaten, ama bildiğiniz hesaplı ve başarılı çakma saat sitesi var mı?

Bir de wahtchesuuk diye bir site var (yalnız uzantısı "com" ile değil "co" ) bu site hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba.
    "zaten bu modelden etkilenme sebebim tamamen tasarımı, kolumda Omega yazması isteği değil)"

Sözünüz doğrultusunda hiç bir çakma saatin kalite olarak sizi memnun edemeyeceğini hatırlatır, paylaştığım linki incelemenizi tavsiye ederim.
    https://iknowwatches.com/omega-seamaster-aqua-terra-homages-alternatives/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.