Şimdi Ara

Turktelekom icra davasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu hakkında yorum yapabilecekler olursa şimdiden teşekkür ederim.

2 sene önce ttnet abonesi olarak yeni taşıdığımız adrese nakil istedim gerekli sürede gelip hattı açtılar fakat 3 hafta boyunca internete baglanamadim ve her hafta arıza kayıtı açmama rağmen gelen de olmadı.
    Son arıza kayıtı açtığımda ses kayıt programı ile görüşmeyide kayıt altına aldım ve 2-3 gün içinde arıza bildirimlerime istinaden gelmiyorsaniz abobeligimi iptal edin ben başka oparator kullanacağım diyerek telefonu kapattım..sonuçta beklendiği gibi gelen giden olmadı bende superonlineye geçiş yaptım ve aynı günü interneti kullanmaya başladım..

Asıl meseleye gelecek olursak ttnet birikmiş borç ve icra talebinde bulundu.Bende avukat yanında çalışan bir arkadaşım vasıtasıyla icraya itiraz dilekçesi verdim..aradan 2 yıl geçti hem karşı tarafın avukatları tarafından aranıyorum hemde e devlette icra dosyası görünüyor...bu bağlamda ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi deneyimi olan arkadaşlar var mi ? Elimde hizmet alamadığım için oluşturduğum ses kayıtım var bir iş e yarar mı acaba

Herkese teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buna benzer bir olay kardeşim başından geçti.
    öncelikle alacaklı telekom vekili avukat size icra vasıtasıyla ödeme emri göndermesi gerekli.ödeme emrini almışsanız 7 gün içinde icra müdürlüğüne itiraz ettiğinizde karşı tarafın talep ettiği rakamı durduruyor.
    daha sonra alacaklı avukatı dava açması gereklı. bu dava 1/1,5 yıl sürüyor.
    şayet telekom avukatı dava açtı ise dava dilekçesinin bir örneği mahkemece sizin savunma yapmanız için size gönderilmesi gerekir.olması gereken hukuki süreç bu.
    dava açma masrafları ve uzun süreç dikkate alındıgında, alacaklı telekom avukatı,yanında çalışan personeline size telefon açtırarak, tehdit ederek hak etmedikleri parayı almaya çalışıyorla.r.
    bence bu avukat çalışanlarına cevap verme.
    ne yapmanız gereklı:

önce icra müdürlüğünden dosyaya bir bak. en son ne yapılmış,şayet dava falan açmamışlarsa avukatı yazılı olarak baroya şikayet et, bu yetmezse savcılığga şikayet et.
    şu husus çok önemli: şayet icradan ödeme emri size tebliğ edilip, en geç 7 gün içinde mutalaka yazılı olarak icra müdürlüğüne baş vurmanız şart.
    bunların cevabını yazarsanız tuketici hakem heyeti,ve tuketici mahkeme olayını da buraya yazacagım.

dip not olarak şunu da yazayım...bundan 1/1,5 ay önce adalet bakanlığına bir yazı gönderdim.
    yazı kısaca şöyle:

bir çok banka,gsm şirketleri,turksat,telekom , ve bankalar telefon görüşmelerinde benim onayımı almadan,konuşmalarımı kaydediyorlar, madem bu firmalar benım olurumu almadan sesimi kaydediyor,ben de bu firmaların konuşmam sırasında seslerini kaydedebliyormuyum..... şeklinde.
    bunu neden yazdım: izin almadan yapılan kayıtlar suç ve cezası var diyorlar.
    Bununla ilgili kanun varmış... ben bilmiyorum. onun için adalet bakanlıgına yazdım henuz cevap vermediler ama yıne yazacagım..

çünki bir ihtilaf durumunda bu kurumlar ellerındeki bu kayıtları kesip biçerek kendi lehlerıne döndürüyorlar.
    Turkcelle böyle bir olay yaşadım.

yukarıdaki dediklerime bir göz atıp sonucu yazarsanız size tekrar ne yapacağınızı yazacağım.bu arada ben hukukçu degilim, ....yaşadıgım olaylardan yazacagım..

• DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Meşakkatli ve ilgili yazınız için çok teşekkür ederim..yarın itiirazda bulunduğum icra dairesine gidip son duruma bakacağım..e devlette görünüyor ama içeriği görünmüyor..gelişmeyi haber edeceğim çok teşekkürler bu altın bilgiler için..

Hem suçlu hem güçlü olunuyor bu memlekette , hizmet vermeden fatura kesmek ve utanmamak bize mahsus birşey..

4 yıl öncede turk net ile aramda böyle bir durum oldu ve ses kaydı ile hakem heyetine verdim davayı kazanmıştım..ses kaydı cezai durumu ilk kez sizden duydum.çünkü bu firmalar çatır çatır telefon ile kayıt alırken yasal oluyor bizim kendimizi ispatlamamiz neden soru işaretli oluyor buda sorgulanmali..

İcra dairesinden dönünce bilgi veririm hocam çok teşekkürler

• Geçmiş olsun

• Teşekkürler

• İcra dairelerine isteyen girip dosyalara fiziksel olarak erişebiliyor. Çoğunda kamerada yok. Bazı kişiler dosyaları alıp çantasına atabiliyor. Bu firmaya zaman ve para kaybı demek. Kimseye bunu yapmasını tavsiye etmem ama vatandaşın haklı olduğu durumlarda bu yönteme başvurmalarınıda çok iyi anlıyorum. Etrafta, ülkede bu kadar hukuksuzluk varken bu hiç bir şey bence. Bilemiyorum aydınlatıcı olmuştur umarım.
  • Aynı gün süperonline kullanmaya başladı iseniz geçiş değil yeni abonelik yapmışsınız. Telefonla 2-3 güne bağlantı olmazsa iptal ediyorum demeniz aboneliğinizi iptal etmez. Hiçbie mahkemede bunu ses kaydı olsa bile iptal işlemi olarak kabul etmez. Size çıkan faturalar üst üste ödenmediği için sonunda aboneliğiniz iptal edilmiş ve fatura tutarları cezalar birikmiş ve avukata devredilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inan_ed

İcra dairelerine isteyen girip dosyalara fiziksel olarak erişebiliyor. Çoğunda kamerada yok. Bazı kişiler dosyaları alıp çantasına atabiliyor. Bu firmaya zaman ve para kaybı demek. Kimseye bunu yapmasını tavsiye etmem ama vatandaşın haklı olduğu durumlarda bu yönteme başvurmalarınıda çok iyi anlıyorum. Etrafta, ülkede bu kadar hukuksuzluk varken bu hiç bir şey bence. Bilemiyorum aydınlatıcı olmuştur umarım.
    dosya almaya gerek yok. zaten icranın tarafı isenız istediğiniz belgelerın fotokopısını veriyorlar, daha kolay olsun derseniz cep telefonu ile fotograf çekilebiliyor.ama icra daireleri batmış durumda.dosyalar yerlerde sürünüyor.çogu zaman yerdeki dosyalara istemeden basmak zorunda kalınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

Aynı gün süperonline kullanmaya başladı iseniz geçiş değil yeni abonelik yapmışsınız. Telefonla 2-3 güne bağlantı olmazsa iptal ediyorum demeniz aboneliğinizi iptal etmez. Hiçbie mahkemede bunu ses kaydı olsa bile iptal işlemi olarak kabul etmez. Size çıkan faturalar üst üste ödenmediği için sonunda aboneliğiniz iptal edilmiş ve fatura tutarları cezalar birikmiş ve avukata devredilmiş.
    Benim durumum taşınma dolayısı ile nakildi.. 2-3 gün arıza deil hocam 3 hafta boyunca arıza kayıt açtım yazdım dikkat ederseniz...son evresinde 2-3 gün içinde gelmez iseniz aboneligimi sonlandirin dedim...zaten bu doymazlarda utanma yok ki !! O dönemde superonline ye geçtiğim halde ne arıza kayidi için nede bağlantınız düzeldi mi diye aramadılar bile...Ses kayıtı ile taahhüt uzatılıyor doğru mu ? Peki ses kayıtı ile abonelik neden iptal edilmiyor ? illa ıslak imzaya gitmeye zorlanıyor ? Turknetteki magduriyetimin sonunda kazandığım davadan feyz aldım ve bir rehavet ile ttnetede böyle gevşek davrandım..icra dairesindeki itirazimin sonucuna göre durumlara bakacağım..hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiu_jitsu1905 -- 2 Mart 2019; 5:59:44 >

Hocam merhaba

Icra dairesine gittim ve durum hakkında bilgi vermek istedim...Ankara 26. İcra dairesine gittiğimde dosyama bireysel olarak ulaşamadım her yer kapalı idi ancak girişteki görevli sistemden bakıp verdiği cevap şöyle oldu ; icra itirazınız sonucunda karşı taraf bir eylem gerçekleştirmemis dosya boş görünüyor , zaten buna istinaden karşı tarafın dava açması gerekli , karşı taraf dava açana kadar maaşınıza haciz gelmez falan dediler...

Sizin ilk yorumunuza istinaden benim şimdi bizi arayan avukatlık bürosunu ve avukatı baro'ya şikayet etmemiz gerekiyor..lakin benim ilk hedefim haklı olduğumu kanıtlamak için "tüketici hakem heyetine" gidip haklılığımı tescillemek istiyorum ama tüketici heyeti önce size çıkan borcu ödeyin sonra buraya gelin diyor ama ödeyecek durumum yok 1700 tl faizi ile borç çıkardı adi'ler...ses kaydı aldım elimdeki tek belge bu ama bunlar dava açar mı açar ise neler olur hiç bir fikrim yok suan...ha sadece maaş haciz olacak orası bellide sonrası ne yaparım bilmiyorum hocam

• Yapmanız gereken aboneliği iptal edip thh'ye kanıtları sunmanız onlar gerekeni yapıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiu_jitsu1905

Hocam merhaba

Icra dairesine gittim ve durum hakkında bilgi vermek istedim...Ankara 26. İcra dairesine gittiğimde dosyama bireysel olarak ulaşamadım her yer kapalı idi ancak girişteki görevli sistemden bakıp verdiği cevap şöyle oldu ; icra itirazınız sonucunda karşı taraf bir eylem gerçekleştirmemis dosya boş görünüyor , zaten buna istinaden karşı tarafın dava açması gerekli , karşı taraf dava açana kadar maaşınıza haciz gelmez falan dediler...

Sizin ilk yorumunuza istinaden benim şimdi bizi arayan avukatlık bürosunu ve avukatı baro'ya şikayet etmemiz gerekiyor..lakin benim ilk hedefim haklı olduğumu kanıtlamak için "tüketici hakem heyetine" gidip haklılığımı tescillemek istiyorum ama tüketici heyeti önce size çıkan borcu ödeyin sonra buraya gelin diyor ama ödeyecek durumum yok 1700 tl faizi ile borç çıkardı adi'ler...ses kaydı aldım elimdeki tek belge bu ama bunlar dava açar mı açar ise neler olur hiç bir fikrim yok suan...ha sadece maaş haciz olacak orası bellide sonrası ne yaparım bilmiyorum hocam
    Yok öyle bir şey tük.hakem heyeti sizin borunuza alacağınıza kesinlikle karışamaz.
    Gerekirse ciner veya ilgili bakanlığa şikayet edin.
    Kaldı e devlet şifresi ile tüketici hak.heyetine baş vurabilirsin.
    Avukat aslında size dava açması gerekiyor ama 2 yönden dolayı dava a çıkıyor.
    1.sizin elinizdeki belgelerin sağlam olduğunu biliyor ve neredeyse 1000 tl tutan dava harcı yatırmak istemiyor
    2.sizi telefonla sıkıştırarak masrafsız tahsil etmek istiyor.
    Sık sık telefon etmeleri yasal değil.telefon konuşmalarını kaydedip haftada birkaç kez ararlarsa önce il barosuna sonra ankaradaki barolar birliğine yazabilirsin.
    3.artık senin hiç bir hesabına ve malına haciz koyamazlar.siz zamanında itiraz edip icrayı durdurmuşsunuz zaten.bu kesin.
    4.onlar dava açma süresini geçirmiş olabilirler.
    Yukarıda yazdinizmi dikkat etmezdim ama size ödeme emri hangi tarihte tebliğ edild.
    5.tüketici hakem heyetine gitmen onlara karar sonucu dava açma hakkı doğurabilir.
    6.Şu an evde değilim şu olayı tam olarak bana bir daha belgelerle anlatirmisin.
    7.ben emekli vergi müdürüyüm.zamaninda çok vergi davaları işleri ile uğraştım vergi dairesinde.
    8.daha önce türkcell ve telekomla kardeşim mahkemelik oldu .ondan dolayı biraz bilgim var.bazi bilmediğim şeyleri avukat olan amcama soruyorum.
    Bana her şeyi sorabilirsin.

• Tekrar ediyorum tüketici ak.heyeti sizin alacağınıza vereceğinize karışmaz.
    Arzu edersen hangi tüketici hakem heyeti ise bana bilgi verirseniz telefonla bir haşlayayım onları.

Tekrar ilginize çok teşekkür ederim...

Sorduğunuz sorulara cevap olarak şunu söyleyeyim hocam , elimdeki tek kanıt son ses kaydı.Zaten gelinmeyen arıza kaydını başka türlü belgeleyemezdim...keyiflerine göre arıza kaydına gelmeyip beni 2 hafta süre ile mağdur etmelerini ses kaydında dile getirdiğim için abone kapatma işlemi yapmadım..

İcra takibi teblig tarihi. 19-10-2017 suan itibarı ile 15 ay geçmiş görünüyor..

Hakem heyetine bu tebligden sonra gittim ve masa başı görevliye üstte yazdığım gibi durumu anlattım , görevlinin yönlendirmesi şöyle oldu ; borcunuzu ödeyin ödediğiniz makbuzlar ve elinizdeki mağduriyet belgeleriyle gelin olmuştu...Ankara mamak tüketici hakem heyeti

Ama dip not olarak şunu söyleyeyim ; aynı hakem heyeti ile 4 sene önce gene internet firması turknet ile aramda aynı bu duruma yakın bir olay geçtiğinde gene bu hakem heyeti borcumu ödeyip itiraz etmemi söyledi ve bende dedikleri gibi yaparak makbuzlar , ses kaydı ve dilekçe ile itirazımı kabul ettiler ve kazanmıştım iade almıştım..

Ama bu kardeşimin olayı ve meblağ yüksek ödeyemedik onun içinde thh de dosya acamadık..durumlar böyle hocam ...suan karşıdan bir hamle olmadığı için bekliyoruz bilmiyoruz ne olacak..

• Örneğin siz gelen ödeme emrine 7 gün içinde itiraz ermeseydiniz ödeme emri kesinleşecek ve size icra yapabileceklerdi.siz süresinde itiraz ettiniz için size bir şey yapamıyorlar
    Onlar tam günü şu an hatırlamıyorum ama en geç 30 veya 60 gün içinde dava açmaları gerekirdi.sureyi geçirmişler size dava açamıyorlar.telefonla psikolojik baskı yapıp almak istiyorlar tabii 600 veya 700 tl de avukatlık ücreti de isteyebilirler.ama artık icra isteme süresini geçirmişler.
    Ses kayıtlarına gelince..siyasete girmek istemem ama mecburen gireceğiz.biliyorsunuz akp nin 4 bakanı rıza zarraftan rüşvet almaktan bakanlıkları düşürüldü.bunlar telefon kayıtları ile tespit edilmişti.
    Ondan sonra hükümet bir kanun çıkardı.iziznsiz yapılan ses kayıtları geçersiz sayıldı ayrıca kayıt yapanlar için ceza öngörüldü.
    Ben ses kaydı yapmanın yasal olup olmadığı konusunda adelet bakanlığına yazı yazdım.bana bu güne kadar cevap vermediler.tekrar yazacağım tabii.
    Şimdilik size haciz uygulama imkansız ama gecikme zammı da devam ediyor.
    Hakem heyetine gitseniz onlara koz vermiş olackasiniz.hakem heyetinin %100 sizin lehinize karar vereceğini bilseniz hakem heyetine gidin.diyecegim
    Ancak hakem heyetinin faturayı öde gel demesine aklım ermedi.bunu bir araştırıp size yazacağım.simdilik iyi akşamlar izmir

Tekrar teşekkür ederim hocam..Bakalım zaman neyi gösterecek..

• Takip.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.