Şimdi Ara

Türktelekom 100mbps üstü internet paketleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
4.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ftth sistemdeyim (tt alt yapısı türknet üzerinden) ve 94te limitlenme sorunu ile cebellesiyorum. Bunun için ugras verirken herkes farklı bir şey söylüyor bunlardan biride sistem ftth olsa daha çıkış portlari 100 mbit olması ile alakalı.

Eger böyle birsey varsa 200luk paket çıksa dahi bunu alamayacak ftth kullanan aboneler olacak. Ayrica ftth sistemin portlarinin 100luk olması ise (eger böyle birsey gerçekten varsa) tam bir saçmalık. Ftth sistemden doseyeceksin ama portlar 100luk olacak :) saka gibi gerçekten bunun böyle olduğunu bile düşünmek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ftth de 1gigabit port var 1000 mbps destekleniyor gözüküyor modemde ancak telekom da sadece 100mbps internet paketi var

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

ya öyle bir şey yok. Onu yazan çocuk dalga geçer gibi yazmış zaten. Fiber en az 1000 Mbps destekliyor zaten. Yüksek ihtimal telekomun altyapısı 2.5 gbps download destekliyor. Ve Nokia ONT ile 125 mbps görenlerde var sorun zaten hız sınırı yapan santraller ile alakalı.

• Nickizm N kullanıcısına yanıt
    İste olay huawei ont ile mi alakali orasi net degil. Herkes olayi ontye bagliyor ama yukarida arkadasimizin dedigi gibi nokia ile de yuksek hiz goren var. Limitleme onteden kaynakli olmama ihtimali yuksek.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Telekomun kurdugu cihazlar genel olarak 2.5 gbit down 1.25 gbit upload destekliyormus.

ONT/ROUTER mac adresi üzerinden tanımlama yapıldığını biliyorum. Paket profili kullandığınız sağlayıcı tarafından seçilse bile hız limitlendirmesini Turk Telekom yapıyor.

Huawei nokia yada zte ont olması bence tamamen tesadüf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_N_I_L_ -- 17 Ağustos 2021; 8:21:56 >
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Olay elbette tt ile alakali. İssler sadece profil seciyor baska yapabildigi pek bir olay yok buyuk ihtimal. O yuzden tt hizi santral veya oltden limitliyor.

• Fiber Altyapı yaygınlaştıkça hızlar artıp fiyatlar düşecektir diye tahmin ediyorum. Şuan büyük çaplı bir bakırdan fibere dönüşüm var. Bakır sahaları fibere dönüştürüyorlar.

150-200 paketleri bekliyoruz  Bu arada bu hızlar sadece GPON altyapıyla alınacaktır. Dairenize kadar obk çekili değilse zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 17 Ağustos 2021; 11:26:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Fiber Altyapı yaygınlaştıkça hızlar artıp fiyatlar düşecektir diye tahmin ediyorum. Şuan büyük çaplı bir bakırdan fibere dönüşüm var. Bakır sahaları fibere dönüştürüyorlar.

150-200 paketleri bekliyoruz  Bu arada bu hızlar sadece GPON altyapıyla alınacaktır. Dairenize kadar obk çekili değilse zor.

Hızlar artacaktır ama fiyatlar konusunda pek oyle birsey umudum yok.

2 ay önce fibere geçtim. Benim ankastre kutusunda ölü böcek ve fare çıktı. Gelen ekip bune a** diyip küfür etti.

Bugün bölge amiri ile konuştum 2.5 gbit download destekliyor dedi. XPON geçiş yapacaz gibi bir şey söyledi. 10 gbps çıkcakmış fakat 100 mbps satıldıktan sonra ne anlamı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CC517E97F

Bugün bölge amiri ile konuştum 2.5 gbit download destekliyor dedi. XPON geçiş yapacaz gibi bir şey söyledi. 10 gbps çıkcakmış fakat 100 mbps satıldıktan sonra ne anlamı var.

peki bu 94 limitlenme olayını konustunuz mu?

Bir yakınım Huawei ONT ile 95 mbps görüyor maksimum, Türknet'e bir hafta kadar önce geçti. Limitin doğrudan Huawei ONT ile ilgisinin olduğuna inanmıyorum fakat Huawei kullananların kayda değer kısmında limit olmadığı da bir gerçek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.