Şimdi Ara

TURKSAT CGN HAVUZUNDAMIYIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba turksat kablonet kullanıyorum şişlide oturuyorum cgn havuzundamıyım öğrenmek istiyorum myipaddress sitesine girip modemle karşılaştırdığımla aynısı çıkıyor bilgi verirseniz memnun olurum acaba yurtdışı çıkışım superonlinemi yoksa türk telekommu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badboysafak -- 15 Aralık 2018; 7:32:49 >

• Modem ile whatismyip uyuştuğu sürece havuz da değilsin.
  • Degilsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için teşekkür ederim peki yurtdışı çıkışım superonlinemi yoksa türktelekommu nasıl anlarım acaba
  • Türk telekom

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • badboysafak kullanıcısına yanıt
    Çıkışınız Superonline. Ancak Kablonet kendi altyapısından giriş/çıkış sırasında yaklaşık 10ms kadar ping eklendiğinden biraz ping değerleri yükselebiliyor.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkür ederim birde sabit ip alsam ping sürelerinde birazda olsa düşme olurmu ping değerlerim iyimi
  • ip havuzunda olunca ne oluyor?
  • yunusbeen kullanıcısına yanıt
    Aynı ip adresini sizden başkaları da kullanıyor. Ayrıca o havuzlara giriş çıkış yapmak ping oluşmasına sebep oluyor.
  • Değilsiniz. Zaten olmadığınız içinde sabit ip almanıza gerek yok, uzun bir süre ip'niz değişmez. Superonline'dan çıkış yapıyorsunuz.

Modemi güvenlik ayarlarından bridge moduna alın birde öyle bakalım tracert sonuçlarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inan_ed -- 1 Ocak 2019; 14:54:27 >
  • benim ip ler uyuşmuyor yalnız
  • benimkine de bakar mısınız?

modem içi ip aynı ama tarife değiştirince uzun süredir kullandığım ip adresi değişti sanki o daha iyiydi ping konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

benimkine de bakar mısınız?

modem içi ip aynı ama tarife değiştirince uzun süredir kullandığım ip adresi değişti sanki o daha iyiydi ping konusunda.
    Düşük ping için önerebileceğiniz dns sunucusu var mı?

• yunusbeen kullanıcısına yanıt
    dns sunucusu düşük ping vermez diye biliyorum.hızlı dns sunucuları vardır ama sonuçta ne kadar uzağa bağlanırsan ping o kadar fazla olur dns sunucusunun da yapacağı bir şey yok.online oyuna gir japonya amerika bağlan leş gibi almanya bağlan mis gibidir mesafe yani yoksa sana çok uzak bir sunucudan aynı testi atarım 60 70 ping çıkar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.