Şimdi Ara

Türksat Çanağına Azerspace Uydusu Ekleme (Resimli) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
12
Favori
67.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: davidddd

ayarlayana kadar epey uğraştım bende multifeed ile yapamadım fazla hareket imkanı olmuyor. en son direkt yapıştırdım turksat lnb nin yanına. sonra da tp lerde sıkıntı yaşadım internette verilen tp ler hep değişmiş misal şu an için uyduyu 11039 V 3700 5/6 da buldum.
    11175 H 27500 5/6 frekansında ise aztv idman tv açılıyor. yeni kurulum yapacak arkadaşlar bunu da dikkate alsın

Kurduguna sevindim.kardesim.benzer bi kanal cbc sport hd cikti.sirf bu kanal icin hd dreambox almayi dusunuyorum .yine azersattaki bu kanalin sd si ise daha sonra cikacakmis.

Multifeed kullanmasan daha iyi olurdu.ben misal cekmece ray vardi :) bozuk bunun delikli olan parcasini kestim.o delilerden vidayla diger lnb yi tutturdum sana attigim resimde gormussundur.

Bazen kendi ihtiyacini kendin yapacaksin.fikir olarak uretken olmanin faydalari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 5 Kasım 2015; 13:28:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zaten multifeed bir işe yaramadı bantla tuttrdum. onun kelepçesi çok kalın çanağa bağlı olan lnb de o kadar kalınlık yok sabitlenmiyor. multifeed alacaklara tavsiyem olabildiğince en ince kelepçeli olanı alın yoksa kullanamazsınız zaten
  • Aksam fenerin maci idman tv de

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomly

quote:

Orijinalden alıntı: many@ik

arkadaşlar ben de bu yöntemi uygulayacam ama aklıma takılan bir şey var. çanak antenin 85 lik veya 90 lık olması farkeder mi? ustanın biri tek çanaktan izlemek istersen 90 lık anten olması lazım demiş. eğer 85 lik ise iki çanak gerek demiş. doğru mudur bu?

çok farketmez o genel olarak rahat bi şekilde izleniyor her yerden.yeni çanak almadan denemeni tavsiye ederim ekstra masrafa gerek yok bence

cevap için teşekkürler
  • Cbc sportuda eklemeyi unutmayin guzel maclar veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: INVESTGN DISCOVERY

Cbc sportuda eklemeyi unutmayin guzel maclar veriyor.

Hocam merhaba, cbc sport için azerspace uydusunun haricinde yahsatıda önerir misiniz? Halen şifresiz hd yayın yapan spor kanalları mevcut mu? Bu arada bende Adanadayım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DROID RAZR

quote:

Orijinalden alıntı: INVESTGN DISCOVERY

Cbc sportuda eklemeyi unutmayin guzel maclar veriyor.

Hocam merhaba, cbc sport için azerspace uydusunun haricinde yahsatıda önerir misiniz? Halen şifresiz hd yayın yapan spor kanalları mevcut mu? Bu arada bende Adanadayım :)

Meraba hocam memnun oldum :) yahsati onermiyorum cunku orada eskisi gibi izlenecek kanal yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Ümraniyedeyim ve birkaç uydu tamircisi firması ile görüştüm türksat uyduma azerspace uydusu bağlatsak malzeme ve işçilik ücreti nasıl olur dedim. 120 TL'den aşağı fiyat veren olmadı. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı? Ya da Ümraniye'de oturan ve türksata ekleme yapmayı düşünen birisi varsa birbirimize yardıme derek bu işi yapabiliriz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

İstanbul Ümraniyedeyim ve birkaç uydu tamircisi firması ile görüştüm türksat uyduma azerspace uydusu bağlatsak malzeme ve işçilik ücreti nasıl olur dedim. 120 TL'den aşağı fiyat veren olmadı. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı? Ya da Ümraniye'de oturan ve türksata ekleme yapmayı düşünen birisi varsa birbirimize yardıme derek bu işi yapabiliriz diye düşünüyorum.

yuh 120 lira mı !! kardeş kendin bile yaparsın maliyet en fazla 20 lira tutar.az bi araştırma yap yeter yazık günah o kadar paralık bişey yok bunda

• ilkdostun kullanıcısına yanıt
    multifeed nedir diye biraz arama yap internette. Ne yapacağını anlarsın. Sonrasında yapman gerekenler matematiksel olarak hata yapmamak.
  • Arkadaşlar merhaba, dün linkteki ürünü aldım ve bugün ayarlamaya çalışacağım ancak iki lnb arasındaki mesafe ayarlanabilir durumda. Aralarında ne kadar boşluk bırakacağımı nasıl belirleyebilirim?
  • Bakalım tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

Arkadaşlar merhaba, dün linkteki ürünü aldım ve bugün ayarlamaya çalışacağım ancak iki lnb arasındaki mesafe ayarlanabilir durumda. Aralarında ne kadar boşluk bırakacağımı nasıl belirleyebilirim?

Halledebildiniz mi?Bu aldığınız LNB lerin kalitesi nasıl acaba?İşe yarar birşeydir umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeitgest

Merhabalar. Multifeed dediğiniz bu mu? Nette 20 tl civarı.

Bir de ben birşey soracağım azerspace uydusunu sorunsuz izleyenlerin çanak büyüklüğü mü farklı. O da etken olabilir mi ?
     Türksat Çanağına Azerspace Uydusu Ekleme (Resimli)

bir halta yaramadı bu çöpe attım boşuna masraf. uyducu çağırıcam 50-100 neyse artık sinirim bozuldu digitürk eutelsatı bile ayarlıyorum bu olmuyor

• Arkadaşlar bende merkezi sistem var. Nasıl yaparız?
  • turksat lnb nin öbür tarafına aynı şekilde lnb bağlanırsa
    39 Hellas yakalanır
    pek şifresiz kanalı yok, fan tv ve balkanika müzik kanalları şifresiz
    emu ile - planeta tv nova tv, nova sport açılıyor
    cccam ile geriye kalan tüm bulgar ve sırp TPlerini izleyebilirsiniz

meraklılarına duyurulur
    not: müzik kanalları fenaadır :)
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Hocam 39E ben ayarlayamadım hiç sinyal alamadım 90CM çanakla çok rahat alabilmem lazım ama olmadı. 46E 19.2E 13E 5E 42E hepsini kendim ayarladım ama 39E den hiç bir şekilde sinyal alamadım neden olabilir ? Marmara bölgesindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Hocam 39E ben ayarlayamadım hiç sinyal alamadım 90CM çanakla çok rahat alabilmem lazım ama olmadı. 46E 19.2E 13E 5E 42E hepsini kendim ayarladım ama 39E den hiç bir şekilde sinyal alamadım neden olabilir ? Marmara bölgesindeyim.

Turksat lnb nın soluna bantla br lbn takıp cok zleyen biliyorum marmara gebze de,bursada, bendeki merkezii sistem oldugu için detaylarını gibmiyorum ancak fan yada balkanıka tv nin frekansının şebeke frekensı oldugunu biliyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 39 derecede izlenebilecek fazla bir kanal yok. Paylaşımda olsa bence gereksiz bir uydu. Paylaşım belgeselleri, eurosport gibi spor kanallarını açsa belki izlenebilir ama açmıyor.
  • biclioch kullanıcısına yanıt
    Multifeed dediğimiz üzerine birden fazla lnb takılabilen lnb tutucu. Çanağın mevcut lnb tutucu kelepçesi sökülür, yerine multifeed takılır. Multifeed üzerindeki kelepçelere de lnbler takılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.