Şimdi Ara

Türksat Çanağına Azerspace Uydusu Ekleme (Resimli) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
12
Favori
67.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kronik10.5

quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

dayzek bağlantısını çıkardım, direk bağladım, türk kanalları çıktı ama az tv de kalite 20-22 arası değişiyor. yarın biraz daha ince ayar verip halledeceğim inşallah.

Aslında bulmadı cok kolay ama sizi epey ugrastırdı hocam kablo da bir sorun olmasın kontrol ettiniz mi?

azersat lnb si le dayzek arasındaki kabloda problem var herhalde. direk kabloda buluyum az tv yi, dayzek ile tekrar deneyeceğim.
  • htepeli kullanıcısına yanıt
    bende öyle düşünüyorum zira bu kadar uğraştırmaması gerekiyor direk kabloda idman ve az tvyi bulup lnbyi sabitleyin daha sonra dayzekle bağlayın. bu arada idman ve az tv şifrelerini biliyorsunuz değil mi?
  • quote:

bende öyle düşünüyorum zira bu kadar uğraştırmaması gerekiyor direk kabloda idman ve az tvyi bulup lnbyi sabitleyin daha sonra dayzekle bağlayın. bu arada idman ve az tv şifrelerini biliyorsunuz değil mi?

Teşekkürler yardım için, Kanalları buluyum biss işi kolay...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle iyi forumlar diliyorum. Azerspace uydusundaki spor kanallarını izleyebilmek için çözücü kutu mu gerekiyor yoksa biss key girişi yapabilen uydu yeterli oluyormu cevaplar için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocancem

Öncelikle iyi forumlar diliyorum. Azerspace uydusundaki spor kanallarını izleyebilmek için çözücü kutu mu gerekiyor yoksa biss key girişi yapabilen uydu yeterli oluyormu cevaplar için teşekkür ederim.

Biss key girişi olan cihaz yeterlidir gecen hepsiburadada gordum 29 lira civarıydı hatta.

• selamlar bende denilenleri yaptım 42 drecedeki lnb nin yanına parelel olarak ve azer space ye bakan lnb yi 1 cm önde olacak şekilde bantladım. direk verilen frekansta ( 11169 H 20400 5/6 )kanalları %48 sinyal ile buldu fazla uğraşmadım. aşağıya inip baktığımda fog tv hd ( 11068 H 08300 3/4 DVB-S2 8PSK) olan frekansta ve türk kanallarının bulunduğu frekanslarda sinyal yoktu . Öylece bıraktım tam ayar için ne yapmak lazım acaba? uydu alıcı ve tv yi çatıya çıkartmadan. Teşkkürler..
  • quote:

Mini uydu alıcısında işlem tamam. Yardımlar için teşekkürler. Ancak dahili uydu alıcılı TV de hala sinyal almıyor. Dayzekten aşağı inen kabloyu değiştirince sinyal almadı ama onu da çözecek inşallah. Tekrar teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

quote:

Mini uydu alıcısında işlem tamam. Yardımlar için teşekkürler. Ancak dahili uydu alıcılı TV de hala sinyal almıyor. Dayzekten aşağı inen kabloyu değiştirince sinyal almadı ama onu da çözecek inşallah. Tekrar teşekkürler

Rica ederim mini de bulduysanız gerisi zaten gelir dahili de ise biraz ugrastırır gibime geliyor

• 20 şubat itibariyle güncelleme olmuş türk kanalı flan kalmamış fog tv hd falanda yok iyiki oynamamışım lnb ile hehehe :)

http://tr.kingofsat.net/pos-46E.php
  • burakvi B kullanıcısına yanıt
    Zaten ayarlayanların yuzde 90ı idman ve az tv için ayarlıyor.

• Uğraşa uğraşa çıkardım kanalları yedek lnb yardımıyla. İkinci kablo almaya gerek yok. İzleyeceğim İtalya ve İngiltere derbileri zaten. Maç günü kabloyu çıkarır takarım yedek lnb ye işimi görürüm. Keşke sene başında akıl etseymişiz.
  • bu ürün yardımcı olur herhalde.. fiyatıda uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: EsEs_FaN

Aztv yada idman tv sd yayınları var olacakta ama Hd yayıniçin erken sanırım zaten özel paltform kuruluyor azerspacede,

Azerspace'yi bulmak hiç zor değil arkadaşlar .Ben kısaca detaylıda olmasa yardımcı olmaya çalışayım.
    Öncelikle Tek Çanak yeterli hem Turksat hemde Azersapce1 yayınlarını almak için , TURKSAT uydu çanağın arkasından bakınca Azerspace1 uydusu için LNB arkadan çanak antenin TURKSAT LNB sağına ve az 1 cm yukarı kaldırırsanız azerspace1 LNB sini daha rahat frekansları alırsınız az AZERSAPCE1 LNB ucu Turksata doğru olsun .Aşağıdaki şekil olacak tabı yanyanada alıyorsa sorunyoktur doğru bağlama şekli budur.46 derecede olduğundan aradaki 4 derecelik farkı bu şekil kapatıyoruz .Yanyana koysanız bile önünde engel vs yoksa çanağın önünde bina ağaç vs...zaten frekansları yakalayacaktır.

Resim budur anlatmak istediğim:
     Türksat Çanağına Azerspace Uydusu Ekleme (Resimli)

Gerekli malzemeler:
    -1 adet LNB(10 tl civarı)
    -ara kablosu (2tl civarı)yoksa dayzek (uydunuz sadece turksata bakıyorsa muhtemelen dayzek yoktur 2li almanız yeterli 2 uyduya bakacaksanız.5 tl civarıdır bende 4lü 10 tl aldım.
    -kablo bağlamak için dayzeğe ve lnb ye 2 adet F konnektör oda 1tl .
    -koli bandı yada elektik bandı2-3 tl yada ben aparat taktım daha sağlam olsun derseniz işiniz sadece tornavida ıle frekansı sıkmaya kalır buda alırsanız5-10 tl arası değişir.Şimdi resimdeki beyazımsı parlayan şeyi sorarsanız plastik kelepçe arkadaslar kablo vs toplamada vs işe yarar aslında am burda arkadaş iyice sıkmış işini garantiye almış bakır tel vs bandın üstüne sarabilirsiniz sıkılamak adına.Ama bence en sağlamı aparattır.

Resimdeki şekil bağlaycaksınız ve uydu alıcınıza emulu ise (yani biss viacess vs..şifrelemeleri çözen) biss şifrelerini google aratın çıkar bilemeyenler için.
    Sonra uydu alıcınıza yeni uydular bölümüne girin yeni uydu ekle yoksa uydu adını değiştire girip Azerspace-1(ismi önemli değil) girin eklıyorsanız yada değiştiriyorsanız orda diğer uydularda yazar 0460 gibi ekleyin.46 derece east e.
    Sonra vereceğim frekansı ekleyin Tp listenize 11095 H 27500 (bu Turk kanllarının frekansıdır bunu ayarlarsanız aztv sinyalleri vs daha kuvvetli olduğundan ince ayar çekmiş olacaksınız diğer frekanslarda sorunsuz olacaktır.)
    11169 H 20400 Aztv frekansı.
    11135 H 27500 Rus tv frekansları

Anlaşılmayan bir yer olursa yardımcı olabilirim ayarlayamayan arkadaşlara İYİ SEYİRLER...

quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

Beyler onemli bi sorum var idman tv ne zaman hdye gececek birde al jaziralari izlemek icin napmam lazm

Onları hotbirdde cardsharing ile alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: science40

arkadaşlar elimde next ye 2000 cx süper plus uydusu var. fakat uydunun çanak ayarlarına girdiğimde 80 e yakın uydu var fakat yazılım eski olduğu için azerspace 1 uydusu listede yok. uydu listesine azerspace 1 nasıl ekleyeceğim acillllllll

Uydu adını Azerspace1 Eklemeyi dene olmuyorsa bir uydununadını değiştir Tp listesini o uydunun sil yukarda verdiğim 3 frekansı ekle sadece ve frekansı dediğim şelkil ince ayarda yakalayınca komple taratın kanalların hepsi gelecektir.

pek sağlam olmamış bence rüzgar ve sağnak yağışta bırakabilir.

Merhaba hocam ben dediğiniz şekilde türksatın soluna bağladım lnb yi ne yaptımsa sinyal alamadım Azerspace den elimde 2 uydu alıcı birde lcd tv dahili alıcısı var 3ünde de bulamadım
    Konya Beyşehir deyim bu arada.
    Herz 57000 mini hd uydu alıcım var sinyali görmüyor neyi atlıyor olabilirim
    Uydu önü açık

• 42barış83 kullanıcısına yanıt
    Arkadan bakınca sağ tarafta olacak Azersat lnb si. Ayrıca uydu eklemeden Azersat uydusunu eklediğin mi?

• Uydu ekledim ama yörüngeye tam denk gelmedi sanırım

• Beyler ben de hepsini dediğiniz gibi yaptım. 2. Lnb'yi taktım Diseqc ten tek çıkışı uyduma verdim. Cihazımdan uyduyu ekledim cihazdan diseqc A, B ayarlarını da yaptım fakat kalite %10 dan bir gram yükselmiyor sinyal ise %52. Ayrıca 2. Lnb'yi takınca Türksat kanallarının sinyal seviyesi de bayağı geriledi. Yardım pls
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bwin

Beyler ben de hepsini dediğiniz gibi yaptım. 2. Lnb'yi taktım Diseqc ten tek çıkışı uyduma verdim. Cihazımdan uyduyu ekledim cihazdan diseqc A, B ayarlarını da yaptım fakat kalite %10 dan bir gram yükselmiyor sinyal ise %52. Ayrıca 2. Lnb'yi takınca Türksat kanallarının sinyal seviyesi de bayağı geriledi. Yardım pls

Bende de aynı durum var sanırım.
    Acaba Türksat uydumuz tam ayarlı olmaya bilir mi?
    Buradaki uyducuların Azerspace uydusundan haberi yok hiç duymamış intelsat12 yı de bilmiyor deli ettiler beni yok meşgulüz 1 ay sonra geliriz ondada belki ayarlayamayız dediler.
    Esnaf diyorlar birde kendilerine.
    H.burada dan sinyal bulucu alsam kendim ayarlasam olmaz mı acaba

• LNB'nin yanına yapıştırmayın, 10 tl verip multifeed ve diseqc kullanın, türksatı da bozarsınız yoksa.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    En sonunda öyle yapacağız gibi gözüküyor.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Multifeed dediğiniz bu mu? Nette 20 tl civarı.

Bir de ben birşey soracağım azerspace uydusunu sorunsuz izleyenlerin çanak büyüklüğü mü farklı. O da etken olabilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.