Şimdi Ara

TÜRKSAT 4A UYDU REHBERİ RESİMLİ ANLATIM - AYARLARI (ANA KONU) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
52
Favori
336.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e hocam zaten aynı şeyleri yapınca diğer uydularda çıkıyor kanallar, geriye tabiki sizin uydunuz kalıyor.
  • bu kadar kolay mıydı ya elektronikçiye o kadar para verdik bide
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazlum.altan

bu kadar kolay mıydı ya elektronikçiye o kadar para verdik bide

evet bu kadar kolaydı hocam.
  • Kardeşim uydumuz sunny senelerdir.qyqrladigim bir şeyler oldu komşularin akrabalarin diğer uydumuzun hatta sunny de ayarlamistim 4a ilk çıktığında. Sorunum bu üç frekansida denedim 2 sinde program bulunamadi diyo 1 inde sadece 10 tane arapça kanal buluyor . Tek tek elle arayim dedim onuda bulmuyor cildircam yardım et MARKA sunny at-10051

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler hd ye geçtikten sonra tahminen 10 gündür felan star ve kanal D yok. Bunları ücretsiz hd yayını bıraktı mı? İnternette çok aradım ama bulamadım yeni frekansları varsa paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanzorlu19

Kardeşim uydumuz sunny senelerdir.qyqrladigim bir şeyler oldu komşularin akrabalarin diğer uydumuzun hatta sunny de ayarlamistim 4a ilk çıktığında. Sorunum bu üç frekansida denedim 2 sinde program bulunamadi diyo 1 inde sadece 10 tane arapça kanal buluyor . Tek tek elle arayim dedim onuda bulmuyor cildircam yardım et MARKA sunny at-10051

fabrika ayarlarına dönüp tüm kanalları sil.

ondan sonra uydu ayarlarını ilk sayfadaki gibi yap.

sonra tekrar arat.

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

Beyler hd ye geçtikten sonra tahminen 10 gündür felan star ve kanal D yok. Bunları ücretsiz hd yayını bıraktı mı? İnternette çok aradım ama bulamadım yeni frekansları varsa paylaşır mısınız?

bıraktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Ekim 2014; 23:40:21 >

• Teşekkürler hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aristalos3

Teşekkürler hocam.

rica ederim faydalı olabildiysek ne mutlu bize.
  • Evde salonda D-Smart var o kendi halletmişti, ne zamandır odada pek izlenmeyen TV'ye bağlı uydu alıcıyı ayarlayayım diyordum nihayet bugün hallettim sayenizde teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever1907 -- 28 Ekim 2014; 15:43:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

Evde salonda D-Smart var o kendi halletmişti, ne zamandır odada pek izlenmeyen TV'ye bağlı uydu alıcıyı ayarlayayım diyordum nihayet bugün hallettim sayenizde teşekkürler.

haydi hayırlı olsun, adınıza sevindim.
  • Yumatu mini full hd kullanıyorum bir türlü yapamadım, network seçeneği çıkmıyor ondan galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrim3

Yumatu mini full hd kullanıyorum bir türlü yapamadım, network seçeneği çıkmıyor ondan galiba

dikkatli ol hocam illa şebeke çıkmasınada gerek yok bazen.
  • Hocam elinize sağlık, çok güzel açıklamışsınız. Benim sorunum şu: Uydumuz merkezi sistem. Kullandığım cihaz goldmaster. Binaya yeni taşındık. Uyduyu ayarladım; sinyal 80-92 aralığında ama kalite üç dört saniyede bir sıfıra inip çıkıyor. Muhtemelen bu sebeple kanallar mozaik olup duruyor, ses de ikide bir cazır cuzur ediyor, ayrıca az kanal buluyor (90 civarı). Diseqc ayarında iki ayrı kısım var, ikisini de kapalı tutmak dahil olmak üzere 1, 2, 3 şeklinde farklı versiyonları denedim, kalitenin zırt pırt sıfıra düşmesine engel olamadım. Bu arada ekranın altında "otomatik bul" seçeneğinin olduğu dikkatimi çekti, tıklayınca birincisi "1", ikincisi "kapalı" konumda kaldı. Bu haliyle kalite azıcık daha iyi oldu sanki, fakat kanal sayısı yine az ve görüntü/ses de hemen hemen aynı. Motor ayarları ise kapalı konumda. Nerede hata yapıyorum acaba? (Bu arada aşağıdaki fotoğrafta frekansın farklı oluşunu önemsemeyin; 11746'da arattım, diğer iki frekansta ise sinyal alamadım)
     TÜRKSAT 4A UYDU REHBERİ RESİMLİ ANLATIM - AYARLARI (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilimanjaro34 -- 29 Ekim 2014; 14:24:49 >

• Kalite stabil oldu sanmıştım ancak durum aynı, habire sıfıra inip çıkıyor. Dolayısıyla görüntüde ve seste bozulmalar oluyor. Fikri olan yok mu, bu durumun sebebi ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kilimanjaro34

Kalite stabil oldu sanmıştım ancak durum aynı, habire sıfıra inip çıkıyor. Dolayısıyla görüntüde ve seste bozulmalar oluyor. Fikri olan yok mu, bu durumun sebebi ne olabilir?

hocam uydu alıcın güncel bir alıcıysa bunu yapmaması gerekiyor firmware upgrade yapabilirsin eğer varsa forumlarına bir bak. tabi birazda anlamak gerekiyor işten.

eskiyse maalesef uydudan derim ben.
  • Uydu alıcısı 6-7 yıllık. Aslında full hd bir uydu alıcısı da almayı düşünüyordum. Fiyat performans itibarıyla tavsiye edeceğiniz bir model var mıdır?

• quote:

Uydu alıcısı 6-7 yıllık. Aslında full hd bir uydu alıcısı da almayı düşünüyordum. Fiyat performans itibarıyla tavsiye edeceğiniz bir model var mıdır?

hocam o kadar varsa hiç uğraşmayın.

bütçe nedir ?
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Yani kafamdan geçen net bir rakam yok. Önceliğim, sorunsuz kullanacağım bir cihaz olması...

• quote:

Yani kafamdan geçen net bir rakam yok. Önceliğim, sorunsuz kullanacağım bir cihaz olması...

yahu kardeşim tamam da 500 liraya bile uydu var.

bütçe belirtmek zorundasın.
  • Açıkçası bu işten hiç anlamadığım için rakam kısmını kafamda netleştirebilmiş değilim. Mesela 60-70 TL'ye de mini full hd olduğu söylenen uydu alıcıları var. Sorunsuz kullanabileceksem bu tarz bir şey de olabilir. Bu tarz ucuz cihazlar sorunlu ise, o zaman da yine sorunsuz kullanabileceğim full hd bir cihazı kaça alabileceğime bakarım. Çok bir şey beklemiyorim; full hd yayınlar da dahil olmak üzere tv'yi düzgün bir şekilde seyretmeme imkan versin yeterli...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.