Şimdi Ara

TÜRKSAT 4A UYDU REHBERİ RESİMLİ ANLATIM - AYARLARI (ANA KONU) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
52
Favori
337.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Arkadaşlar yurttayım acil uydu eklemem gerek. Türksat uydusu ekli değil cihazda. Lnbuyi universal yaptım discq vs ayarladım ama uydu boylamı istiyor benden. 5 haneli bir kısım. Ne yazmam gerek buraya ? Sabahtan beri arıyorum ama çıkmıyor.

AYNISINI BENDE YAPAMADIM BU SORUNU ÇÖZDÜN MÜ?
  • Sony Android TV'ler için de fotoğraflı anlatım yapabilir misiniz?
    Menüde burada anlatılan detayların hiçbirisi yok. Uydu frekansı otomatik Türksat 42.0 görünüyor ancak sinyal yok. Diğer frekanslarla birtakım kanallar bulsa da hd kanallar yok, ATV Kanal D ShowTV gibi kanallar yok.
    Tv kurulumu yapılırken uydu bağlantım bile yoktu, merkezi uyduyu deneyeyim dedim 1 hafta sonra, tüm kanallar şak diye çıkmıştı. Geçtiğimiz ay TRT kanalları kayboldu, bir otomatik ayarlama yapayım dedim, bu sefer kanalları bulamıyorum.

Daha önce yayınım olmasa antenden lnb'den vs. şüphelenirdim ama tesisat düzgün.
  • Arkadaşlar diseqc 1.1 var elimde receiver lar da bu destek var ancak Philips tv min diseqc ayarında 1-4 arası 1.0 yazıyor şimdi gelelim soruma ben 8x1 diseqc 1.1 aldım bunu takınca tv m uydu bağlantılarını görür mü yani diseqc ler geriye doğru uyumlu mu acaba (not tv için 8 li diseqc e 4 bağlantı da girebilirim gerekirse)
  •  TÜRKSAT 4A UYDU REHBERİ RESİMLİ ANLATIM - AYARLARI (ANA KONU)

Arkadaslar ne yaptiysam olmadi nerede hata yapiyor olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ironimperor kullanıcısına yanıt
    TÜRKSAT uydusu 42E olması gerekmiyor mu? Sizde 50E yazıyor. Bir de buradaki frekanslara göre deneyin

https://www.turksat.com.tr/tr/haberler/nit-frekans-degisiklikleri-yapildi
  • benim empa daizek var 8li mukemmel bişey yıllardır kullanıyorum bir haftadır görüntü alamadım atlanmta 8li daizek aldım çatıda çalışıyor aşşğya giden kabloda çalışmıyor sadece turksatı gösteriyor diğerlerinde sinyal yok kablodanmı oluyor yardım eden varsa bana bilgi versin 25 metre kablo
  • Ellerin dert görmesin çok çok teşekkür ederim.
  •  TÜRKSAT 4A UYDU REHBERİ RESİMLİ ANLATIM - AYARLARI (ANA KONU)

Ben kendinden uydulu bir tv'de nasıl kanalları arayabilirim.

• Teşekkürler hocam emeğine sağlık

• Hem dahili hrm harici uydu alici Turksat 4a'yi bulamiyor. Sat-1, Astra, Eutelsat'i bulup kanallar yukleniyor ama Turksat bulunamiyor. Frekans ayarlarini da manuel yapip denedim ama yins degisen birsey yok. Televizyon Philips. Onerisi olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: forbidden_man

Philips 5500 serisi tv'de uyduları sildim.(daha öncede yapmıştım sorun olmadan yüklemeyi yapmıştım) Tekrar kurulum yaptım hodbird euselsat uykularını buldu. Kanalları yükledi fakat turksat 4a uydusunu bulmuyor. Apartman ortak çanak var komşularda sıkıntı yok. nasıl bulucam türksat uydusunu? Teşekkürler.
    Bende de birebir ayni durum var. Cozumunu paylasabilir misiniz?

• sarius82 S kullanıcısına yanıt
    Philips pfl7007 serisi var.Merkezi uydu var. Tarama yapınca turksat 2a3a 42e yi buluyor. 4a 42e yi bulmuyor. Evdeki diğer televizyonlar turksat 4a yı buluyor.
  • Teşekkürler

• Allah için cahile anlatır gibi anlatın Beceremedim hala.
    Merhaba iyi forumlar. Öncelikle yanlış yerde başlık açtıysam nerede başlık açmam gerektiğini önerirseniz sevinirim.

Sorunum şu;
    1 ay önce a-101den hi-levelHL48FIL043 tv aldm. Nasıl yaptığımı hatırlamamakla birlikte 80 adet kanal kurulumu yaptım ancak bu knallarda trt yoktu sadece bilinen kanallar vardı(show, fox, Habertürk, cnn, ntv gibi-hdleri dahil)

Tekrar kanal ayarı yapmaya çalıştığımda ise bu sefer sadece 20 adet kanal buluyor onda da sadece trtnin tek kanalı çıkıyor.

Yaptığım işlemlerde
    kanal kurulum
    > ku_türksat 3a/4a >>>
    transporder (hepsini seç) >>>
    Türksat 3A/4A>> toneburst(hiçbiri) - disect 1.0 (hiçbiri) - disect1.1(lnb1) tek kablo (kapalı)

Oturduğum sitede merkezi sistem olduğunu ve evin içerisinde kablo olduğunu biliyorum. Kabloyu tvnin arkasında bulunan dvbsye taktım.
    Kurulum yaparken lnb 1 seçiyorum 20 kanal çıkıyor
    Lnb 2 seçiyorum 189 kanal çıkıyor.

Sonuç olarak yardımcı olmanızı istediğim konu;

Tüm kanalları izlemem ve kanal listesinde görmem için nasıl bir yol izlemem lazım.
    Bu disecq 1.0 seçili olması lazımmış galiba ama olmuyor.
    İlgilenirseniz memnun olurum.

• ramco_55 R kullanıcısına yanıt
    Selam, önce bu LNB konusunu netleştirin, yönetici veya kim ilgileniyorsa sorun.

Bunu hallettikten sonra cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın, bütün TP'leri(kanalları) silin.

Sonra otomatik bulucu iki frekansı da arka arkaya deneyin, birinde eksik olan diğerinde çıkması gerekir.
  • D-Smart ci modül kullanıyorum, yeni lg tv aldım ve servis kanal aramasını d-smart olarak yapti, kanal sıralamasını değiştiremezsiniz dedi. Bi yolu var mıdır?

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim denedikten sonra tekrar yazarım

• false6 kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum, merkezi sistemden kontrol ediyor olmalılar, digiturk vs aynı hep.
  • TRT'ler gitti. Geçen gün Star da gitti. Frekansları mı değişti?
  • merhaba, hotbird uydusundan sinyal gelmiyor, tüm kanallar turksat 42e den, hotbirdten kanal gelmesi için ne yapmam gerekir, ya da uyduya fiziksel bir müdahale mi gerekiyor
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.