Şimdi Ara

Türknet'ten Modern Zaman Kotası -İspatlı- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
3
Favori
3.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140496666
    Hocam ben hız testinde değilim :) benim anlatmaya çalıştığım vpnsiz verim 1/8 civarlarındayken veden vpn ile %100'den fazla çıkıyor. Ben hız testinde görünen / internet health testte görünen karşılaştırması yapıyorum. Belki adı throttling değildir ama içinde bulunduğumuz durumda bir terslik var...
  • BasbugAtaturk kullanıcısına yanıt
    Ben iptv ve twitch izleyemediğim için bu testleri yaptım.
    İnternette araştırdım, youtube ve redditten örnekler koydum.

Durup dururken çıkarmadım bunu.
    Aynı evde mobil veri ile izlediğim yayını iki kat hızlı türknet ile izleyemiyorsam sizce sorun nerede?

Bunu laf sokma amaçlı sormadım. Çözümünü bulabilelim diye sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 25 Ekim 2019; 14:13:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu_ kullanıcısına yanıt
    yurtdisina cikarken turknetin kullandigi iki tane saglayici var.bi tanesi ti sparkle seabone diğeri cogentco.siz yurtdisi sunucusuna hiz testi yaparken bu saglayicilar uzerinden geciyorsunuz.vpn actiginiz da vpn sunucusunun baglantilari uzerinden ilerliyorsunuz bu gayet normal bir durum daha yüksek hız almanız da olası.Sizin atinayla falan işiniz yok ayrıca.İndirme yapılan bölgelerdeki sunucular genellikle avrupa bölgeleridir.Almanya,hollanda vs vs.Amerika lokasyonlu sunucudan bile indirme yapsaniz türkiyede aldiginiz hıza yakın değer de bir indirme yaparsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akşamları twitch izleyemiyorsan twitch.tv adresine tracert atabilirsin nerelerde şişme var onlara bakarsin twitch.tv ye turknette cogentco uzerinden baglaniliyor.Cogentco da problem olabilir.Mobil veride turkcell tata kullanıyor.türk telekom kendi sunucularini kullaniyor.Vdf da tata kullanıyor bu yuzden takilma yasamiyor olabilirsin.

O zaman bu hız kısıtlama olmuyor haklısın.
    Peki çözümü nasıl olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 25 Ekim 2019; 14:19:53 >
  • forumdaki arkadaşa bildirmekten başka bir çözüm yok kendiside network ekibine bildiricek network ekibi sorunu gözlemleyip cogentco ya mail aticak cogentco sorunu araştırıp gerekli çalışmaları planlayarak çözmeye çalışacak.VPN ile geçici çözüm bulabilirsiniz belki

• Bakın iş yerimde 24mb kablonet var. Farka bakın.

Bu neden olur?

Türknet'ten Modern Zaman Kotası -İspatlı-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 25 Ekim 2019; 15:7:9 >
  • bu da turknet ben fark göremiyorum
    Türknet'ten Modern Zaman Kotası -İspatlı-

TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Fark görememenin sebebi bu

Bandwidth Limiting (Kaynak: howtogeek.com)

Is your ISP slowing down your connection because you’ve used too much data? Some ISPs have been known to do this as a way of enforcing their bandwidth caps. Even ISPs that offer “unlimited” connections may throttle you after you hit a certain, usually large, threshold.

Meali:sınırsız internet bile kullabsanız, size verilen hız belli bir data indirdikten sınırlandırılabilinir.

Önceden nasıldı? 24mb 200 gb, kota dolarsa ay sonuna kadar 4mb.

Bu yapılıyordu değil mi? İşte şimdi bunu bazı sitelere, serverlara yapabilirler ki yapıyorlar.

Sistem önceden nasıl tanıyorsa ip bazlı da tanıyabilir. Tanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 25 Ekim 2019; 15:35:52 >
  • Merhaba, TurkNet olarak hız kısıtlaması yapmıyoruz. Böyle bir durum söz konusu dahi olamaz. Sadece yurtdışı bir speedtest sitesinde gördüğünüz verilerden dolayı bunları belirtiyorsunuz ancak böyle bir şey doğru değil... Veriler ne kadar güvenilir bilemeyiz.

Tekrar buradan tüm kullanıcılarımıza gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. TurkNet olarak hiç bir kullanıcımıza hız kısıtlaması yapmıyoruz. Ulaşabildikleri ve altyapılarının desteklediği maksimum hız değerlerini vermeye çalışıyoruz.

TurkNet #OlmasıGerektiğiGibi
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    O zaman 12mb mobil veri ile izlediğim yayınları neden sizin 26mb'niz ile izleyemediğimi ve bu sorunun neden son bir kaç aydır olduğunu açıklamanızı rica ediyorum.

Bu arada site en az övündüğünüz nperf kadar güvenilir...
    Ben de bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim

https://www.measurementlab.net/about/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 25 Ekim 2019; 17:13:0 >
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 18:2:43 >
  • Hangi vpn ile hangi ülkeden?

• nutz kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 18:2:43 >
  • Altypi kapasiteleri düşük maalesef kismalari da bundan dolayidir.

Hocam taktınız bi atina gidiyor. Bende vpnle düşük hız çıkıyor normal olarak ama diyorum ki vpn ile verim daha fazka hızı daha düşük.
  • turuncu_ kullanıcısına yanıt
    Ben vpn açınca ilginç şekilde test yapılamıyor.

• simos35 kullanıcısına yanıt
    Adblocker varsa o engel oluyor. Varsa kapatın.
  • Cevap vermeyecek ki hocam :D her zamanki gibi ortaya inkar cümlesi ve vasat bir cümle bırakıp gidiyor.
  • Bilgilendirme icin tesekkurler netgalaksi kullaniyorum modemdeki ip ile whatsmyip adresi farkli bende cgn'deyim hizim cok dusuk birde hangi kabloneti kullaniyorsun netgalaksiden cikmak istiyorum

netgalaksiden cikip netspeed'e gecmeyi dusunuyordum ama gorunen oki hepsi ayni geyik bosuna millenicom'da 2 farkli paket sunmuyorlar biri sozlesmeli diger sozlesmesiz yani sozlesmeli 27 ay abone olursan sorunsuz internet sahibi oluyorsun sozlesmesiz olursan boyle sorunlar basina gelecek millenicom'daki paketlere bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.