Şimdi Ara

Turknet'e geçtim internet hızım çok yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar cuma internet bağlattım vdsl modem var istanbuldayım 35 mbit alabileceğim görünüyordu. hız testi yaptım max download hızı 1.71 mb geldi. görüntülü konusma bile yapamıyorum. sonra arıza kaydı oluşturdum ttkom kontrol etmiş müşteriden kaynaklı diye yazmış. gelen verilere göre sorun ne olabilir?

İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir
    Log : ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR
    İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA
    İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi

Arıza kaydı teyit aşamasında Teknik Durum Bilgileri
    Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
    Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
    NmsHızProfil : F_16M_801k
    Upload Çıkış Gücü : 11.9
    Download Çıkış Gücü : 19.1
    Upload Kapasite Hızı : 76 kbps
    Download Kapasite Hızı : 3860 kbps
    Upload Mevcut Hızı : 72 kbps
    Download Mevcut Hızı : 3652 kbps
    Upload Noise Margin : 8.4 dB
    Upload Attenuation : 26.4 dB
    Download Noise Margin : 6.6 dB
    DownloadAttenuation : 19.9 dB

• Hocam beklemekten baska caren yok benim 2 ay olcak habire ttelekom ekibi kaydi aciyolar ttnet kaynakli sorun yoktur olarak kapatiyolar yapadayim kendilerine sorun bulmuyolar surekli bi oyalama pesindeler 2 mps nete mahkum ettiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Echonight83 kullanıcısına yanıt
    benim evde 35 mbit alıyorum. 2 yan sokakta babamlara bağlattım. onlarda sıkıntı yaşıyoruz.
  • NmsHızProfil : F_16M_801k "kullandığınız internet paketi 16"

Upload Kapasite Hızı : 76 kbps
    Download Kapasite Hızı : 3860 kbps

hat değerlerin berbat bağlantı giriş uçları kablolaları kontrol et

farklı bir modemle de aynı kontrolleri yap "arıza modemdenmi" yoksa tesisattanmı arızayı bulmalısın yani.
  • İç tesisatın çok mu eski yenilemen gerekebilir

• Ben 6 aydır kullanıyorum.60 mbs hız veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ergenekun E kullanıcısına yanıt
    bu tesisatı en son 6-7 sene önce kullanmıştık. uydunet bağlıydı bir süredir. o telefon hattından değildi. o değil birde sırf kontrole gelmek için 99 tl istiyorlar. zaten başta bağlantı için 66 tl aldılar. niye bağlamaya gelince kontrol etmezler? bugüne kadar kaç kere arıza için aramıştım uydunet veya türk telekom bir kere para istemediler.
  • 6-7 sene önce kullanmıştık en son. uydunet kullanılıyordu geçen zamanda.
  • Seninki de benim gibi olmuş bende uydunetten netspeede geçmiştim 8 sene sonra ilk başlarda sorun yoktu ama sonradan sorun çıkarmaya başlamıştı eve gelen telefon kablosu sağlam çıktı telefon hattini kullanmadiğimiz için onun kablosunu internete bağladı şimdi 100 mbite kadar internet veriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlanta34

6-7 sene önce kullanmıştık en son. uydunet kullanılıyordu geçen zamanda.
    öncelikle tesisatını modemini kontrol etmelisin 20-30 senede aynı tesisatı kullanabilirsiniz tesisat kablo eskimez. arıza kaynağını bulmanız lazım kontrol ederken video resim çekip hepsini gönderin interneti aldığınız firmaya. yoksa baştan savma cevaplarla sepetliyorlar.
  • yani 5 gündür 16 mbiti yükseltin diye yazıyorum onu bile hala yükseltemediler.
  • Yanlış görmüyorsam hat değerleriniz çok kötü. Eğer hızınızı 16mbit'e yükseltirlerse sürekli kopma yaşayacaksınız. Bence üstteki arkadaşların dediklerini dikkate alın.
  • arkadaşlar bugün benim evdeki vdsl modemi götürdüm babamlara. bizim evde 35 mbiti alıyoruz düzgün sekilde. babamlarda benim modemle yine 1.5-3.5 mbit arası değişen download hızı çıktı. yani sorun modemde değil. şimdi ne yapmalı? türknet çok yavaş yaklaşık 1 haftadır arıza kaydını bekliyorum. bir paketi bile vdsl hızına çeviremediler 1 haftada.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.