Şimdi Ara

TÜRKLERİN MÜSLÜMANLIĞI MESELESİ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
2
Favori
16.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WILDBOYS her zamanki gibi sağlam(!) argümanlar sunmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akhenra kullanıcısına yanıt
    gerçek islam bu değil
    ama hoşgörü dini canım yapmaz onlar.
    bekleyin gene mağdur olurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Dagon cemaatindenim. Akşam gel de seni isimsiz tanrılara kurban edek
    TÜRKLERİN MÜSLÜMANLIĞI MESELESİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Edmund Husserl

WILDBOYS her zamanki gibi sağlam(!) argümanlar sunmuş.
    Her zamanki gibi onları,kendi silahı ile vuracaksın

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Şu fotoğrafları nerden buluyorsun yaaa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Alıntıları Göster
    Kırmızı şerit normie işidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Kırmızı şerit normie işidir

Alıntıları Göster
    Öyle bir niyetim yok,ben toplumun geneli gibi düşünmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Öyle bir niyetim yok,ben toplumun geneli gibi düşünmüyorum

Alıntıları Göster
    Sana demedim ki

Yoksa mimi sen mi yaptın

Öyleyse

İtiraf et şimdi kırmızı şerit çekici değil/eski moda işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edmund Husserl

Şu fotoğrafları nerden buluyorsun yaaa
    Google caps yaz ,düşünceni ifade edeni espirili bir şekilde paylaş

Örneğin

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Konuyu bulandıran insanlardan nefret ederim, islam dini, kendi ideolojisini dayatmak için saldırıyı, katliamı ve tecavüzü onaylıyormu? Böyle bir dinmi? Evet böyle bir din... Türk bölgesinede bu kurallar çerçevesinde girdi, işgal etti ve insanları bu din ile asimile ettimi? Türk bölgesinde bu din bu şekilde yayılmaya başladımı? Evet bu şekilde yayılmaya başladı... Konuyu daha fazla ne uzatıyorsunuz arkadaşım? Yok türkler kendileri seçti islamı bilmem ne, safmı sanıyorsunuz insanları? Türk bölgesine bu din zaten girmiş, önemli türk şehirleri beyinleri bu arap dini yapılmış, araplaşmış türklerin ve arapların elindeydi, türk toplumları zaten çoktan islamlaştırılmıştı, bu bir süreçtir, yoksa tüm bölgenin bir anda din değiştirmesinimi bekliyordunuz?? Siyasi, güvenlik ve çıkarları nedenlerle bazı türk toplumları dinini çok sonraları değiştirmiştir, islam dinini kendilerinin kullanabileceğini düşünmüşlerdir. FAKAT BUNLAR ÇOK SONRA VE BU DİNİN BÖLGEDE YAYILMASININ SONUCUDUR.

İslam dini terör, zorbalık, katliam, tecavüz, kölelik ve işgal dinidir. Görüldüğü gibi ben sadece bu uyduruk dinin gerçek bilinmesiyle ilgileniyorum, birileri bu dinden habersiz bir şekilde kalkıp, türkler öylesine islam dinini kendileri seçti derse ona çökerim, öyle bir şey yok. Çünkü siz islamı türkler kendisi seçti dediğinizde, insanlar bu dini iyi bir şey, sanki özgürlük, adalet ve seçim haklarına saygılı bir ideoloji gibi algılıyorlar.

Türk bölgesine islamın nasıl girdiğini anlatmayan adam gelecek bana tarih dersi verecek, sahtekarlık yapacak, türkler islamı kendileri seçti diyecek? Der tabi demesine derde, geri yutturulur o ayrı mesele :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenra -- 23 Ağustos 2019; 21:20:53 >

• "Türkler islam sayesinde Maverünnehir sonra iran havzasıan indiler daha sonra ortadoğuda etkinlik kazandılar."

Kardeş islamın hangi özelliğiyle başardılar bunu biraz açarmısın? Yav islam şöyle islam böyle sallayan çok, soruyorsun islamın neresi güzel, neyiyle, hangi ayetiyle, hangi özelliğiyle sana yardımı olmuş islamın açıkla hele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenra -- 23 Ağustos 2019; 21:14:7 >
    Türkler azınlıkta, msülüman nüfusu fazla idi, islamdan önce tanımış bilim felsefe insanımız yok, medeni,yet devletlere,otortiyle,ideolojiyle,dinin olduğu yerlerde meydana gelir. Asyanın bozkırlarında değil.
  • Kardeşim islam sana hangi yönüyle, hangi ayetiyle, hangi öğretisiyle yardımcı olmuş? Anlamıyorsan yazılanları farklı kelimelerle tekrar sorabilirim :) Habire şöyle oldu böyle oldu diyorsun, bende sana soruyorum, göster sana nasıl yardım etmiş islam. Nasıl bir akılcılık, özgürlük, ahlak ve adalet ile yardım etmiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenra -- 23 Ağustos 2019; 21:49:12 >
  • İslam senin araştırmanı, özgür olmanı, gerçeklere vakıf olmanı, bilime odaklı olmanı, daha iyi bir insan olmanımı sağlamış? Ne sağlamış islam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenra -- 23 Ağustos 2019; 21:56:42 >
    bir cümleyle cevap alamığaın bir soruluk cümleler kolay. Bunun için saatlerce oturup konuşmak lazım. Türkler islamlaşmasa büyük impartorluklar kuramaz, yerleşik hayata çok daha geç adopte olurlardı, orta çağ islamın ve tüklerin altınçağı. Tarih oku. İbni Haldunu araştır. Kurtuba,Buhara,Bağdat buraların odönemlede sosyo-ekonomik durumlarını diğer coğrafyalarla kıyasla. İbni Sina bugün mdern tıpta giriş kitabıysa batıda. Eski Yunandan rönesans arasında islam dünyası bilim ve ilima damlarının teori ve icatlarında batı çok faydalanmış
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47414410 Misal.

• Her ideoloji kendi sitemini ,sistemi ekonomosini ,entelelktüel kesimini yaratır. Anadoluda kemalizm ve öncesi100-150 yılda elitler dönüştürldü veya ssitem ekndi eltilerini yarattı. Sanatta,ekonomide,kültürde . İlsamı sistemin dışına çıkarıp ele ayağa düşrürüsen yozlaşmış cahil kesim oluşur. Devlet ,otorite yoksa ne millet vardaır,ne bilim vardır,ne saat vardır ne kültür vardır. Çin,iran,Sümer,Mısır,Antik yunan Roma,osmanlı İslam medeniyetleri bunların arkasında bir devlet otoritesi vardır. Hepis deniz sınırları vardır. kosmopolit şehirleri ,ekonomileri ,ordular vs vs. Senin dert yandığın eşy,n islamla ,hirstyanlıkla şunla bunla alakası yok. Türkler iyiki müslüman olmuştur. Şahsi görüşüm. Ozamnki devlet adamları bazı şeyleri göreiblmiş. tarihi kırlmalar buralra yönelendirmiş.
  • Gerçekleri görmekten acizsin, hiç bir toplum şu yaşadığın dünyada geçmişte gönüllü olarak ne hristiyan ne yahudi ne müslümanlığı seçmiştir.

hepsi zorbalık ölüm tehditleri yağma ve tecavüz ile dünyaya yayılmış ortadoğu nün hastalığıdır.

Bu gün bizim gibi bilinçsiz toplumlar halâ asimile olduğunun bilincinden uzak ortadoğunun sapkınlıklarını dünyaya ve kendi halkına sempatik gösterme gayretinde.

akıl sır ermiyor yaşadığımız gerçeklere rağmen hayal dünyasına hapsolmuş insanlarımızı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bilgili birine benziyorsunuz,matbaa osmanlıya niye geç geldi

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=uyo-eS7HhvM
    Yazan bir toplum değiliz ,sözlü kültür bizde daha baskın. Buda göçebelikten geliyor bence.
  • Teşekkürler,inandırıcı değiller,güçlü imparatorluk ,halkının okumasını , eğitim almasını ister,giderleri cebinden karşılar.neymiş efendim ilk ayet oku ,eeee osmanlı toplumu okumayı sevmiyormuş, Avrupa toplumu okuma hastası sanki ,o çağlarda

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.