Şimdi Ara

Türklerin evlat edinme kültürü olmaması (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
0
Favori
9.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • "Ben ölünce param nolacak, napacaklar benim paramı" diyenlere 1 iyi 1 kötü haberim var.

Kötü haber: siz öldükten sonra paranızı birileri, eğer kimse yoksa da devlet yiyecek.

İyi haber: ölmeden önce servetinizi kıymetli bir madene çevirip, vücudunuza dahil ederek bedeninizle birlikte toprak altına götürebilirsiniz. Böylece bi define avcısı bulana kadar servetiniz sizde kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 13 Ocak 2021; 19:24:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye kendi çocuğuna veya ailesine sahip çıkamayan çok siz evlat edinmeden bahsediyorsunuz ilk konuşmada sen aileden değilsin diye dışlanır diğer türlüde kovulanlar var ne yazık manevi çocuk durumu daha vahim dış kapının dış mandalı durumu
  • Bizim Türkler padişah soyundan geldiği, neslinin devamını sağlaması önemli.

• Çin'de tek çocuk politikası kaldırıldı konu sahibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden vardı sanki böyle bi kültür sonra azaldı.

• Benim çocuğum olmuyor.. ilerde evlat edinirsem ve ona kızdığımda kendisinin evlatlık oldugu için sevilmediğini düşünürse diye istemiyorum. Öz ebeveynlerimizle bile aramızda sorunlar oluyor ama unutuluyor bir sekilde. Ama evlatlık olan cocuga bir kere kızsan çevrenden biri gorse hemen yadırgar öz değil diye cocugu eziyor diye düşünür

• eğer evli olsaydım yok demezdim. Bir çocuk yetiştirmek, okutmak, hayatına dokunmak güzel hasletler. Ama gerçekçi olalım kedi bile alıp bakamıyoruz, evlat edinmek büyük mesuliyet .

• "Avrupa'da ve Amerika'da yaygın." Kaynak? 3-5 filmde mi gördün?

Türkiye'de en önemli sebeplerden biri aile yapısı. Evlat edinmeyi düşünüyoruz, şu an bir erkek çocuğumuz var, kız mı erkek mi evlat edineceğiz? Kız edinemeyiz. Erkek edinsek tekrar çocuğumuz olursa inşallah kız olursa? Eninde sonunda bir noktada çocuklar öğrenecek öz kardeş olmadıklarını, benim için mantıklı gelmiyor o açıdan. İkinci çocuğumuz erkek olursa inşallah 3. de evlat edinmeyi düşünüyorum erkek çocuk.

Bu noktada diğer bir problem baş gösteriyor. Ülkemizde öyle daimi bir koruma gizlilik yok ABD Avrupa gibi. Adamın evine kurşun sıkıyorlar, kapıda 3 cm delik var, şikayet ediyor sıkanı, karakolda yüzleştiriyorlar tarafları, böyle komdei ülkede gizlilik mi bekliyorsun? Ben çocuğa 10 sene alışıp ayrılamaz olduktan sonra biyolojik ana babası bir yerden fırlar gelirse ne olacak? Nasıl ayrılacağız biz çocuktan?

Çin'de bir çocuk politikası biteli çok oldu, varken de paran varsa problem yoktu zaten. Boş boş konuşmayın.

• Canøm kullanıcısına yanıt

Çocuğun yetimhanede olmasından milyon kat iyidir hocam emin ol, vakit ayırabileceksen ve tahammül edebileceksen. Boşver başkasını, sen kendine ve Allah'a hesap vereceksin.

• Prosedür o kadar çok ve saçma ki...Devlet; insanlar evlatlık alamasın diye tüm engelleri çıkartıyor...Devlet diyor ki; sen sakın alma, çocuk burada rezil olsun, her türlü kötülük yapılsın,18 yaşında da sokağa atılsın...

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt

sokağa atılma yok çocuk okuyorsa okutuyor ve memur yapıyor.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Sanırsın kanı İngiliz kraliyetinin asil kanı. Bırakın bu işleri. 3 çeşit kan var a b ve 0

O kadar.ab diyenleri üzerim ha

Muhahahah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 14 Ocak 2021; 0:30:29 >
  • Pardon ?

elalemin çocuğu ile kendi çocuğunu aynı kefeye mi koyuyorsun ?

• Bu bir kültür değil, vicdan ve merhamet meselesidir. Malesef onlar da şimdi ki müslümanlarda pek bulunmaz

• Çocuk doğunca nasıl birşey olucak merakından..
    Boşuna mı yumurta çikolota alıyoduk, acaba içinden hangi oyuncak çıkıcak diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peygamberimiz, yetim bakanla cennette yan yana olcaz demiş. Demekki büyük sevap

Bir oğlumz var Allah bağışlarsa, kız bizim sulalede nedense az, nadir. O yüzden çok değerlidir. Hanım 2.cocuk istemeyince kız evlat edinelim dedim. Gittik Aydın ilgili müdürlüğe. İstedik, yavaş işte dediler, evlat yani bebek, hiç çocuğu olmayanlara veriliyor, sırada bı sürü bekleyen var dediler. Eee bari koruyucu aile olalım dedik. Onlar da hep sorunlu çocuklar sıkıntı yaşarsınız dediler, eli boş dönmüştük.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Teknik olarak evet.

• Jumaruu kullanıcısına yanıt

Bebek almayı unut Bebek almak çok zor verirlerse de 4-5 belki 8-9 yaşındakileri veriyorlar.

Hem evlat edinen aileye maddi yardım yok hem de bin bir türlü zorluk çıkartıyorlar.

İnsanlar nasıl evlat edinsin ki Türkiye çok pahalı isteyende anca 7-8-10 bin tl geliri varsa anca o şekilde evlat edinir bebek gelme ihtimali çok az.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.