Şimdi Ara

Türklerin evlat edinme kültürü olmaması (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
0
Favori
9.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kafa karıyı swinger yaptırtan kafa bence :D nolcak canım ha onun ha benım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ABD de yalnız yaşan insanlara ücret karşılığı çocuk da veriliyor. Örneğin yalnız bir kadın, devlet diyor ki al şu 2 çocuğu ücret karşılığı bak. Onlara koruyucu aile ol. Hem yalnız kişi bu ücretle çocuklara ve kendine bakabiliyor. Çocuklar da yurt değil, ev ortamında büyümüş oluyor. Hatta bir film vardı bununla alakalı adını hatırlamıyorum. Bir kadın ömrü boyunca onlarca çocuğa aile oluyordu. Bence Tr dede olabilir.

• Google'a evlat edinme caiz mi yazıp, sonuçları gören müftü kesilmiş. Dinen farklı yorumları olsa da, bana bu işlem çok mantıklı geliyor, evlenip çocuk sahibi olamamak, ya da farklı yöntemler ile sonuç alamamak vs zor süreçler.

• melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Kedi köpek bakmakla insan bakmak bir mi kardeşim onlara sor onlarda istemez yurtta büyüsün

Fakat onca yıl emek gerek psikolojik gerek maddi bunları kendi canından olmayan birine vermek helede imkan varken tek sahip olduğun bu yaşamda biraz mantıksız gelebilir insanlara gayet doğal

He sağlığın el vermez çocuğun olmaz o zaman gayet mantıklıdır.fakat kedi köpekle insanın bakımını bir tutman aşırı saçma

Kedi köpek ile Bir çocuğun maliyeti aynı mı ?

Kedi köpeğe ortalama aylık 300-400 tl harcarsın bir çocuk için 1000 tl den daha fazla harcaman gerekebilir. Ailesinin istemediği çocuğu ben neden isteyim ?

Amerika'da Devlet evlat edinenlere çok ciddi paralar veriyor. Türkiye'de para falan veren yok. Hem çocuk evlat ediniyorsun hem kendi cebinden masrafları karşılıyorsun.

Amerika'da 10 birim paraya aldığın ürün bizde 150 birim paraya kadar çıkıyor. Türkiye'nin %43'ü asgari ücret nasıl karşılasın ?

Sadece bebek bezi ve mama masrafı bile 600-700 tl yi geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 13 Ocak 2021; 12:30:45 >
  • Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt
    Çocuğu olmayan aileler tüp bebek için o kadar masraf yapacağına evlatlık alabilir. Ben şahsen evlatlık almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Kedi köpek ile Bir çocuğun maliyeti aynı mı ?

Kedi köpeğe ortalama aylık 300-400 tl harcarsın bir çocuk için 1000 tl den daha fazla harcaman gerekebilir. Ailesinin istemediği çocuğu ben neden isteyim ?

Amerika'da Devlet evlat edinenlere çok ciddi paralar veriyor. Türkiye'de para falan veren yok. Hem çocuk evlat ediniyorsun hem kendi cebinden masrafları karşılıyorsun.

Amerika'da 10 birim paraya aldığın ürün bizde 150 birim paraya kadar çıkıyor. Türkiye'nin %43'ü asgari ücret nasıl karşılasın ?

Sadece bebek bezi ve mama masrafı bile 600-700 tl yi geçiyor

Evlatlık edinmezseniz çocuğunuzun masraflarını devlet mi karşılıyor? Aynı masrafları yine yapacaksınız kendi çocuğunuza, nasıl bir noktadan yaklaştınız çözemedim.
    Orada bir insan evladı var, siz hala anasının babasının istemediğini ben ne yapayım diyorsunuz. Toplum bu görüşte olduğu için evlatlık edinecek insanlar bile soğuyor. Evlatlık olunca illaki topluma zararlı, zekası düşük(ki Einstein bile olsanız, çocuğunuzun zeki olacağının garantisi yok), çirkin, kısaca olumsuz olan ne varsa olacak değil. Herşey eğitimden geçer, ki eğitimden kastım sadece okuduğu okul değil.

Mesela, Steve Jobs evlatlıktı :)
  • Aimstein A kullanıcısına yanıt
    Benim bahsetme sebebim benzer konular olması, o insanların bu tip konularda daha hassas olmalarından dolayı.
    Ben zaten içgüdüsel yani doğal olduğunu belirttim, benim eleştirdiğim nokta toplumun buna kötü gözle bakıyor olması. Ben evlatlık edindiğimde insanlardan övgü beklemem ama bari olumsuz şeyler yapmasınlar. Toplumun bakış açısı değişirse, evlatlık almaya olan talep ciddi oranda artacaktır.
    Bunun yanında arkadaşta yazmış, kedi köpek ile insanın bakımı bir değil diye. Sizin çocuğunuz kendi kendine mi büyüyor, evlatlık olana ne yapacaksanız onada yapıyorsunuz zaten. Ben her eve çocuk demiyorum ki, çocuk yapmayı düşünen insanlar evlatlığa yönelmeli diyorum.

Arkadaşım çocuk yapabiliyorsam kendim yaparım masraflarına katlanıp. Çocuk yapabildiğim halde bir başkasının çocuğunu neden alıp masraflarını ben karşılayayım ?

Devlet derse sen çocuk al sana her ay Amerika'daki gibi 3000 tl vereceğiz dese kabul ederim ama hem az para kazanıp hem de başkasının çocuğunu evlat edinmem. Mevcut şartlarda maks 1 çocuğa bakabilirim oda kendi çocuğum olur.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Başkasının çocuğu derken? Milletin kendi çocuğunu gidip almıyorsun zaten kimsesiz ya da yetiştirme yurdunda kalan zor durumdaki bir çocuğu evlat ediniyorsun. Hala başkasının çocuğu diyebiliyorsan zaten evlat edinme.

Para için de çocuk bakılmaz. Çocuk sevgiyle büyütülmeli maddi çıkar için evlatlık edinilmez. İyiki türkiyede abd deki gibi para verip çocuk baktırmıyorlar öyle olsa kötü amaçlılar sırf para için evlatlık edinip çocuğu bakımsız bırakırlardı.
  • Hala geçim sıkıntısından dolayı intihar edenlerin ülkesi burası...başka bir tuşa basmaya gerek kalmadı galiba.

• Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt

Arkadaşım bak anlamıyorsun maddi o kimsesiz yurdundakiler kimsesiz değil.

En azından hepsi kimsesiz değil. Aİleleri var bazılarının ziyarete falan geliyorlar.

Benım yengem orada yetişti kimsesiz falan da değil...

Maddi şartlar bunu gerektiriyor. Karşındaki kişi iyi para alıyorsa 1 tane de evlat ediniyim diyebilir ama Asgari ücret veya biraz daha fazla alıyorsa ben çocuk yapmayım evlat edineyim gibi bir lüks olması çok zor. Zar zor büyütecek bari kendi genlerini taşıyan bir çocuğu büyütmek ister.

Evet doğru, siz de haklısınız
    Yap kimse sana yapamazsın demedi ki. Ben kimseye git zorla evlatlık al da demiyorum, bir insanın hayatını kurtarabilirsin diyorum, sen başkasının çocuğu diyorsun hala. Maddi durumun iyi değilse çocuk sahibi olmak zaten hiç mantıklı değil, seninmiş, başkasınınmış bunu tartışmaya bile gerek kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 13 Ocak 2021; 13:56:57 >
  • Şu çok doğru.

• elin soyu belli olmayan (argoda 3 harfli, p ile başlar) çocuğunu ben mi besleyeceğim? lafa bak. soruyor bi de.

• Belki amac cocuk yapmak degil sexdir? Cocuk da tesadüfen oluyodur belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kime göre niye göre bu konuyu açanın düşüncesi? avrupa ve amerika da evlatlık çalışmayıp geçinmek isteyenler için bir çözüm. tr de ben kendime bakamıyom bide elelemin çocuğuna mı bakıcam? sanki a.asını ben s.ktim

• Genelde gençler bana ne'cidir. O yaşta belki normaldir, ama büyüyünce genelde durum değişir.

Türkiyede genelde tüp bebekle de çocuk sahibi olamayanlar evlatlık edinir.

Bebek evlatlık alabilmek için uzun süre sıra beklemeniz gerekir.

Belli yaşın üstüne çıkınca yeni aile bulabilmek çok zor.

İslamiyete göre evlatlık olamaz. Sebebine girmek istemiyorum, çünkü ihtimalin bir tanesi çoğu müslümanın kaldırabileceği bişey değil. Ama evlatlığa karşı olmak tam anlamıyla saçmalık.

Herşeyi milletin orasına burasına bağlayan kör yobaz, kara cahil, sapık kişiliklerin dediğine bakmayın. Yeni doğmuş bebeğin uyumsuz olması, aileye mutsuzluk getirmesi pek mümkün değil. Bilmem neresiyle düşünenleri ciddiye almayın. Onlar her şeye sapık gözleriyle bakarlar zaten.

18-20 yıl boyunca büyüttüğünüz bir insan, eğer sizi tercih etmeyip biyolojik ailesi için size yanlış yapacaksa, hata kesinlikle sizdedir.

Yok eğer siz öldükten sonra, sizin mirasınızla, kötü olmadıklarına inanıp biyolojik ailesine de yardım yapmayı düşünüyorsa, mezarınızda nurlar içinde uyuyun, güzel çocuk yetiştirmişsinizdir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.