Şimdi Ara

Türklerin evlat edinme kültürü olmaması (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
0
Favori
9.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Quantum Limit

Mesle öz evlat, olup olmamak değil. İnsanlık, anlayış ve merhamet önemlidir. İnanır mısın son yıllarda iyi bir üvey babam oldu. Bizimkiler ayrılalı 30 yılı geçti, o zamanlar 6 yaşındaydım.

Öz babama abi diyorum, öyle dememi istiyor ve son bir kaç yıldan beri aramız çok iyi. Annemle de iyi geçiniyorlar. Kendisi öz babamın yapmadığı, hatta hayata belkide bir çoğunun asla yapmayacağı BÜYÜK bir iyilik yaptı bana. Tahmin edin ne ?

Hocam biyerden sonra kanbagi degil onemli olan.

Ben dunyanin heryerinde ask arkadaslik iliski vs yasadim. Yeri geliyor o baska insanlar ailen oluyor yoksa her aklina geldiginde ulkene donemezsin.

Aranizin iyi olmasina cok sevindim. Iyiligi tahmin edemedim hocam nedir?  

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Bencil milletiz kardeşim sorun orda. Ben ölmeden tüm iç organlarımı bağışlayacağım. Kalp, böbrek, kara ciğer alsınlar bana ne ölmüşüm bir kere geri dönüşü yok. Hatta gömülmeyi bile istemiyorum aileme de söyledim bedenimi kül edip denize serpsinler anında doğaya karışayım. Hiç kimsenin ardımdan yas tutmasını istemiyorum, beklemiyorum çünkü bu hayatı bu yaşamı biz seçmedik.

Hepmiz birer yolcuyuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • inonu88 kullanıcısına yanıt
    Üvey babamla hiç bir kan bağımız ve yeteri kadar samimiyetimiz olmadığı halde, 3 yıl önce İstanbul avrupa yakasından 200.000 tl'ye yüksek giriş 2+1 (12 yıllık) daire almıştı kendi adıma, hisse tapulu. Yanlış anlaşılmasın, zengin biri değil kesinlikle. Orta emklilik maşı var bir tane de daire kira geliri, başka yok. Şu anda 71 yaşında. Böyle anlayışlı ve dürüst insanlara denk gelmek milyonda bir ihtimal Hem kendi çocukları da var eski eşinden ama ev aldığını söylemedi. Baya akıllı biri

• Quantum Limit kullanıcısına yanıt

bir bildiği vardır enayimi durduk yere 200 bin tl parayı sana verecek ?

Bak unutma mutlaka bir çıkarı veya bildiği bir şey vardır öz evladı değilse durup dururken hiç vermez.

Kendi öz çocuklarına almayıp sana alması ekstra bir saçmalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 11 Ocak 2021; 17:17:0 >
  • Dürüstlük hayatta size çok şey kazandırır. Açık sözlü olun ve sakın yalan yapmayın. Kalın sağlıcakla : )

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Annemi çok seviyor ama benim de ona saygım güvenim var onun da bana Herkesi aynı sanmayın ve kafanıza göre trollük yapmayın. Önce insan olmayı öğrenin sonra konuşun. Ayrıca çocukları çoktan evlenip ev sahibi olmuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quantum Limit -- 11 Ocak 2021; 17:28:30 >
  • quote:

Üvey babamla hiç bir kan bağımız ve yeteri kadar samimiyetimiz olmadığı halde, 3 yıl önce İstanbul avrupa yakasından 200.000 tl'ye yüksek giriş 2+1 (12 yıllık) daire almıştı kendi adıma, hisse tapulu. Yanlış anlaşılmasın, zengin biri değil kesinlikle. Orta emklilik maşı var bir tane de daire kira geliri, başka yok. Şu anda 71 yaşında. Böyle anlayışlı ve dürüst insanlara denk gelmek milyonda bir ihtimal Hem kendi çocukları da var eski eşinden ama ev aldığını söylemedi. Baya akıllı biri

Helal olsun hocam ne insanlar var bana oz babam oyle bisey yapmadi :D

Hakkini yemeyeyim imkani olsa yapar ama henuz o imkan yok mutlu saglikli olsunlar bisey beklemiyorum o kadar okuttular bu yasa getirdiler sagolsunlar guzel bir cocukluk gecirdim simdi ben yardim ediyorum elimden geldigince.

• inonu88 kullanıcısına yanıt
    Bizim ihtiyar da sürünüyor şimdi. Geçen sene kısmi felç geçirmiş. Artık ne benim ona, ne de onun bana bir borcu kaldı. Kime ne kadarını hak ederse o kadar değer vereceksin. Hayat acımasızdır hocam bunun ötesi yok

• Mantıken cevabı çok basit kendisi yapabiliyorken neden evlat edinsin

• Tr de zaten yasam standarti dusuk adam eforunu kendi kanindan olana mi harcar yoksa olmayana mi. Tabiki kendi kanina.Proseduru bilmiyorum ama evlat edinme olayi bekar kisilerince olsa daha iyi olur.Haniminin bogazina bakacagina cocuguna bakar hemde evlenme istegi olmayanlar icin(sebebe bagli olarak) bir aile kurma durumu olusturur.Tabi bu durum ne yazik ki cocuklar uzerinde yanlis sonuclara da sebebiyet verebilir o yuzden cok cok iyi arastirilmasi ve denetimin yayginlastirilmasi sart olmali
  • Benim gibi hiç çocuk yapmıcak olanlar parmak kaldırsın

• quote:

Övündüğünüz şey malesef vahim bir durum. Üvey babanızın öz evlatlarının haberi olmadan size ev alması sizce akıllılık mı yoksa bağ zedeleyici birşey mi ? Bugün öz evladının arkasından iş çeviren yarın kimbilir ne yapar. Hak yiyen tipleri hiç sevmiyorum( Sözüm meclisten dışarı, tanımam etmem sizin babanızın kendi evlatlarıyla ilişkisini )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 11 Ocak 2021; 19:58:41 >

• Kültür büyük bir geçmişin sonucunda oluşur. İşgalci çakalların ekmeği elden, suyu gölden, spermi ve yumurtası Katolik kilisesinden, elbette ırmağının akışına ölürler Türkiye'nin 🤮🤮🤮

• Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    TROLLÜĞÜNÜ öde yap, bilmeden BOŞ KONUŞNA. OK ! Kimsenin övündügü yok, adam ailesindeki insanları sevip sayıyor, değer veriyor

Ayrıca çocukları mimarlar, biri yurtdışında evli orada çalışıyor. Yani çocuklarının durumu çok iyi. Çocukları kendileri çalışıp almışlar düzinelerce evleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quantum Limit -- 11 Ocak 2021; 20:23:14 >
  • Aslında sebebi basit. Çünkü evlat demek soyun devamı demek, kendi kanın demek. Daha 10 yıl öncesine kadar erkek çocuk çok önemliydi. Erkeği bulana kadar çocuk yapılırdı. Daha hala yapan da var gerçi ama azaldı. Bu da soyunu devam ettirmekle alakalı bir konu. Bir de kültür buna müsait değil. Evlat edinsen herkes konuşur, kaşla göz arası çocuğa saçma sapan sorular sorarlar. Hele ki çocuğun okulda arkadaşları öğrenirse durum çok daha vahim bir hal alır. Yani zaten evlat edinmek zor bir durumken bir de çevreyle uğraşmayı çoğu kimse istemez. Yemez yani.

Tüm bunların haricinde kendi kanımızdan olmayana evladımız gibi davranamıyoruz pek. Bunu da üvey evlat, üvey anne/baba arası ilişkilerde gözlemleyebilirsiniz. Tabi bunda farklı etkenler de var, eşinin başkasından yaptığı çocuğu görünce eşinin eski hayatını hatırlamak, kıskanmak gibi vs.

• Ekonomik şartlar yüzünden zaten insanlar geç evlenip zar zor bir çocuk yapıyor, tüm parada o çocuğun eğitimine gidiyor, benim arkadaşlarımın çoğu maddiyat yüzünden 2. yi yapmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence en buyuk sikinti evlat edinilecek cocuklarin genelde ailesinin sorunlu olmasindan dolayi cocugun da genetik olarak onlara cekme ihtimali

tamam daha iyi bir cevre ve imkanlarla farkli sonuc ortaya cikabilir veya sizin cocugunuz da size cekercek diye bir garanti yok ama

yine de riskli

onun disinda uvey cocugum var, kendimizinkini de yapmak icin tonla para doktuk ama sahsen bir ayrim ne hissediyorum ne yapiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gene bilip bilmeyen saydırmaya başlamış. ilk mesajdaki avrupa ve abd örneklerinde çocuk evlat edindikten sonra 18 yaşına kadar, bir çocuğun harcamasına yetmesine hayli hayli yetecek yardım alıyorlar. böyle çocuk evlat edinip 2-3 tane hiç çalışmadan yaşayanlar var. 18'e geldiğinde çocukları dehle sonra yenilerini al. kültürel filan onlarda etki ediyor ama asıl etken çocuklara karşı verilen yardım parasıdır.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.