Şimdi Ara

TÜRKLERİN EN KOLAY ÖĞRENEBİLECEĞİ DİLLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
49.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türklerin en kolay öğrenebileceği diller hangileridir?

Bilimsel olarak açıklayabilecek arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

• Orta seviye İtalyanca biliyorum.Bir türk için İtalyanca hiçte kolay bir dil değildir.Eğer çok iyi derecede ingilizce (özellikle ; fransızca,latince,ispanyolca,portekizce) biliyorsanız o zaman elbette kolay gelir.İngilizce bilmenin faydaları bazı ortak kelimeler var.İspanyolca,Portekizce ve İtalyanca konuşanlar birbirleriyle yavaş konuşarak anlaşabilir.Türkçe ve Türkmence gibi diyebilirim.İtalyanca'nın artikelleri,fiil çekimleri ve özellikle vurguları can yakar.Yazıldığı gibi okunur tabii ama vurgu ister :)

Örneğin: I live in Beşiktaş. IT: Abito a Beşiktaş(yazıldığı gibi okununca abito a Beşiktaş) A'nın üstünde hatrı sayılır derecede vurgu vardır.Vurguyu yapmazsanız anlaşılması çok zor olur.Aynı şekilde Napoli vurgu yine ''A'' harfi üzerinde.(Naaaapoli)

Artikel: Studiare=to study=Okumak,Eğitim görmek università= University di=of

Studio all'università di Beykent. Universita'nın artikeli '' L' '' dir.A - de -da anlamı katar.Çokça örnek verilebilir.İsmin artikeli ile prepozisyonlar birleşir.İtalyanca kolay değildir arkadaşlar
  • Herkes ispanyolca diyor
    Ardından iyalyanca ve portekizce geliyor.
    İspanyolca denmesinin sebebi ise yazıldığı gibi okunması herhalde
  • Bilimsel olarak diğer Türki diller haricinde Japonca'dır. Çünkü Türkçe ve Japonca aynı dil ailesinden olduğu için Japon alfabesi çözüldükten sonra gerisi bir Türk için çok kolay olurmuş. Bilimsel olarak böyle açıklarlar. Ben Japonca bilmediğim için ise kesin birşey diyemem.
  • Kolay dil olarak Japonca sayılabilir. Tabi japonca için en zor dillerden biri denir fakat buradaki zorluk uğraştırıcılıktan geliyor. Çünkü çincede de bulunan birçok karakteri ezberlemeniz gerekiyor. İyi seviyeye gelebilmek için en azından 2000 civarı karakter ezberlemek şart. Karakterlerin bazıları da resmen birer resim. Ayrıca avrupa kökenli dillere göre çok farklı bir yapısı var fakat türkçeye oldukça yakın çünkü aynı aileden geliyor.

Korece de eklenebilir.

Bize en ters gelecekler ise Rusça, Almanca, Çince, Arapça.

Orta seviyedekiler İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce.

İspanyolca, Portekizce, Fransızca ve İtalyanca dörtlüsünden birini öğrendiğinizde diğerlerini öğrenmek için harcayacağınız süreyi en azından yarı yarıya azaltmış olursunuz çünkü birbirine çok yakın dillerdir.

Esperanto ise en kolay dil çünkü yapay bir dildir. Dünya üzerinde ortak bir dil konuşulsun diye çıkarılmış fakat pek tutulmamış. Yaklaşık 2 milyon insan biliyor.

• Kono ie no ue ni otokonohito wa arimasu. KONO : Bu İE : Ev UE: üst OTOKONOHİTO : Adam ARİMASU : Var. ---> Bu evin üstünde bir adam var.

Soru yapacaksanız : Kono ie no ue ni otokonohito wa arimasu ka? Bu evin üstünde bir adam var mı?

Bu kadar basit bir dildir Japonca. Ayrıca göreceli olarak bir o kadar da zevklidir. Öğrenilmesini tavsiye ederim. Tabii sadece konuşma dili olarak. Yazıya girince işler biraz değişiyor.
  • Japoncanın yazımı çok zor olduğu söyleniyor. Japonca dışında Türklerin en kolay öğrenebileceği diller. Fince falan değil ama. Fransızca İspanyolca Portekizce Almanca Rusça İtalyanca gibi
  • Orta seviye İtalyanca biliyorum.Bir türk için İtalyanca hiçte kolay bir dil değildir.Eğer çok iyi derecede ingilizce (özellikle ; fransızca,latince,ispanyolca,portekizce) biliyorsanız o zaman elbette kolay gelir.İngilizce bilmenin faydaları bazı ortak kelimeler var.İspanyolca,Portekizce ve İtalyanca konuşanlar birbirleriyle yavaş konuşarak anlaşabilir.Türkçe ve Türkmence gibi diyebilirim.İtalyanca'nın artikelleri,fiil çekimleri ve özellikle vurguları can yakar.Yazıldığı gibi okunur tabii ama vurgu ister :)

Örneğin: I live in Beşiktaş. IT: Abito a Beşiktaş(yazıldığı gibi okununca abito a Beşiktaş) A'nın üstünde hatrı sayılır derecede vurgu vardır.Vurguyu yapmazsanız anlaşılması çok zor olur.Aynı şekilde Napoli vurgu yine ''A'' harfi üzerinde.(Naaaapoli)

Studio all'università di Beykent. Universita'nın artikeli '' L' '' dir.A - de -da anlamı katar.Çokça örnek verilebilir.İsmin artikeli ile prepozisyonlar birleşir.İtalyanca kolay değildir arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: MarianoVero

Orta seviye İtalyanca biliyorum.Bir türk için İtalyanca hiçte kolay bir dil değildir.Eğer çok iyi derecede ingilizce (özellikle ; fransızca,latince,ispanyolca,portekizce) biliyorsanız o zaman elbette kolay gelir.İngilizce bilmenin faydaları bazı ortak kelimeler var.İspanyolca,Portekizce ve İtalyanca konuşanlar birbirleriyle yavaş konuşarak anlaşabilir.Türkçe ve Türkmence gibi diyebilirim.İtalyanca'nın artikelleri,fiil çekimleri ve özellikle vurguları can yakar.Yazıldığı gibi okunur tabii ama vurgu ister :)

Merhaba hocam,

Almanca bilginiz nasıl?

Sizce Almanca mı zor İtalyanca mı?

Ve sizce hangisi daha yararlı bir dil?

• TheYips kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum. Almanca bilmiyorum. Zorluk derecesine yorum yapamam. Hangi dilin daha yararlı olacağına dair bilgiyi kendin içinde ulaşacaksın. Mesela mühendislik okuyarsan tabii ki Almanca, ama tekstil,moda veya sanat üzerine okuyorsan İtalyanca derim. Ben Mütercim-Tercümanlık okuyorum. Almanca'nın bizim sektördeki getirisi azdır, sizin de tahmin ettiğiniz gibi Almanya,İsviçre ve Avusturya ülkelerinde yaşayan çok sayıda vatandaşımız vardır. Şimdi karar senin
  • En kolayı bilemem ama en zoru Çince ve Arapça olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence korece dili türkçe gibi sonradan eklemeli bir dil hangıl alfabesini öğrenip iyice ezberlersiniz hem yazmada hem okumada size türkçe gibi kolay gelebilir ama konuşma ve telefuz zor diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mühendislik adına özellikle yazılım,bilgisayar adına 2. dil olarak tavsiye edeceğiniz dil nedir ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.