Şimdi Ara

Türkiye'ye Afgan Göçmen Akını (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
6
Favori
26.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
457 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.google.com.tr/amp/m.milliyet.com.tr/amp/afganlar-akin-akin-turkiye-ye-gundem-2640477/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunları gönderenlere oyumu veririm. parti fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Iyide bu Afganlar Türkiyeye kalmaya gelmiyor. Türkiye üzerinden Avrupaya kaciyorlar. Yalniz tehlikeliler bicaklama tecavüz olaylari en cok bunlarda oluyor.

Ülkedeki 5 milyon Suriyeliye söyle sen bunları. Hangisi gitti ya da gidebildi? Avrupa bunları beklemiyor gelsinler diye. İçlerinden cımbızla sadece işe yarar gerçek eğitimlileri alıp kalanını da bize kitliyorlar. Yeterince sığır sürümüz yokmuş gibi bir de milyonlarcasını ithal ediyoruz. Ne ekonomik gücümüz ne de jeopolitik konumumuz bu mültecileri kaldıracak durumda değil. Ülkenin sosyal yapısından tut da sokaktaki insanların güvenliğine kadar her şeyi çok büyük bir tehlikeye atan bir durumdur bu mülteci meselesi.

Birileri almış eline küreği, b.k çukuruna daldırıp daldırıp tepemize atıyorlar. ( Evet, Orta Doğu b.k çukurudur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 3 Nisan 2018; 20:53:9 >

• Durum vahim.Yakın gelecekte bir soykırım daha görebiliriz
  • Daha bu akşam iş çıkışı 5-6 kişi vardı sokakda Türkçe çok az biliyorlardı.
    Valizleri toplamışlar yerleşecek bi yer arıyorlar herhalde görüntü itibari ile bizim insanımız değilleri orası belli.
    Zaten işverenlerin işine geliyor bunlar denetim olmadığı için suriyeli afgan göçmen kaçak ne var ise toplayıp çalıştırıyorlar.
    Benim gördüğüm büyük restorantlar da vale,mutfak pers. temizlikci çok var.
    Her gezmeye gittiğim yerde denk geliyorlar artık alıştırdılar bizi de :(
  • Yeter artık bu işin boku çıktı ülkemizde mülteci konumuna düşeceğiz istanbulda sokaklarda türk göremiyorum bu nedir abi yeter artık yeter

• Haberlerde çıktı geçen gün. Sınırda bekleyen 1 milyon afgan mülteci var diyor. 4000-5000 tl ye getirip bırakıyorlarmış. Erzurum'da toplama merkezlerine bırakıyorlar. İstanbul ve Ankara'ya gitmek için yollarda gidiyorlar, alın size beleş iş gücü.

Durum gerçekten vahim.

Vallaha arkadaş yukarıda yazmış, bunların topunu gönderenlere bende oyumu veririm. Bu kadar bedava olmaz bu işler, suçumuz ne, İRAN, IRAK, SURİYE'ye sınır olmak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 3 Nisan 2018; 21:24:19 >
  • X_S!nS! kullanıcısına yanıt
    eğitim, gıda(yardım) ve ulaşım(akbil) zaten devlet tarafından karşılanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    Bir soykırım daha derken hocam? Türkiye tarihinde bir soykırımdan mı bahsediyoruz.
  • Ülke mi yönetiyorlar komedi filmi mi çekiyorlae belli değil.

• Bireysel silahlanmaya başlayalım o zaman.
  • Sağ kesim güçleniyor, gelenlerin tamamı dindar ve sünni Müslümanlar.. Nereden baksan 4-5 milyon civarı oldu sayı olarak.. Sol kesimin korkusunu anlıyorum ve doğal karşılıyorum. Bende onların yerinde olsam (tam zıt kutuptayım ve gelmelerinden ötürü memnunum ekmeğimi paylaşmaktan da şeref duyarım) endişelenirdim. Ama korkunun ecele faydası yok demişler.. Bu topraklar çok kavme sahiplik yaptı onlara da yapar.

• minmaster kullanıcısına yanıt
    bir gün bir mülteci / bir grup mülteci tarafından envai kötülük gördüğünüzde de aynı mesajı görmek isteriz sizden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • haahhaahahahahahahahah
  • Ulan bunlarda akıl da yok. Sen git gül gibi avrupa ya yerles ve orada tecavuz edıp kızı öldur bu nasıl iştir arkadaş. Bunların hayvandan bır farkı yok kı, kızı tecavuz edıp öldurmek nedır ya. Akşam aksam sınırlendım hocam, bız gıdemıyoruz bunun gıbıler avrupa ya gıdıyor en cok bu koyuyor bana.
  • Arkadaşlar bence akp bunları bılerek ulkeye topluyor. Bırkaç yıl sonra seçim vaadi olarak kullanacak bu multecılerı. Nasıl mı ? Bana oy verın multecılerı ulkelerıne gonderıcem dıyecek, halkta gidip bu belayı basımıza musallat eden akp ye oy verıcek kı gerı yollasın dıye.

Nasıl kı dune kadar hoca efendı dıyordu, sımdı feto dıyor. Aynı sıyaseti multecılere de yapacak. Once toplayacak sonra gerı yollayacam vaadiyle oy ısteyecek.

Sımdı sıze bunlar şaka gıbı gelıyor ama gorursunuz, ılerıde multecılerı koz olarak kullanacaklar.
  • Ankara - İstanbul arası yola çıksak 3 kere çevirmeye gireriz adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Arkadaşlar bence akp bunları bılerek ulkeye topluyor. Bırkaç yıl sonra seçim vaadi olarak kullanacak bu multecılerı. Nasıl mı ? Bana oy verın multecılerı ulkelerıne gonderıcem dıyecek, halkta gidip bu belayı basımıza musallat eden akp ye oy verıcek kı gerı yollasın dıye.

Nasıl kı dune kadar hoca efendı dıyordu, sımdı feto dıyor. Aynı sıyaseti multecılere de yapacak. Once toplayacak sonra gerı yollayacam vaadiyle oy ısteyecek.

Sımdı sıze bunlar şaka gıbı gelıyor ama gorursunuz, ılerıde multecılerı koz olarak kullanacaklar.

sende yanılıyorsun ülkedeki o kadar mülteciyi şap diye atabileceğini mi sanıyorsun? erdoğan mültecileri yollayacam diye bir açıklama yaptığı anda mülteciler isyana kalkışır yeni bir terör örgütümüz kurulur.uluslararası alanda saygınlık da cabası.

yani onlara vatandaşlık verip oylarını alacaklar diye düşünüyorum

• Hepsine bakarız biz, ne kadar boş insan varsa doldurun Ülkemize. Hayaldi gerçek oldu teşekkürler Ak parti.
  • Ülke yol geçen hanına döndü zaten suriyelisi arapı afganı maşallah herkeze oturum izni vatandaşlık veriyoruz çok ihtiyacımız varmış bizim nufüsümüz işssizliğimiz az gibi artık millet uyansın uykudan yoksa çok geç olcak.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.