Şimdi Ara

Türkiye'ye 4. Parti gelmeli mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

Türkiye'ye 4. Parti gelmeli mi

(En Son Oy Tarihi: 19.6.2017)
Giriş
  • Cozum olarak bu hareketin yaptiklarinin ve tavrinin kinanmaxini oneriyorum arkadadim. Bu partinin yaptigi koyu propaganda yuzunden insanlar bunlari demokrasi adigi falan saniyor. Eli kanli bir harekete karsi durmanin tek yolu o hareketin hakli oldugu dusuncesini insanlarin akillarindan cikarmaktir.

Pkk sivil insan katleden bir harekettir. Hdp pkknin siyasi koludur. Hdp destekcileri pkknin yaptigi bu katliamlara bir sekilde destek vermislerdir demektir. Bu bilinc olusursa belki pkk disinda bir hareket cikar boylece bizde demokrarik adimlar arabiliriz.

Dikkat ettiysen akpnin gecmiste uygukamaya koydugu pek cok demokratik yasa pkk faaliyetleri yuzunden geri alindi cunku terorun o,dugu yerde insan hakki olmaz arkadadim.

Ortada bir sorun var ve bu sorun daha cok ksfalarin hcinde o zaman yapabilecegimiz tek sey insan hayatinin her turlu idrolojiden daha onemli oldugunu vurgulamak ve siyasi emelleri icin insanlari oldurmekten, olume gondermekten cekinmeyen hareketleri ce insanlari kinayarak bu hareketleri insanlardan soyutlamak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam cozum sureci sirasinda pkklilaela birlikte sehirlerimjzo ve koylerimizo fiilen isgalettiler. Cozum sureci sonrasi bildiginiz uzere pek cok sehir ve ilceyi ordumuz tekrar fethetmek zorunda kaldi. Zaten fiili devleti kuruyorlardi o bosluk sirasinda ama ordumyz karsisinda duramadilar sadece.

• Şuan zaten 2 parti var

• Periah kullanıcısına yanıt
    Bir zahmet hocam. Pkk topragi ancak hukumet verirse alabilir. Demek istedigim hdp secmeni cikip hak talep etmedi. Pkknin uc bes artigi goz koydu. Yoksa hdp sokaga cikmayi da bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelikle hdp ile pkkyi ayri tutmak soruna yanlis teshis koymskla esdegerdir. Unutmayin Osman Baydemir pkkyi birazcik elestirmeye kalktiginda adami buyuksehir belediyesinden sutlayup sut dokmus kediye nasil dondurduklerini hepimiz biliyoruz. Bundan oturu pkk ile hdpyi ayri seylermis gibi goren butun yaklasimlar basarisiz olmustur.

Ikinci olarak pkk ve hdp devletin gucunun azaldigi durumlarda ne yapacaklarini cozum surecinde bize acikca gostermislerdie. Insanlarin gercek yuzleri bir tehdit ile yuzyuze olduklarinda degil amcak en rahat anlarinda velli olur. Hdp ve pkk cozum surecinde gercek yuzlerini gosterdiker. Zor durumlarda ise demokradi asigi maskelerini takiyorlar. Kendinize sunu sorun doguda nicin ikinci bir harejet orfaya vikmiyor Turkiye ucinde onca parti ortaya cikarken doguda nicin sadece hdp var. Cunku hdp karsiti hareketler solah yolyla tehdit ediliyor. Pek cok akpli siyasetci bile doguda pkklijar tarafindan oldurulurken yerel siyasilerin korkusunu varin siz dusunun. Simdi boyle bir hareketi nasil Turkiyenin bir sitasi hareketi sayabiliriz ?

• Barzani bağımsızlık ilan edince ordan ev alsana bir tane. Yaşarsın kürt kardeşlerinle kardeş kardeş. Türkiye istemiyor senin gibi hdplileri görüyorsun bölücülük yapıyoruz.
  • ANAP geri dönsün. Ortalık fena karışır, AKP, CHP, MHP altına eder korkudan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inekmatur

quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Ayrica dikkat edersen iktidar partiside pek cok otoriter yasayi silaha ve siddete dayanan hdpnin toplumda yarattigi infiale dayanarak gecirmistir. Insankar solda duran partilerden hdpnin yarattigi kan yuzunden sogumustur.

Hdp bu ulkede saglikli bir demokrasi olusmasini engellemekde ve iktidara istedigi korkuyu yaratarak demokradiden otoriter bir rejime gecmesi icin gereken payandaligi sahlamaktadir. Bunu istemedikletini bende biliyorum ama sen siyasi arzularin icin siddeti kullsnmaktan cekinmezsen karsindaki insanlarda demokrasi ve ozgurluk yerine guvenligi secer.

Chp nasil ustediginolmatinca terore basvurmuyorsa mhp nasil basvurmuyorsa Hdpde basvuramaz !!!! Hicbir siyasi dusunce insan hayatindan ustun olamaz !!!!

Ama iste hocam biliyorum bunlari da cozum ne cozumm

Pkk dedigin sey taa 30-40 yil once kurulmus simdi bu saatten sonra silah birakmazlar. Cozum ne yani cozum. Bir matematik problemi olarak dusun. Cozumu yok. Yani boyle bir kisir dongu. En mantikli cozum savasi kansiz sonlandirmakti, o da olmadi. Yani cozumu yok, cozumu olmayan seyin sonu ne olurr

Çözüm çok basit ama uygulayacak iktidar yok.
    1. Yakalanan silahlı pkklılar kesinlikle affedilmeyip bulunduğu yerde sessizce öldürülecek.
    2. Bu pkklının aileside destek veriyorsa, onlara da en ağır ceza verilecek.
    3. Ülke genelinde pkk lehine eylem yapanların hepsinin vatandaşlığı alınıp sınırdışı edilecek.
    Şuana kadar yazdıklarım yapıldığında çoğunun sesi kesilecektir. Bundan sonra yapılacaklar listesi
    4. Güneydoğudakilere doğurma sınırlandırması yapılacak (örn maksimum 3 çocuk gibi)
    5. Kırımdan veya asyadan gelen Türkleri güneydoğudaya yerleştirip kürt yoğunluğu düşürülecek.

Bu şekilde fiili olarak biter. Tabi bundan önce suriyelilerin yollanması lazım.

• demokrasilerde zaten çok parti olur

tabii demokrasi için ciddi medeniyet gerekir

genel başkanın seçtiği bakan ve milletvekili listesine onay veren günümüz Türkiyesi medeni ve demokratik değildir

koalisyon medeni ülke işidir

ha derseniz ki iki partili sistem olan ülkelerde durum nedir

parti içi demokrasi ile çözülen bir durumdalar

başkan istedi diye indir elini kaldır elini yok

o parti dedi diye itiraz edelim mantığı da yok

ülkeyi anca 10partinin girdiği meclis paklar

o da en çok vekili olan %20yi geçmezse

hollanda seçim sonucuna bir bakın

tarım ihracatı aşmış bir ülke hemde konya kadar toprağı var...

fransadaki seçimlerde macron ve le pen'in vekil sayılarına bakın sona kalan iki aday

demokrasi ülkemize çok uzak, ben diyeyim 300 yıl siz diyesiniz 500 yıl...

bu yüzden vekil sayısının yarısı bile tek partide ise 10parti de girse meclise ilerleme kaydedemeyiz demokrasi adına...

• quote:

Orijinalden alıntı: İroniMan

İşimiz partilere mi kaldı ? Ülkeyi neden partiler yönetiyor.Bu zamana kadar partileri kendim seçmedim önümüze ne koyulduysa onu seçmek zorunda kalıyoruz böyle kokuşmuş bir sistem bu

Bu dediğinden iki sonuç çıkarıyorum.

1 şu anda olduğu gibi diktatör tarafından başkanlık sistemi ile yönetilmeye devam

2 anarşi?

Demokratik bir ülke olmaya devam edeceksek parti sistemi devam etmeli. Şu seçimlerde hile hurda işin içine katmasalar çoktan ülke düze çıkmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: inekmatur

5.parti mi demek istedin?

1. Akp

2. Chp

3. Hdp

4. Mhp

Haaa pardon MHP artik AKP Osmaniye subesi oldu di mi pardon

H*P'i partiden mi sayiyorsun benim askerime kurşun sıkan adamın gerçi ne adamı hayvanın bu ulkeye ne gereği var

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.