Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.460
Cevap
44
Favori
62.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynen haklısınız, oyunları da bulduktan sonra sidequestten atıyorsunuz direkt. Ben korsan kullanmayı bıraktım artık oculus linkle pc ile oynuyorum daha çok. VD ile kasma/gecikme oluyor mu? 100mbps download 30mbps upload gecikme yapar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • internet hızınız ile çok ilgisi yok gecikmenin, çünkü internet üzerinden bir iletişim gerçekleştirmiyor. Hatta son VD versiyonunda sanırım internet bağlantısı gerekliliğini de kaldırdırlar. İyi bir deneyim için gereken 2 şey var: 1) PC'nin kablo ile router'a bağlanması ki gecikme azalsın 2) modem/router'ın 5ghz network desteklemesi. Bunlar olduğu sürece en azından Half Life Alyx oynarken ben sorun yaşamadım. Kablo/Link ile gecikmenin daha az olduğu belirtiliyor ama beat saber tarzı bir oyun oynamıyorsanız (ki onda da ilerleyen seviyelerde fark yaratır) çok hissetmiyorsunuz. Dilerseniz ALVR'ı deneyin veya AMD ekran kartı varsa doğrudan AMD Relive'ı. İkisi de ücretsiz çözümler. Geçenlerde şarjı bittiği için kablo takılı oynamayı denedim, biraz zor geldi kablosuz deneyimden sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NePhThYs

internet hızınız ile çok ilgisi yok gecikmenin, çünkü internet üzerinden bir iletişim gerçekleştirmiyor. Hatta son VD versiyonunda sanırım internet bağlantısı gerekliliğini de kaldırdırlar. İyi bir deneyim için gereken 2 şey var: 1) PC'nin kablo ile router'a bağlanması ki gecikme azalsın 2) modem/router'ın 5ghz network desteklemesi. Bunlar olduğu sürece en azından Half Life Alyx oynarken ben sorun yaşamadım. Kablo/Link ile gecikmenin daha az olduğu belirtiliyor ama beat saber tarzı bir oyun oynamıyorsanız (ki onda da ilerleyen seviyelerde fark yaratır) çok hissetmiyorsunuz. Dilerseniz ALVR'ı deneyin veya AMD ekran kartı varsa doğrudan AMD Relive'ı. İkisi de ücretsiz çözümler. Geçenlerde şarjı bittiği için kablo takılı oynamayı denedim, biraz zor geldi kablosuz deneyimden sonra :)
    AMD ekran kartım var, pc router'a kablo ile bağlı ve router 5ghz destekliyor. Yani AMD Relive en iyi çözüm gibi. Aynen öyle bi kere kablosuz deneyimi yaşayınca birdaha kabloyla oynamak zor oluyor :) teşekkürler cevabınız için

• Bestbuydan toplam vergiler dahil, aracı komisyonuda dahil 4400TL ye oculus quest alarak aranıza katıldım. (64gb) Önceki oculus go ile çok fark olmadığını düşünüyordum ama varmış ve çok beğendim. Eğer oculus link official kablosu pahallı geliyor veya bulamıyorsanız vereceğim link ile oculus link kablosuna benzer deneyim alabilirsiniz. Bu arada usb 3.1 gen 2 (full size usb) ile 1.7ghz hız testi yaptım bilginize.
    https://gurgencler.com.tr/kablolar/anker-powerline-usb-to-usb-c-type-c-sarjdata-kablosu-18-metre-kirmizi-848061049794.html?gclid=Cj0KCQjwn7j2BRDrARIsAHJkxmxm3hQd7aO5QPlRqBNDPGPavgtnQXZRDlGWrU46dKGucavSlTDnEx8aArGVEALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 3 Haziran 2020; 11:26:39 >

• Elinde HTC Vive Deluxe Audio Strap olan ve satmak isteyen var mı ?
  • Giyilebilir Teknolojiler
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_2117/tt.htm

forumuna yansıma yaratıldı.
  • Xit kullanıcısına yanıt
    artık bu pahalı kablolara gerek kalmadi pek, yeni update ile herhangi bir kablo yeterli oluyor ama tabi belki performansı biraz farkedebilir. Hatta şu anda içinden çıkan sarj kablosu da kullanılabiliyor Link için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NePhThYs -- 3 Haziran 2020; 18:22:39 >
  • quote:

artık bu pahalı kablolara gerek kalmadi pek, yeni update ile herhangi bir kablo yeterli oluyor ama tabi belki performansı biraz farkedebilir. Hatta şu anda içinden çıkan sarj kablosu da kullanılabiliyor Link için
    onu bende gördüm fakat benim biligisayarımda veya anakartta usb c yok. bu içinden çıkan kablo olayınıda almadan önce biliyordum zaten ama şarj için ya amerikan tipi prizden avrupaya çevirici alıcaktım, yada usb type a yı type c ye çevirici aparat alıcaktım yada kablo alıcaktım, nasıl olsa cebimden para çıkıcak, bu kabloyu her yere kullanırım dedim böyle yaptım.
  • quote:

ayrıca performans kaybı olmuyormuş sadece hızlı şarj + oyun gibi youtube vidoları var....
  • arky0 A kullanıcısına yanıt
    Ben en iyi performansı amd relive ile aldım, pc'ye ek birşey yüklemeye gerek kalmaması hoşuma gitti. Ancak bazı ALVR gibi detay özellikleri yok (örn butonlara dokununca dahi half life alyx'te parmaklarin kivrilmaya başlaması) Tek gereken quest e app'ini sideload yapmak.

• Xit kullanıcısına yanıt
    performansda konusunda eğer güzel bir kabloda veri kesilmesi vs olmuyor da eğer dandik bir usb 2 kablosu varsa arada nadir de olsa görüntü aksıyor vs.

Bir tane 5m active uzatma kablosu aldım. Normal anker kablo ile bağlandığımda sıkıntı yokken, uzatma kablosu ile bağlantıda nadiren görüntü bir kaç salise takılır gibi olup düzeliyor, ben de bunu kablonun dandikliğine yordum, yoksa güzel bir kablo da denildiği gibi performans kaybı olmaması beklenir. Link, hali hazırda usb3 bağlantısını zaten USB2 kadarını anca kullanıyor. Ama ileride usb 3.1'in tamamını kullanabilecek geliştirmeler planlandığı söylenmişti, hayata geçerse sizin için ileriye dönük yatırım olmuş olur.

Hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NePhThYs -- 3 Haziran 2020; 22:38:3 >
  • tamam ok de oyun yüklemeyi bilmekten daha çok mağazadaki oyunları var elimde yoksa side questteki oyunları herkes yükler bende mevcut mağazasındaki oyunlar mevcut yani bi nevi oyunları satıyorum mağazasındaki çıkmış oyunların hepsi var yükletmek isteyen bana ulaşsın
  • arky0 A kullanıcısına yanıt
    tamam ok de oyun yüklemeyi bilmekten daha çok mağazadaki oyunları var elimde yoksa side questteki oyunları herkes yükler bende mevcut mağazasındaki oyunlar mevcut yani bi nevi oyunları satıyorum mağazasındaki çıkmış oyunların hepsi var yükletmek isteyen bana ulaşsın
  • şunu sorsam daha net olacak: oculus hesabımıza girdiğimizde bu oyunlar bizim adımıza mı gözükecek, yoksa unknown sources kısmından mı girilecek? Ya da daha önemlisi, oculus bu application'ından dolayı bizi korsancı olarak kategorize edip, ileride ban'lama şansı var mı diyelim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NePhThYs -- 4 Haziran 2020; 17:51:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhancam

tamam ok de oyun yüklemeyi bilmekten daha çok mağazadaki oyunları var elimde yoksa side questteki oyunları herkes yükler bende mevcut mağazasındaki oyunlar mevcut yani bi nevi oyunları satıyorum mağazasındaki çıkmış oyunların hepsi var yükletmek isteyen bana ulaşsın
    Biliyorum. Bende de var 1 tane 80gb 1 tane 30gb lık neredeyse tüm mağazadaki oyunlar olan iki tane torrent ve bedava aldım, bedava verebilirim isteyene. Yaptığım tek şey redditte r/questpiracy ye gidip link atar mısınız demek oldu. 3dk içinde cevap aldım ve sorunsuz çalışıyor. Bu kişiye para vermenize gerek yok isteyene toplam 110gb lık oyun dosyası atabilirim.

• quote:

şunu sorsam daha net olacak: oculus hesabımıza girdiğimizde bu oyunlar bizim adımıza mı gözükecek, yoksa unknown sources kısmından mı girilecek? Ya da daha önemlisi, oculus bu application'ından dolayı bizi korsancı olarak kategorize edip, ileride ban'lama şansı var mı diyelim ?
    Unknown resources kısmına gidiyor ve benim düşüncem Oculus gelecekte toplu bir şekilde korsan oyun yüklemiş kişileri banlayabilir. Yüklemeyi sağlayan SideQuest bile apk nın korsan oyun olduğunu anlayıp izin vermiyor artık. Eski versiyonla veya başka yüntemlerle yüklenebiliniyor. Ancak hiçbir şey yapmama ihtimalleri de var. Bence banlarlarsa sadece Oculus Hesabını banlarlar ve yenisini açıp Questini normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsin.

• quote:

Yazılarımı okumuş olsaydınız "oyunları da bulduktan sonra" dedim ki büyük bir pirated quest collectionu bulmak hiç zor değil ve kesinlikle 480tl hak etmiyor.

• quest cihazının banlanması gibi bir şey söz konusu değil vede yüklediğim bi apk ilede oculusa bilgi göndermeyi engelliyor cihazınız gizli kalıyor. hiç bir sıkıntı olmuyor
    480tl ye çok demişsiniz ama bi kaliteli oyun 39 dolar 280tl gibi para yapıyor ben bunun gibi onlarcasını yüklüyorum bu emek 480tl yi haketmiyormu. keşke türkiyede steam gibi tl üzerinden satış yapsalar o zaman oyunlar çok daha ucuz olurdu
    insanlar oculus questi alıyor oyun alamıyor çok pahalı diye yada 1-2 tane kaliteli oyun alıp bedava oyunlardan zaman geçirmeye çalışıyorlar oculusun diğer oyunlarından yararlanamıyorlar iyi bir oyun dediğim gibi 250tl gibi para yapıyor insan 30 kere düşünüyor hadi aldın diyelim oynuyorsun bitiyor sonra başka oyun almayacakmısın mecbur alman lazım. ben bu fiyata istediğiniz oyunları yüklüyorum.
    yüklediğim oyunların bazıları :

-moss
    -superhot
    -beatsaber
    -arizona sunshine
    -the climb
    -box vr
    -red matter
    -audica
    -pistol whip
    -creed
    -The Exorcist: Legion VR
    -job similator
    -vader immortal 1-2-3
    -robo recall
    -Journey of the Gods
    -Sports Scramble
    -Path of the Warrior

burda yazamadığım bunun gibi diğer kaliteli oyunların hepsi var

• NePhThYs kullanıcısına yanıt
    alvr yada vd ile kablosuz bağlanmak ekranın anlık görüntüsünde fazla gecikme yaşamassınız ancak başınızı öne vs hareket ettirdiğinizde yani 6dof hareket edince takılamardan anlarsınız gecikmeyi o yüzden link ile bağlanmak hareket edeceğiniz oyunlar için şart oluyor
    ama yok ben vücudumun hareket etmediği oyunları oynuyorum vede eğilip kalkmadığınız oyunlar oynamıyorsanız vd yeterli geliyor
  • quote:

quest cihazının banlanması gibi bir şey söz konusu değil vede yüklediğim bi apk ilede oculusa bilgi göndermeyi engelliyor cihazınız gizli kalıyor. hiç bir sıkıntı olmuyor
    480tl ye çok demişsiniz ama bi kaliteli oyun 39 dolar 280tl gibi para yapıyor ben bunun gibi onlarcasını yüklüyorum bu emek 480tl yi haketmiyormu. keşke türkiyede steam gibi tl üzerinden satış yapsalar o zaman oyunlar çok daha ucuz olurdu
    insanlar oculus questi alıyor oyun alamıyor çok pahalı diye yada 1-2 tane kaliteli oyun alıp bedava oyunlardan zaman geçirmeye çalışıyorlar oculusun diğer oyunlarından yararlanamıyorlar iyi bir oyun dediğim gibi 250tl gibi para yapıyor insan 30 kere düşünüyor hadi aldın diyelim oynuyorsun bitiyor sonra başka oyun almayacakmısın mecbur alman lazım. ben bu fiyata istediğiniz oyunları yüklüyorum.
    yüklediğim oyunların bazıları :

-moss
    -superhot
    -beatsaber
    -arizona sunshine
    -the climb
    -box vr
    -red matter
    -audica
    -pistol whip
    -creed
    -The Exorcist: Legion VR
    -job similator
    -vader immortal 1-2-3
    -robo recall
    -Journey of the Gods
    -Sports Scramble
    -Path of the Warrior

burda yazamadığım bunun gibi diğer kaliteli oyunların hepsi var
    Quest cihazının banlanması demedim "hesabı" dedim ayrıca sadece tahmindi. Anlamak istemiyorsunuz sanırım bende de aynı oyunların linkleri var ve BEDAVA bir şekilde elde ettim ayrıca yaklaşık 3 dakika sürdü bulmam. Bu linki herhangi bir torrent uyvulamasına yapıştıtın toplam 100GB lık 130 tane oyun var. Şu 480tl ye satan arkadaşın yazdıklarının hepsi var. Eğer eski version varsa söyleyin yenilerini ekleyeyim.

magnet:?xt=urn:btih:e95723718b9b97150f296fdbbeab91f65d71e50b&tr=udp%3a%2f%2ftracker.yoshi210.com%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fopen.nyap2p.com%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fbt2.54new.com%3a8080%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ft1.leech.ie%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fretracker.lanta-net.ru%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.dler.org%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.zerobytes.xyz%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fp4p.arenabg.com%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fwww.loushao.net%3a8080%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftr.bangumi.moe%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fretracker.sevstar.net%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fvalakas.rollo.dnsabr.com%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker4.itzmx.com%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.coppersurfer.tk%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.opentrackr.org%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ft2.leech.ie%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fexplodie.org%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.internetwarriors.net%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.ds.is%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.skyts.net%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ft3.leech.ie%3a1337%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker3.itzmx.com%3a6961%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftr2.ysagin.top%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.lelux.fi%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker6.dler.org%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2f9.rarbg.to%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fopentor.org%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fbt2.archive.org%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.torrent.eu.org%3a451%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2faaa.army%3a8866%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fretracker.netbynet.ru%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.teambelgium.net%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fipv4.tracker.harry.lu%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fchihaya.de%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fzephir.monocul.us%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.moeking.me%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.jae.moe%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fbt1.archive.org%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.kamigami.org%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.uw0.xyz%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker2.itzmx.com%3a6961%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fretracker.akado-ural.ru%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fopentracker.i2p.rocks%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker-udp.gbitt.info%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.army%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.filemail.com%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fu.wwwww.wtf%3a1%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.tiny-vps.com%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.leechers-paradise.org%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2f9.rarbg.me%3a2710%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fexodus.desync.com%3a6969%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2fopen.stealth.si%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.cyberia.is%3a6969%2fannounce

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.