Şimdi Ara

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı 15 Aralık’ta açılacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otonom olduğu için açılışı biraz geçikti ama tüm otonom sürüşlerde olduğu gibi
    riskler detaylı bir şekilde analiz edildikten sonra açılaçak,bu güzel hizmet için seve seve bekleriz.

• Metro ağlarının gelişmesi sevindirici.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

Metrobüs de sürücüsüz olacaktı.

https://www.google.com.tr/amp/m.yenisafak.com/amphtml/gundem/surucusuz-metrobus-geliyor-5729

Sürücüye yer kalmadığı için sürücüsüz olabilir

• hangi istasyonların açılacağını neden bulamıyorum. hattın tamamı açıldığında açılacak istasyonları yazmışlar bunu hiç bir yere koymamışlar.
    aklıma acaba 15 aralıkta 3 tane istasyon açıp her 3 istasyonda bir açılış töreni mi yapılacak. vatandaşı aydınlatın. lanet olası 11üs nin rakam ve harflarini kitabımdan çıkardım.
  • sürücüsüz olur mu hiç olmaz şart sürücü

• quote:

Orijinalden alıntı: Habidin

hangi istasyonların açılacağını neden bulamıyorum. hattın tamamı açıldığında açılacak istasyonları yazmışlar bunu hiç bir yere koymamışlar.
    aklıma acaba 15 aralıkta 3 tane istasyon açıp her 3 istasyonda bir açılış töreni mi yapılacak. vatandaşı aydınlatın. lanet olası 11üs nin rakam ve harflarini kitabımdan çıkardım.

Yamanevlere kadar açılıyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi bu sürücüsüz ise, bu adamların başkanları nereye oturupta ön camdan fotoğraf çektirecek merak ettim

• yapımı aşamasında bulunduğumuz proje sonunda açılıyor.
    tek begenmedıgım sey istasyonlardaki tasarım. ucuz kalebodur gibi.
    bunu sçyledim diye projeden çıkartıldım. olsun yine çok yararlı proje.
    devamı gelicek zaten bu pilot uygulama gibi düşünün. havaalanı içinde düşünülüyor.
    kumanda merkezi inanılmaz teknolojik. o metroları makine mühendisleri uzaktan kontrol ediyor. inanılmaz güvenli. zamanla full otonom olucak.

• offf süper süper süper Kalabalık olacağı şüphesiz ama kısa sürecek. Üsküdar'dan Ümraniye'ye birkaç saatte gitmek ne demek siz bilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: maykılsıfofiyıld

Boyle şeyler yapip oy toplamak istiyolar bosverin kanmayın chp de yapar

chp yi başka konuda övün bayım bir şey yapmak ortaya koymak konusunda chp nin öagma seviyesinde olduğu bilinen bir gerçek. He pardon heykel yapıyorlardı.

Akp nin yol, havaalanı, metro çalışmalarına kimse ıyk vıyk edemez bu biraz geç kaldı ama oldu sonunda. üstelik tam otonom.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbahadir07

yapımı aşamasında bulunduğumuz proje sonunda açılıyor.
    devamı gelicek zaten bu pilot uygulama gibi düşünün. havaalanı içinde düşünülüyor.
    kumanda merkezi inanılmaz teknolojik. o metroları makine mühendisleri uzaktan kontrol ediyor. inanılmaz güvenli. zamanla full otonom olucak.

Benim merak ettiğim şey şu; neden bu kadar gecikti bu metro? bu gecikmede doğuş inşaatın kabahati var mı? varsa ne kadar bir ceza kesildi..?
  • Dünyanın en kısa sürede tamamlanacak metrosu diye reklamı yapıldı.. Belki de en uzun sürede tamamlanmış (!) metrosu oldu ki hala daha diğer duraklar hazır değil, metronun yarısı açılıyor, bunun için bile herifi taaa ankaradan getirtip açılış yaptıracaklar..

Vatandaş sanıyor ki tüm hatlar tamamlanıp açılşı yappılacak; aslında hattın sadece yarısı tamamlanmış durumda..

Ve bu milletle alay geçer, t.şak geçer gibi sayısız kere açılış tarihi verildiği halde hiçbirine uyulmadı, buna rağmen kamuoyuna, ne b.şehir belediyesinden ne de doğuş inşaattan en ufak bir izahat, en ufak özür bildirilmiş değil..

Bu milleti, önüne gelen eşek yerine koyuyor, mal yerine koyuyor, nasılsa bu millet hakkını aramaz, bugün söver yarın över ahlakına sahip, bu millet her zaman saftiriktir diye düşündükleri için bir tane yetkili çıkıp adam yerine koymadı..

Şimdi ise hiçbirşey olmamış gibi, şaşalı bir açılışla metro hattının yarısını açacaklar..

Havuz medyası bunu abartarak verecektir ve asla ama asla 3 sene geçikmeli olduğundan bahsetmeyecektir..

Koltuklarında kıç büyüten bürokratlar, ŞUNDAN EMİN OLUN Kİ ; o gecikilen 3 sene boyunca trafikte
    ekstradan 3 sene boyunca sürünen şoförler ve yolcular hergün sizlere öpücüklerini ve sevgilerini gönderiyorlar..

Yediğiniz sayısız, haddinden fazla öpücük ve sevgi dileklerini aldıktan sonra acep hangi yüzle kamuoyu önüne çıkıp da açılış yapacaksınız la !

• quote:

Orijinalden alıntı: fbahadir07

yapımı aşamasında bulunduğumuz proje sonunda açılıyor.

Makine mühendislerinin kontrol ettiğine emin misin?

• Yarisi aciliyormus yaptiklari işe bak ya

• güzel haber bakalım nasıl olacak.

• Bundan 30-40 yıl sonra.

Bilişim ve yapay zeka ilerlemiş olacak.

İnsanlar da devletler de dünya da sürücüsüz olacak.

Olduğunda iyi olacak. Çünkü bilgisayarlar bilim matematik kullanacak en azından saçmalama ihtimalleri olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 13 Aralık 2017; 23:1:37 >
  • Mevcut metrolar zaten kendi gidiyor,surucu sadece kapilari kapatiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın tören var diye pardon "miting" Erdoğan için yolları düzenlemeye başlamışlar hemen 1 gün öncesinden ! hani güzel görünsün dostlar görsün diye !

Bitmedi şu "kralcı "zihniyet !

14 yıl önce duyuruluna hattın 3 istasyonu daha yeni açılıyor ! Onda da şov yapıyorlar !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

Mevcut metrolar zaten kendi gidiyor,surucu sadece kapilari kapatiyor.

5 yıl makinistlik yaptım.Mevcut trenler kendi gidiyor evet.Ato start düğmesine basıyorsun ve duruş noktasına kadar kendi ayarlayıp durması gerektiği yerde duruyor ve kapıları açıyor.Ancak Rotemlerde kapı arızası çok fazla oluyor.Mekanik olarak makinistin müdahale etmesi gerekli.Bazen sigorta üzerinden müdahale edilmesi gereken durumlarda var.Alstomlar tamamen facia.Kapıya biri sıkıştığında otomatik açılmaz.Fren arızası verir.Ki üzerinde makinist olduğu zaman bile hareket ettiremezsin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.