Şimdi Ara

Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
4
Favori
14.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklaması basit, çünkü zaten kategoride gelişmekte olan ülkeyiz. Brezilya Arjantin Romanya Polonya bunlardan geriysek daha büyük eleştirilebilir. Onun haricinde elbette daha iyi olsun ama gelişmekte olan bir ülke hop diye gelişmiş seviyesine çıkamaz.

Bir kere para lazım her şeye para bizim ekonomi ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu bana ileri olduğumuz bir şey söylesenize !!! hangi konuda/konularda lideriz ki ?? dur bakayım;

• düşünce özgürlüğü
    • insana verilen değer (maddi/manevi)
    • kadın hakları
    • ekonomi
    • sağlık
    • eğitim
    • teknoloji
    • üretim
    • ****mişim fiber interneti  
  • Z-Klavye kullanıcısına yanıt
    Sen gelişmişliğimizi görmirsen he? Uçahlar ürettih, oraba ürettih, motur ürettih, sen feDöcü müsen gardaş?

• İnternet sorun olduğunda sistemden bağlantı hızına bakıp sorun gormeyen hatta varsa dahi bunun apartmana olan bağlantılarının kontrolünü size bırakan , teknisyenlerin ne yaptığını bilmediğimiz bir firmanın baş olduğu ülkede o internet servisi zor gelisir haa gelisirse de fiyatı zor düşürür.
  • veleciraptor kullanıcısına yanıt
    Fiber kablo demetinden geçen her kabloyu sayıyor hesaba katıyorlar. Kendileri mutlu oluyor işte.

• bir de dünyanın en pahalı internetini ödeyen ülkelerden birisiyiz

yalan söylemeyi, sahteciliği ne kadar kolay hale getirdiler

• Olsun ihalarımız var ve f35den güçlü ve önemliymiş. O yüzden halinize şükredin bence. 😂😂😂😂😂

• cangunner kullanıcısına yanıt

Altına ironidir diye yazmak zorunda olman :( üzdü

• Araştırmaya ne hacet ben size doğrudan söyleyeyim. İstanbul'un göbeğinde mahallemizde sağ apartmanda fiber var, solda var, ortada bizde yok. Defalarca talepte bulundum, yerlerine gittim. Çekemeyiz yol yok diyorlar. Mantık aramayın

• https://www.starlink.com/

Starlink beta kayıtları alıyor

Kıvırıp üzerine otursunlar kabloların

• ayda 80 tl para verip kötü internet veriyolar yazık gerçekten yazık  

• Herhangi bir konuda gelişmiş ülkelerin gerisinde olmamız normal çünkü biz "gelişmiş" bir ülke değiliz.

"Gelişmekte olan" bir ülkeyiz, Allahın izni ile.

Yeter ki kendimizdeki potansiyeli bilelim ona göre davranalım.

Abuk subuk anlamsız çekişmeleri bir kenara bırakıp ülkenin hayrına çalışalım her bir birey olarak. Zaten gerisi gelir ondan sonra.

• Bunlar amarikanın oyunu

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Romanya ile esitleyebilmen için aynı nüfusa sahip olmamız lazım. Romanya nüfusuna düşür Türkiye yi bak bakalım 200 500 mbit hız görüyor musun görmüyor musun? Ne alaka diyeceksin ama sende bilirsin ülkede insanlar 6 7 gibi işten çıkıyor ve sonra internette ciddi kazmalar bu başlıyor çökmeler başlıyor gece işe rahatlıyor çünkü insanların çoğu gece uykuya yatmış oluyor bu yüzden Romanya'dan bile daha iyi internete sahibiz ama sorun bu interneti Romanya nüfusu kadar insan değil kaç katı insan kullanıyor olması.

Aynı şey ABD içinde geçerli bundan bir iki sene önce ABD de internet ortalaması 6 mbit çıkıyordu forumda haberleri yapılmıştı yani anlatmaya çalıştığım nüfusu yüksek olan ülkelerde birçok ülkeye göre yüksek internete sahip olsalarda karşılama imkanı zorluyor.

O yüzden Yunanistan Romanya hatta bazı Afrika ülkeleri birçok gelişmiş ülkelerden daha iyi internete sahip olması nüfusa bağlı oluyor.

Bir kaç sene dediğin 2012den beri adamların ortalama hızı 6MBps üstünde.

Bu da 2012 yılında dünya geneli

https://www.theverge.com/2012/8/9/3230626/akamai-global-internet-speed

Yani zaten tüm dünyada internet henüz yavaş, en iyi ülkelerin ortalaması bile 10lar civarında

(Kore 15, japonya 10 gerisi 10un altında)

Bu da şu anki durum, 176 ülke içinde 102.yiz ve her geçen yıl daha düşüyor sıramız, bizden iyi ülkelerin bazısının adını duymamışsınızdır.

https://www.speedtest.net/global-index

Bu da sizin, 2000lerde araba mı vardı, telefon mu vardı, hatta daha ileri gidip, buzdolabı bile yoktu argümanınıza benziyor.

Uyanın artık, teknoloji gelişiyor, dünya değişiyor, internet, bilgi, teknoloji üstüne katlayarak büyüyor, ayak uyduramıyoruz, bırak gelişmiş ülkeleri, gelişmemiş ülkelerle yarışır hale geldik.

Artık her şeye bir kulp, bir bahane bulmaktan vazgeçin, ve bir kere olsun kötü olduğumuzu kabul edin.

Ama bak şu ülke de şu zaman böyleydi, şu ülke de şimdi şöyle diyip kötü örnek aramaktan vazgeçin.

Kötü örnek örnek değildir.

Her olumsuz veride, nüfus, yüzölçümü, vb gibi sayısız bahane aramaya, dış güçler yahudi lobisi gibi sahte düşman yaratma çabasına son verin ne olur.

Uyanın artık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 1 Şubat 2021; 11:42:18 >

• Aman Allahım bir anda kafama dank etti uyandım. Bu forum olmasa ne yapardım bilmiyorum. Teşekkürler Donanımhaber. Teşekkürler Donanımhaberin her şeyi bilen, "aşmış" insanları...  

• quote:

Orijinalden alıntı: Romeo84

2005 yılında Lübnanlı hariri ailesine devlet bankasında kredi vererek, kendi parasıyla değil yani, yüzde 55 ini 6milyar dolara sattılar. Sonra bu arkadaşlar 14 yıllık yönetim sürecinde 13-14 milyar dolar net kar elde etti ve bunun 7 milyar dolar gibi rakamını cukkaladı. devlet bankasına olan krediyi ödemediler. Sonra borcunu ödesin diye devlet bankası bunlara 4,5 milyar dolar daha borç verildi. daha sonra ne mi oldu hiçbirşey olmamış gibi ülkesine geri döndü, geçenlerde cumhurbaşkanının karşısında yemek yiyordu.

sonra demeyin neden benim evde fiber yok.

Aynen bu şekilde yine ülkeyi sattılar milyarlar götürüp millete güldüler

• Tamam işte ne var bunda? gelişen ülke statüsü de bitti, artık geriye gidiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 1 Şubat 2021; 12:35:53 >
  • Herşeyde olduğu gibi

• yaw çoğumuza fiber diye hiper neti kitlediler oda dengeziz geliyor
    eba olmasa internetimiz halen 11mbti

• 2 yıldır internettende alp yapıdan da memunum bakalım ama ülkenin altyapısı hiç iyi değil

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.