Şimdi Ara

Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
4
Favori
14.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşadığım yerde aldığım internet hızı maksimum 10 mbit. Paket gereği 8 mbitlik paket kullanıyorum. Ortalama 5-6 mbit internet alıyorum. Bir şey indirirken bir şey izlemek işkence oluyor. Bakın biz 2021 yılındayız ve bu rezalettir. Fiberi miberi geçtim 15-20 mbit internet olsun ona bile razıyız.
  • ''gelişmekte olan ülke'' yazılsaydı daha doğru olurdu zira gelişmiş ülke değiliz.

• 781enes kullanıcısına yanıt
    2020'de açıklanan 2019 verileri. Sanırım en günceli bu.

• 3,8 milyon söz de fiber abonesinin de 3.7 milyon abonesi VDSL2 bağlantı türüdür. Sahadolabıma kadar fiber kablolar döşenmiş, ama saha dolabına 50 metre uzak da olan evime bakır kablo ile FİBER sunuyorlar :))) Bir de sevgili TTnet benim sunucu çıkış nokta mı alıp 300 KM daha doğu da olan bir il'den sağlıyor. Teknik ekip bana bu konu da dalga geçer gibi cevaplar veriyor; "Size yakın olan sunucular dolu olduğu için..." Ben bir tüketici olarak böyle saçma sapan nedenler üretemem. "Bu ay para çıkmadı bir daha ki ay veririm" gibi. Bu nasıl hizmet anlayışıdır ? Ben her ay rezalet hizmet için mecburen fatura ödeyeyim, onlar da kalksın istedikleri gibi hizmet versinler. Ping sorunu için arıyorum ama bana her defasında yeni ve daha pahalı paket dayatma derdindeler. Hayır bu müşteri temsilcileri de cins, sanki babalarının fabrikası bu kadar da olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 31 Ocak 2021; 14:17:23 >
  • Böyle haberler bizim hassas noktamız 😁 zehri attınız yine. Biz burada ne kadar bağırsakda çağırsakda hükümet vizyon sahibi olmadıktan sonra hepsi boş. Ben bile altyapım yok diye gittim superbox aldım zorunluluktan. 100mbit fiber kullanan adamla aynı fatura tutarını ödüyorum. Zengini zengin fakiri fakir yapan sistem amerikan sistemiydi ama Türkiye'de amerikadan çok daha iyi işliyor. Yeni yapılan bir sitede ev almış olsaydım daha yerleşmeden 200mbit fiber emrime amade idi. Sadece hükümetin değil ona oy atan ülkenin yarısınında vizyonsuzlugunu düşünürsek evet 8mbit internet kullanabildiğimiz için bile şanslı bir azınlık sayılırız. Ne yapalım yaş 33 ömrümüzün en güzel yıllarını çöp ettiler oturup ağlamaya niyetim yok. Bizden sonraki nesil için doğru zamanda doğru insanlara oy atmaya devam edeceğim.
  • nankörlük ediyorsunuz çarp x 8 ile dünya para avrupada ...

Almanya Vodafone İnternet 24 ay taahhüt. 1000 mb hız Ücretsiz modem İlk 5 ay ücretsiz. 7 ay 19.99 € 2.yıl 49.99 €

• Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz
    Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz

dslreport a göre afrikayı geçmişiz Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz daha ne istiyorsunuz her ne kadar upload hızında geçemesekte. 2011den beri hazır ipv6 aktif edemeyen iss lerden hızmı beklenir, eğitim sistemi bile online döndü bunların zihniyet dönmedi.

lafımı geri aldım afrika bizden hızlı speetteste göreTürkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz 

orance fr

https://m.boutique.orange.fr/internet/offres-fibre?mmapi=true&_ga=2.180015908.169775295.1612099944-1001448190.1612099944

olan altyapıyı bile kullandırmıyorlar altyapı olduğu yerde çürüyor.

ulaşa bildiğim hız(up da 940 filan çıkıyordur bana denk gelmedi), satın almak durumunda kaldığımız hızlar ortada sözde fiber 25-100mbps (neymiş kullanıcılar düşük hızları tercih ediyorlarmış).

sol ün 30 bağlantı sınırını geçmiş iss sol olsaydı ban yemişti sol in 5t down ve 500gb up limitli limitsiz paketindende hiç bahsetmiyorum bile.

ortak kulanım artar eve server kurarlar diyan iss ı fanlarına gelsin izleyin.

ipv6 demişken warp dan sevğilerle bizi buna mecbur bırakan iss nin ... selam.

tracert ipv6.google.com

Tracing route to ipv6.l.google.com [2a00:1450:4017:80b::200e]

over a maximum of 30 hops:

1   8 ms   8 ms   8 ms fd01:5ca1:ab1e::1

2   9 ms   9 ms   9 ms 2400:cb00:118:1000::1

3   *    *    *   Request timed out.

4  44 ms  47 ms  45 ms 2400:cb00:74:3::a29e:d003

5  50 ms  50 ms  50 ms 2001:4860:0:1171::1

6  45 ms  45 ms  45 ms 2001:4860:0:1::ea9

7  50 ms  50 ms  51 ms sof02s34-in-x0e.1e100.net [2a00:1450:4017:80b::200e]

DİP not:

#Afrika bizi kıskanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 31 Ocak 2021; 18:8:8 >

• tekirdağ'da bulunduğum yerde fiber yok arkadaş ya, 8mbit internete 79 küsür lira ödüyorum.

• Gelişmiş ülkelerde gerideyiz demişler. Gelişmiş ülke miyiz?
  • ne fiberi oluum daha 20mb hızlara çıkamadık

• "Hakkı ne yapacaksın uploadı?" diyen yöneticilere sahip bir kurum ile bu kadar olabiliyor en fazla.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt

Anladım. Eyvallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaygın altyapıda Türk Telekom tekeli olması altyapı gelişimini yavaşlatıyor, Superonline'ın site harici apartmanları umursamama gibi durumu var.

Gelişmiş ülkeleri zaten geçtim de internet altyapısı bakımından yanıbaşımızda Romanya ve Bulgaristan gibi iki güzel örnek var, bunlar yıllar önce başardıysa bizim de eksiğimiz yok demektir.

İsteseler yaparlar ama istemiyorlar sorun bu.

• gelimemiş ülkelerin de altında 102. sırada

hakettiği yerde
  • Alt yapı terörü olan Türk Telekom' a müdehale edilmediği sürece ülkemiz alt yapı bilişim ağı büyük tehdit altında olacaktır. Ülkemiz 15 Temmuz darbe sürecini alt yapıda yaşamaktadır ve gün gelipte önlem alınmadığında bunun en büyük sorumlusu devlet yöneticilerinin ta kendisi olacaktır.

• Popolarına tıksınlar kabloları. 2-3 seneye starlibk çukar fiber tarih olur

• Türkiye gibi gelişmemiş ülkelerle yarışan ve daha da geriye giden bir ülke için harika bir haber.

• Evet devenin boynunun eğri olduğunu öğrendik peki gerisi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.