Şimdi Ara

Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
4
Favori
14.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz

Türk Telekom ise bir süre daha milleti salak yerine koymayı sürdürecek gibi..

Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz

• Harita 2019 yılına ait biz 2021 yılındayız 2020 ye noldu :)

• Onursal Adıgüzel bu konularda en son çıkıp konuşma hakkı olan kişilerden biri arkadaşı biraz araştırın bağlı olduğu partinin Bilgi işlem sisteminde skandala yol açan bir liyakatsiz

Bu arada fiber optik kablo yatırımı oldukça yetersiz ülkemizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Sinop'ta medeniyetin böğrünün hemen yanında 100Mbps yi VDSL sistemden alırken Urfa'da çiğköfte yapan dayı 8Mbps yi FTTx sistemden alıyor demek.. Püğğğğğ bele vaziyette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 30 Ocak 2021; 19:59:1 >
  • hiddenside H kullanıcısına yanıt

Hatay'ın durum çok vahim. Zaten KabloNet, Superonline falanda yok. Telekom'a tekel kalmış durumda. Onlarda tabiri caizse yatıyorlar. Bırak ADSL'i yüzlerce hatta binlerce bina var portu olmayan veyahut altyapısı olmayan. Hiçbir altyapı yatırımı yok. Turkcell bu çıkardığı Superbox zımbırtısından çok kazandı burda. Kaç tane tanıdığım var kullanan :D Telekom'un acizliği (en azından Hatay bölgesi için konuşuyorum) Turkcell'i zengin yaptı.

• İstanbulun göbeğindeki evimde ve mahallemde 20 yıldır altyapıda gram ilerleme yok. Ayda 160 tl verip rezil superbox u kullanıyoruz. Tabi ortalamamız kötü olur.
  • Maalesef durum söylediğiniz gibi. Haftalardır anlık kopma yaşıyorum. GıbırNete yazıyorum. Sorun yok tt ye bildir diyorum aynı panele bakıyoruz sorun yok diyor. Sonra derdimi bir şekilde anlatınca saha dolabında yetersiz kapasite olduğunu ve şebeke problemi yaşandığına varıyoruz ikidir. E sonuç ne dersen? İkidir bu çok önemli çok ciddi bir sorun diyor gıbır üst yetkilimle görüşeceğim diyor. Sonra hiçbirşey olduğu yok. Cimere yazdım daha ne yapayım ki ben? Saha dolabını açıp sorunu ben mi çözeceğim. Ah ah neler neler konuşulur da hiçbir yere varılmaz.
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Urfadayım ben 100 mbps alıyorum hocam 😅
  • DoĞu_KaN kullanıcısına yanıt
    Çiğ köfte yoğuruyor musun?
    Daha dün yoğurdum hocam 😁
  • DoĞu_KaN kullanıcısına yanıt
    Etli yoğurmuşsundur umarım. Onu yanında bi de rakı açtın mı üfff
  • ''Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz'' Aksi düşünülemezdi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 30 Ocak 2021; 20:7:24 >
  • Maalesef bu acil çözülmesi gereken bir sorun
  • Biz gelişmiş bir ülke miyiz? Bu tablo bizi neden ilgilendiriyor... Türkiye'nin fiber internet haritası çıkarıldı: Gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiadam -- 30 Ocak 2021; 20:14:53 >
    Etsiz olana köfte demiyoruz zaten 🤌 ayran rakıdan daha mantıklı bence 😀
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Romanya gelismis bir ülke degil ama internet altyapisi cogu gelismis ülkenin ilerisinde.
    Sebebiyse altyapinin gec yapilmis olmasi. Dogrudan fiber dösemisler

• Valahi mi şaka yapıyorsun tüh tüh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekno moomce -- 30 Ocak 2021; 20:19:23 >
  • axiadam kullanıcısına yanıt
    Umarım ironidir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.