Şimdi Ara

Türkiye Finans kredi kartı güvenlik açığı, mutlaka kontrol edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Güvenliğe önem veren birisi olarak kredi kartlarım her zaman internet alışveriş ayarları kapalı, şifresiz işlemlere kapalı ve sanal kart limiti her zaman 0 TL. dir.
    Kredi kartı limitim yetersiz ve sanal kart limitim 0 TL. olduğu halde işlem yapıldı. Şu an kredi kartı limitim -113,51 TL., sanal kart limitim -340,89 TL.
    Bu bankada hesabı olan veya tanıdıklarınızdan hesabı olan varsa mutlaka kredi kartı harcamalarını sık sık kontrol etsin.
    Hemen müşteri hizmetlerini aradım, daha önce böyle bir hata hiç olmadığını söylesemde bunun normal olduğunu iddaa etti, zorla da olsa talep açtırıp durumu banka yetkililerine bildirdim.

Türkiye Finans kredi kartı güvenlik açığı, mutlaka kontrol edin!Türkiye Finans kredi kartı güvenlik açığı, mutlaka kontrol edin!

Bu bankayı özellikle güvenliğe önem verdiği için internet alışverişlerinde kullanıyordum. Benzeri durumlarda asla işlem yapmazdı ve banka direk telefonla arar işlem sizin mi yaptınız diye sorardı. Ne yazık ki son zamanda olan bir güvenlik açığı var ve bunu müşteri hizmetleri inatla kabül etmiyor.

• Bugün banka SMS gönderdi. İşlem yapıldığı para çekildiği halde "E-ticaret yetkiniz olmadığı için işleminiz yapılmamıştır" diye.
    Bu bankanın şu an ciddi güvenlik problemi var, hesabı olanlar sık sık kontrol etsin.
    Türkiye Finans kredi kartı güvenlik açığı, mutlaka kontrol edin!Türkiye Finans kredi kartı güvenlik açığı, mutlaka kontrol edin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehterann -- 3 Temmuz 2020; 12:40:7 >

• BDDK şikayeti sonucu bankanın cevabı;
    Şikayetinize konu olan işlemlerin statüsü “Advice” işlemler olup Bankamız tarafından değil
    MasterCard tarafından provizyona onay verilen ve takas dosyası ile Bankamıza gönderilen
    işlemlerdir.
    Yurt içinde BKM, yurt dışında ise Mastercard Visa gibi kart kuruluşların işlem esnasında
    provizyon almak için kart bankasına ulaşılamaması durumlarında belirli limitler dahilinde
    kart bankası yerine işleme onay vermesi işlemidir. Bu işlemler takas dosyası ile Bankaya gelmektedir
    ve bu yapı tüm Bankalarda bulunmaktadır.
    Türkiye Finans kredi kartı güvenlik açığı, mutlaka kontrol edin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehterann -- 20 Eylül 2020; 20:8:9 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.