Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türkiye Ekonomisi neden likidite krizine girecek, ekonomi çökecek? Gelin anlatıyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
875
Cevap
61
Favori
50.531
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Türkiye Ekonomisi neden likidite krizine girecek, ekonomi çökecek? Gelin anlatıyorum..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    291 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: buse_sporsanatbilim

arkadaşlar 2020 ye kadar dolar ne olur ekonomi çökmeden idare eder mi ne dersiniz?
    geçen sene dolar 3.5 altındayken 2021 yılında dolar 8 lira olursa şaşırmayın demiştim

şimdi oldukça iyimser olduğumu düşünüyorum 8 yerine 10 yazıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 24 Mart 2019; 16:21:33 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Equris

Aslında gelecek için ne düşündüğümü hep bu konularda yazdım. Ve gelecekte neler olacağını.

Tekrar tekrar cevap vermektense merak eden arkadaşların bu açtığım konuları okuması çok daha iyi olacaktır.

Açtığım konularda yorumlarımı bulup okuma özelliği varsa forumun kullanırsanız rahat edersiniz.

Hatta böyle birşey varsa bana da öğretin bende eski yorumlarımı tek tek okuyup nerelerde hatam var ve eksikliklerim neler görmüş olup kendime birşeyler katarım.
    Hani 5 in altı geliyordu.Ben ne dedim.Çok bilmişlik taslamıyorum.Ülkenin hali ortada.Diplomasisi ve ekonomisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 24 Mart 2019; 17:6:16 >
    quote:

Aslında gelecek için ne düşündüğümü hep bu konularda yazdım. Ve gelecekte neler olacağını.

Tekrar tekrar cevap vermektense merak eden arkadaşların bu açtığım konuları okuması çok daha iyi olacaktır.

Açtığım konularda yorumlarımı bulup okuma özelliği varsa forumun kullanırsanız rahat edersiniz.

Hatta böyle birşey varsa bana da öğretin bende eski yorumlarımı tek tek okuyup nerelerde hatam var ve eksikliklerim neler görmüş olup kendime birşeyler katarım.
    şu anki ekonomik verilerle dolar patladığı geçen seneki veriler kıyaslarsak nasıl diyebiliriz.?
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Hani 5 in altı geliyordu.Ben ne dedim.Çok bilmişlik taslamıyorum.Ülkenin hali ortada.Diplomasisi ve ekonomisi

Alıntıları Göster
    5'in altı kelimesine mi takıldınız? Oraya düşse bile orada çok kısa kalacak demiştim. Yazdıklarımın bir kısmını değil genelini anlamaya çalışırsanız çelişki yaşamazsınız.

Aramızda olan konuşma burada buyrun. 5.30 olacak dediğimde saçmalama diyordunuz:)
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135269526

Olay 5'in altına inmesi vs. değil. Yön yukarı ama ABD ile sorun olmazsa şuan dolar bu seviyelerde olmayacaktı hatta 5tl altını görmesi muhtemeldi.

Yani 5.30'u biliyoruz diye kimse adam bildi demiyor ama 5'in altını görmedi diye laf geliyor:) Ama sonra yine kimse çıkıp "Adam burdan uzun vadeli alın" demedi demiyor. Bizim toplumda genel olarak böyle bir sorun var ama forumdan alışkınız.

Ne dedik 5.15 civarına gelince. "Ben buradan alırım 1-2 sene dokunmam diyenler alsın, Türkiye'de işler belli olmaz" derken ileride bu lafları yemeyelim diye demiştim.

Neyse en azından artık AKP'lilerden dolar 3tl'nin altına düşecek diye mesaj gelmiyor buda güzel bir gelişme.

• quote:

5'in altı kelimesine mi takıldınız? Oraya düşse bile orada çok kısa kalacak demiştim. Yazdıklarımın bir kısmını değil genelini anlamaya çalışırsanız çelişki yaşamazsınız.

Aramızda olan konuşma burada buyrun. 5.30 olacak dediğimde saçmalama diyordunuz:)
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135269526

Olay 5'in altına inmesi vs. değil. Yön yukarı ama ABD ile sorun olmazsa şuan dolar bu seviyelerde olmayacaktı hatta 5tl altını görmesi muhtemeldi.

Yani 5.30'u biliyoruz diye kimse adam bildi demiyor ama 5'in altını görmedi diye laf geliyor:) Ama sonra yine kimse çıkıp "Adam burdan uzun vadeli alın" demedi demiyor. Bizim toplumda genel olarak böyle bir sorun var ama forumdan alışkınız.

Ne dedik 5.15 civarına gelince. "Ben buradan alırım 1-2 sene dokunmam diyenler alsın, Türkiye'de işler belli olmaz" derken ileride bu lafları yemeyelim diye demiştim.

Neyse en azından artık AKP'lilerden dolar 3tl'nin altına düşecek diye mesaj gelmiyor buda güzel bir gelişme.

Alıntıları Göster
    Ben 5in altına inmez dedim.Konuda hatta yok 4.50 olacak ilk önce 4.90 altına inecek şöyle olacak böyle olacak diyenler vardı ben 5.00 in altına katiyen inmez dedim ki öylede oldu.Şuanki gerek diplomatik gerekse ekonomik gelişmeler neticesinde ve gerekse seçim nedeni ile verilen tavizler sebebi ve gelmesi gereken zamlar s400 ve patriot olayı suriyede yapılanmanın arka planda hangi boyuta ulaştığı ABD'nin şimdide çıkardığı golan tepeleri ve bu durumdan arap kesimi kadar suriyeninde rahatsızlık konusu doğabilecek sonuçlar Türkiye'nin bu çerçevede tutumu ve alacağı rol ben açıkçası pek iyi şeyler beklemiyorum.

• Yarbay
    2158 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hepsinerede

şu anki ekonomik verilerle dolar patladığı geçen seneki veriler kıyaslarsak nasıl diyebiliriz.?

Alıntıları Göster
    Türkiye siyasette yaptığı hatalar yüzünden zaten dışa bağmlı olduğu ekonomik durumundan ötürü terbiye edilmeye çok müsait bir ekonomi.

Bu yüzden biz bir adım atarken 1000 kere düşünmeliyiz. Ama maalesef pek düşünmüyoruz..
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Ben 5in altına inmez dedim.Konuda hatta yok 4.50 olacak ilk önce 4.90 altına inecek şöyle olacak böyle olacak diyenler vardı ben 5.00 in altına katiyen inmez dedim ki öylede oldu.Şuanki gerek diplomatik gerekse ekonomik gelişmeler neticesinde ve gerekse seçim nedeni ile verilen tavizler sebebi ve gelmesi gereken zamlar s400 ve patriot olayı suriyede yapılanmanın arka planda hangi boyuta ulaştığı ABD'nin şimdide çıkardığı golan tepeleri ve bu durumdan arap kesimi kadar suriyeninde rahatsızlık konusu doğabilecek sonuçlar Türkiye'nin bu çerçevede tutumu ve alacağı rol ben açıkçası pek iyi şeyler beklemiyorum.

Alıntıları Göster
    Ben ABD ile ilişkilerin daha iyi olacağını bekliyordum öyle bir durumda 5tl altı gelecekti ama maalesef sizin dediğiniz gibi oldu ve ilişkiler bozuldu.

Maalesef bende sizin gibi önümüzde zor bir süreç olacağını bekliyorum.

• Çavuş
    99 Mesaj
    quote:

Türkiye siyasette yaptığı hatalar yüzünden zaten dışa bağmlı olduğu ekonomik durumundan ötürü terbiye edilmeye çok müsait bir ekonomi.

Bu yüzden biz bir adım atarken 1000 kere düşünmeliyiz. Ama maalesef pek düşünmüyoruz..

Alıntıları Göster
    matematiksel değil bu yanıtınız temenni ve siyasi görüş.
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    badelona

sence seçimden sonra neler olucak?
    |
    |
    Equris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    badelona

quote:

Ben ABD ile ilişkilerin daha iyi olacağını bekliyordum öyle bir durumda 5tl altı gelecekti ama maalesef sizin dediğiniz gibi oldu ve ilişkiler bozuldu.

Maalesef bende sizin gibi önümüzde zor bir süreç olacağını bekliyorum.

Alıntıları Göster
    2020 ye kadar neler olacak?
    |
    |

Orijinalden alıntı: POSEIDON151

İleriki dönemlerle ilgili görüşlerini alabilirmiyim ? Nasıl bir yol izlencek ve ekonomide neler olucak az cok kestirebiliyormusun?
    2016 başından beri forumu bugünler için uyarıyorum. Eğer ülke yönetimindeki şahıslar faiz ve yapısal sorunlar hakkında doğru adımlar atmazsa git gide işler daha kötüleşir maalesef.

Elinde dolar olanlar bile sevinemez çünkü herşey pahalı hale gelir..

O zamanlar inanamazdık dolara euroya şimdi o zamanlara şükreder olduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    DIGIL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    badelona

quote:

2016 başından beri forumu bugünler için uyarıyorum. Eğer ülke yönetimindeki şahıslar faiz ve yapısal sorunlar hakkında doğru adımlar atmazsa git gide işler daha kötüleşir maalesef.

Elinde dolar olanlar bile sevinemez çünkü herşey pahalı hale gelir..

Alıntıları Göster
    peki 2020 yi çok büyük sorun olmadan görebilir miyiz? ben 2020 de yurtdışına gidicem de o zamana kadar idare eder mi ekonomi?
    |
    |

yapısal denen şey para basılıp enflasyonu körükleyip memur maaşlarını %50 alım gücü düşürmekten başka bişi değil.

veya %50 devlet memur işçi kıyımına gider.

vergiler düşürürse o kadar maaşı ödeyemez.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.