Şimdi Ara

Türkiye'deki En İyi Tarihçi Kim? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
2
Favori
10.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk üç hiç değişmiyor. Google dan sizde aratabilirsiniz.

1- Prof.Dr Halil İnalcık
    2- Prof.Dr İlber Ortaylı
    3- Kadir Mısıroğlu
    4- Prof.Dr.İsmail Hakkı Uzunçarşılı
    5- Hüseyin Nihal Atsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dawinter

Bazı forumlardaki anketlere baktım.

1- Prof.Dr Halil İnalcık
    2- Prof.Dr İlber Ortaylı
    3- Kadir Mısıroğlu
    5- Hüseyin Nihal Atsız

Şu sıralamaya Kadir Mısıroğlu'nu koymak diğer dördüne saygısızlık olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canis Majoris kullanıcısına yanıt
    Valla galiba bu Tarihçi milleti " bunak " denilince " o isimde hangi padişah vardı " anlıyor.
    Diğerlerine saygısızlık kapsamında düpedüz ağır küfür olur sanıyorum!
  • quote:

1- Prof.Dr Halil İnalcık
    2- Prof.Dr İlber Ortaylı
    3- Kadir Mısıroğlu
    5- Hüseyin Nihal Atsız

Kadir Mısıroğlu'nda paranoid reaksiyon vardır.
    Ben demiyorum kendi diyor;

http://www.youtube.com/watch?v=5gIriLcZ_ZU#2m#t=1m40s
  • herkes tarihçi ismi saymış ama bir kişide çıkıp hangi alanda hangi hoca doç. tezi şudur vs vs tarzı yaklaşmamış ilginç
  • Yusuf Halaçoğlu'da fena değil
  • Talha uğurluel de iyidir akıcı bir anlatımı var.ayrıca isteyen herkes ona ulaşabilir sürekli turlar düzenliyor.

• Türkiye'deki En İyi Tarihçi Kim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

Tabii ki de Üstat Kadir Mısıroğlu!!!

edit:Ne oldu neden eksilediniz arkadaşlar tabii siz gerçekleri söyleyen über tarihçileri sevmeyin gidin yalan yazan,resmi tarihçileri okuyun

Kesinlikle.

• Televizyona çıkanlar biliniyor. Çok tarih kitabı okuyanlara sormak lazım.
  • Halil inalcik , yilmaz oztuna , edhem eldem , yusuf hakan erdem
  • Muazzez İlmiye diyenlere güldüm açıkçası bu kadının akademik olarak bir geçmişi yoktur. Halil İnalcık efsanedir. Ömer Lütfi Barkan, Feridun Emecen ve şu an amerika da olan Cemal Kafadar son derece önemli tarihçilerdir.

• Bence ilber Ortaylı siyasi yönünü belirtmeden tarihçilik yapan en nadide kişi.

Erhan hoca da iyi ama çok taraf kalıyor. Klasik anadolu insanı'yım imajı çiziyor bu da itici olmasının sebebi. Daha objektif olmalı.

Yandaş kanallarda çıkanlar zaten iktidar yandaşı kimliği ile çıkıyorlar. Tarihçi olamazlar. Ulan ben bile ikinci üniversite olarak aöf tarih okuyorum bunlardan bilgiliyim. Siyasi menfaat bekleyip olayları muhafazakar kesime uygun yorumlayan kisilere tarihçi demek heredot'a hakaret olur.

• quote:

quote:

1- Prof.Dr Halil İnalcık
    2- Prof.Dr İlber Ortaylı
    3- Kadir Mısıroğlu
    5- Hüseyin Nihal Atsız

Şu sıralamaya Kadir Mısıroğlu'nu koymak diğer dördüne saygısızlık olur.

seni de takan vardı ya zaten, adam ne demiş objektif şekilde baktım araştırdım ve sıralama yaptım demiş herhalde senin gibi düşünmeyip, resmi tarihin tersini söylediği için olacak bu kinin.Tabiki bu günlerde şahit de oluyoruz önünde prof. yazan meşhur tarihçimiz daha üslup dersi bile almadan tarihci olmus yada tarihci deniliyor kendisine herneyse artık başka bir tarihçinin "sen tarih bilmiyorsun" demesine kızıp edepsizce ve saygısızca yayını terk etmesi tarihçi olmasına engel değil degil mi tabiki orada yayını terk etmek basit bir mevzu değil milyon tane izleyen seven yada sevmeyen herkese saygısızlıktır. Sen hakkaniyetli olsan bunu da eklerdin yazına

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Tabii ki de Üstat Kadir Mısıroğlu!!!

edit:Ne oldu neden eksilediniz arkadaşlar tabii siz gerçekleri söyleyen über tarihçileri sevmeyin gidin yalan yazan,resmi tarihçileri okuyun

bunu söyleyen sen misin sahtekar iki mesajın taban tabana zıt, ne cinsler var arkadaş ya defolun gidin kirletmeyin şurayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yahu sen kimsin bana sahtekar deme cürretini gösteriyorsun? Sen bu forumda kaç aylıksın da bana burayı kirletme diyorsun.Ben 2 senedir buradayım ve buranın kurallarını,üslubunu da iyi bilirim.Sen ise daha ironiyi anlamaktan aciz bir insansın.Git bir TDK'yı yokla ironinin ne anlama geldiğini de bilmezsin sen.Nihal Atsız'ı hiç okumadım ama diğer üç isim Türkiye'ye gelmiş en iyi tarihçilerdendir.Diğeri daha tarih bile bitirmemiş,tarih saptıran,dıdısının dıdısının dıdısından duydum şöyle şöyle diyor diyerek belge sunduğunu sanan bir püsküllü şarlatan.Nickinin hakkını bu kadar verme.
    Bu ne öfke böyle, adama gecenin bu saatinde ironinin ne demek olduğunu araştırtıyorsunuz? Herkes ironinin ne demek olduğunu bilmek zorunda mı bu ülkede?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Bu ne öfke böyle, adama gecenin bu saatinde ironinin ne demek olduğunu araştırtıyorsunuz? Herkes ironinin ne demek olduğunu bilmek zorunda mı bu ülkede?

Kimlerle uğraşıyoruz hocam ya

''Tabii ki de Üstat Kadir Mısıroğlu!!!
    edit:Ne oldu neden eksilediniz arkadaşlar tabii siz gerçekleri söyleyen über tarihçileri sevmeyin gidin yalan yazan,resmi tarihçileri okuyun '' Bu mesaj sana ait bana değil hatta -28 puan alıp deprem etkisi yapmışsın.

bu mesaj ardından senin Mısıroğlu hayranı olduğun kanısına vardı tabi millet bastı eksiyi çünkü yorumun onu gerektiriyordu malum Mısıroğlu sevilmeyen adam ilan edilmişti bile sende fırsat bu fırsat provakatörlüğün tam sırası deyip bu yorumu yaptın daha sonra ise alltta belirttim zaten alıntı yaparak ,buyursun okuyanlar aşağıya bu yazının ardından arkadaşın tezatlığı ortaya çıkıyor ve tam Mısıroğlu düşmanı olduğunu 4 sayfa sonra ilan ediyor

1- Prof.Dr Halil İnalcık
    2- Prof.Dr İlber Ortaylı
    3- Kadir Mısıroğlu
    5- Hüseyin Nihal Atsız
    Arkadaş bu yorumu yapmış sende alıntı yapmışsın sen ne ayaksın

''Şu sıralamaya Kadir Mısıroğlu'nu koymak diğer dördüne saygısızlık olur. '' diyen yine sensin ukala herif aklınca ikili oynuyor adamsan profilini açık tut bana burda bilmem ne kadar süredir üye olduğundan dem vurmuş,istersen bu forumda doğmuş ol yahut bu forumun ağababası ol neye yarar bencil olduğun kadar da cahilsin merak etmen benim ismim cahil ama önünde muallim yazıyor senin iki mesajını karşılaştırıp anlamayacak kadar da cahil değilim
    NOT:bu arada kaç tane sahte hesabın var iyi eksilemişsin beni

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Çoluk çocukla uğraşıyoruz hakkaten gece gece yahu adamlar profilini saklamayı marifet biliyor herhalde yoksa sende o musun hepiniz gelin uleyn

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.