Şimdi Ara

Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
29
Favori
42.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zalman stg2 1 adet

2 ad MX 4

1 ad noctua

Bitirmis biri olarak piyasada bulunabirliginden dolayi zalman stg2 islemcide mx4 ve noctuaya gore 3-6 derece basarisiz stg2 yi gpuda kullanmadim basarili olmayabilir

Mx 4 islemci ve gpu da kullandim basarili

Noctua ise mx4 ile ayni degerlerde

Elimdeki noctualar biterse tekrar MX4 alirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 21 Mayıs 2017; 16:4:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende daha bi kac gun once yeniledim arctic mx4 aldim. Corsairh90 ile sogutma uzerinde gelen macuna gore yukte bosta bikac derece fark etti diyebilirim. Corsairin ki neredeyse kurumak uzereymis gibi hissettim. Arctic 8 yil kurumaz diyor bu sebeble tercih sebebim, fiyatida cok uygundu. Arctic thermalpad(6w/mk, 1,5mm) ilede anakartin uzerindekileri degistirdim, o da bikac derece oynadi, eski pad cignenmis sakiz gibi olmus :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gamer_harun

quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

Bir gramı keşke benim olsa. ))

şaka gibi bir mesaj yazmışsın, bilader coolmastergel pro yazan macunun 1 gramından mı bahsediyorsun ?
    35 liramıydı neydi bende aldım. ilk sıkışta su akıyor. inanmazsan resmini çeker buraya atarım.
    ahım şahım bir macun değil... 2 tl lik macunlardan bir farkı yok. sonuçta 2 tl lik macunla 5 yıl gitmişliğim oldu.
    yeni sistem topladığım için herşey tam olsun dedim. vatanda en düzgünü ve uygunu buydu bunu aldım.

tabi 2-3 derecenin size bir getirisi de olmaz. sizin hayaliniz o. alın 2 tl lik macun sizlere yeter. fazla masrafa girmeyin.

EDİT: işlemci soğutucularıyla ilgili bir sorun oldu, vatandaki tüm soğutucular eski soketleri desteklediği için en sonunda değişimde soğutucuyu vatandaki angut çalışanlar taktılar. ve bu coolmaster macunu yanımda götürmüştüm. herneyse bu macundan ilk su akıyor resmen, vatandaki elemanlar onu temizlemeden sürünce anakartın üstüne bayağı bir macun döküldü... eve gelince içim rahat etmedi kendim tekrar macunladım... sonra anladım ki macunda sıkıntı yokmuş,,, sadece biraz su akıyor sonra katılaşıyor... ayrıca sürme paletinide vatandanki eleman kendisininkiyle değiştirdi, kendimdekini kullandım pislendi dedi =) oda içimde bir uhtedir.

bu coolmaster pro mudur nedir, alınacak bir macun değil. 2 liralıkları öneririm daha iyi. sistem yeni olmasaydı evdeki markasız macunu sürerdim.

TAVSİYE: bunlar bir oyun... 100 tl lik macunda 2 tl lik macunda aynı işi görüyor. boşuna masraf etmeyin. 3-5 derecenin sizlere bir faydası olmaz.
    NOT: amd intel diye savunduğunuz fanlık yaptığınız bu işlemci üreticileri iyi olsalardı kutuya en az 10 sefer yetecek macun koyarlardı...
    NOT: haydi kendinize iyi bakın.

https://forum.donanimhaber.com/cooler-master-e2-termal-macun-bozuk-cikti-circivik--91434155#91434155

Ben de yıllar evvel aldıydım bozuk çıktıydı

Yıllar pek bir şey değiştirmemiş anlaşılan

• Arkadaşlar selamlar. Konuyu baştan sona okudum.

Ben MSI GE72 6QF Apache Pro Gaming laptop sahibiyim. Laptopumu alalı 1.5 seneyi geçiyor. İlk aldığım zaman (Kasım 2015) boşta 31 - 33 derecelerde çalışıyordu. Şimdilerde boşta taş çatlasa 47 dereceye kadar düşüyor daha altını göremedim. Genelde 50 - 55 derece arası boşta. Yük altında da son zamanlarda 92 dereceyi gördü maksimum. Eskiden 75 - 80 derece arası çalışıyordu.

Laptop olduğundan dolayı soğutma sistemini sökmem demek hem CPU'nun hemde GPU'nun macunlarını yenilemem demek.

Noctua NT-H1 almayı düşündüm ilk başta ancak kullandıktan bir süre sonra su gibi özelliğini kaybediyor diyenler var. Ürün iyi olmasına iyi ancak sanırım çok yoğun değil zamanla bırakıyor kendini.

Bunun yerine Arctic Cooler MX4 Blue önerir misiniz? Yeni tip mavi macunmuş. NT-H1 ile sıcaklık iletimi başarımı açısından kafa kafaya diyorlar doğru mudur?

Bu arada OC falan yapmayacağım. Standart olarak kullanmaya devam, maksat sıcaklığı iyi iletsin, fan daha yüksek RPM'de çalışmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 26 Mayıs 2017; 21:25:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Arkadaşlar selamlar. Konuyu baştan sona okudum.

Ben MSI GE72 6QF Apache Pro Gaming laptop sahibiyim. Laptopumu alalı 1.5 seneyi geçiyor. İlk aldığım zaman (Kasım 2015) boşta 31 - 33 derecelerde çalışıyordu. Şimdilerde boşta taş çatlasa 47 dereceye kadar düşüyor daha altını göremedim. Genelde 50 - 55 derece arası boşta. Yük altında da son zamanlarda 92 dereceyi gördü maksimum. Eskiden 75 - 80 derece arası çalışıyordu.

Laptop olduğundan dolayı soğutma sistemini sökmem demek hem CPU'nun hemde GPU'nun macunlarını yenilemem demek.

Noctua NT-H1 almayı düşündüm ilk başta ancak kullandıktan bir süre sonra su gibi özelliğini kaybediyor diyenler var. Ürün iyi olmasına iyi ancak sanırım çok yoğun değil zamanla bırakıyor kendini.

Bunun yerine Arctic Cooler MX4 Blue önerir misiniz? Yeni tip mavi macunmuş. NT-H1 ile sıcaklık iletimi başarımı açısından kafa kafaya diyorlar doğru mudur?

Bu arada OC falan yapmayacağım. Standart olarak kullanmaya devam, maksat sıcaklığı iyi iletsin, fan daha yüksek RPM'de çalışmasın.

Elimde 10 yıl önce alınmış ocz freeze vardı, bitmek üzere iken zalman st2 ve arctic mx4 alıp test yapma imkanım oldu. Birkaç defa takrarladığım test sonuçlarına göre ocz:48, arctic:50 zalman ise 54 derece ortalama verdi eşit şartlarda yapılan testlerde. Bu ocz macun tam bir efsaneymiş, 10 yıl sonra bile ilk günkü performans. Ne yazık ki artık üretilmiyor. Çeşitli testlerde ocz ile noctua nın aynı performansı gösterdiği görülüyor. Ocz üretilmediği noctua nın ise yazıldığı üzere sulanma yaptığı düşünülürse mx4 iyi bir alternatif.

• enermax600 E kullanıcısına yanıt
    Ne olur ne olmaz diye OCZ Freeze'yi arattım ancak bulamadım.

Bu noktada en iyi seçim MX-4 Blue olarak görünüyor.

Diğer yorumları da dinlemek isterim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 26 Mayıs 2017; 23:34:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bi konu hakkında danişmak istiyorum size sizinde başınıza gelmiştir belki
    Geçenlerde intel stok fan ile overclock denememde macun değişimi yapıyordum saf alkol ile işlemci ve stok fan üzerindeki hazneleri ve eski coolermaster marka macunu güzelce temizleyip nouchtua macun sürdüm genelde cok az sürer üzerine işlemcinin yedirerek uygular ve sonra soğutucu montaj ederim ve güzel değerler elde ediyorun böylelikle montajdan sonra baktımki testlerde hiç sıcaklık azalmasi yok montaj kontrol ettim fakat son montajda üzerine çok iyi oturmamiş işlemci soğutucunun sonra söküt biraz daha macun ekleyip montajı tamamladim kontrol ederek soğutucuda herhangi bir oynama felan yok güzel sabitlemişim
    Yalnız bir değişiklik gözüme çarpti önceki montajimda işlemci boştayken 30 derecelere yakın seyrediyor yükte 70derecelere çıkıyordu.
    Fakat şimdi işlemci boşta 40 derecenin üzerinde fakat yükte 60 derecenin altinda geziyor ilk defa böyle bişi başıma geldi bişide sorunmu olduki acep

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Bende ilk defa duydum böyle bir şeyi. Yükteki performansı tamam ama boşta 40 derecenin üstü bir garip.

• AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi ilk montajda sogutucu tam oturmadigi halde 30 derecenin altinda geziyordu islemci bostayken fakat suan 40derecenin ustunde geziyor anlamadim sorun ne!

• İlk sayfadaki inceleme çok faydalı olmuş teşekkür ederim. Benim sorum Zalman hakkında olacak, zalman zm stg2 yi önerir misiniz? MSI GE70 2OE oyun laptopu kullanıyorum önerebileceğiniz zalman dan başka bir ürün var mı?
  • Ne zaman gelecek bu stoğa

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-mastergel-maker-thermal-macun.html

• cklnc C kullanıcısına yanıt
    Zalmanı tavsiye etmem, denedim. Mx4 iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enermax600

Zalmanı tavsiye etmem, denedim. Mx4 iyidir.

Tamamdır dostum teşekkür ediyorum mx4 bakıyorum o halde.

• Yalnız mx4'ün mavisini hiçbir yerde bulamıyorum.

Satan var mı?

• Ekran kartı için benim kişisel tercihim

Cooler Master MasterGel Maker Nano
    Xigmatek's Xi-3
    MX4

Bunları bizden bulabilirsiniz.

Gelid Solutions GC-Extreme buda oldukça iyi bir macun ama ülkemizde yok.
    Noctua nt-h1 mx4 ten biraz iyi bir macun.Kullanımı sorun yaratmaz.Güzel macun.

Tercih olarak mastergel maker nano bulursanız hiç şaşmayın derim.
  • H.E.B Sup kullanıcısına yanıt
    Mastergel nano basarili gerçekten 1 tüp bitirdim şimdi 1 tüp mastergel pro var elimde kullanmadim daha zalmandan uzak duruyorum sakız gibi idi bir ara almiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 4 Haziran 2017; 12:55:57 >
  • Master gel pro beş para etmez.Nano çok iyi macun
  • H.E.B Sup kullanıcısına yanıt
    Test edip göreceğiz.

• Merhaba arkadaşlar bende kendi laptopum için macun alacağım fakat önerilerinize ihtiyacım var. Aldım ve şu üründen memnun dediğiniz ürün hangisidir? Uygun olduğu için ebaydan alacağım "ZM-STG1" bu ürünü düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrestigeMan -- 5 Haziran 2017; 19:54:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Arkadaşlar selamlar. Konuyu baştan sona okudum.

Merhaba bende aynı sıkıntı içerisindeyim MSI laptopa sahibim ge60 çözüm üretebildiniz mi termal macun marka konusunda cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.