Şimdi Ara

Türkiye'de döviz kazanabileceğim bir iş arıyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malumunuz TL sürekli değer kaybediyor. Açıkçası bir geleceği de gözükmüyor. Bu durumu fırsata çevirmek için, Türkiye'de döviz kazanabileceğim bir iş fikri arıyorum. Misal ülkeye gelen turistlere 1 euro, 5 euroya turistik bir eşya satmak gibi. Veya bir malı yurt dışına döviz cinsiyle ihraç etmek gibi. Tabi şirket sahibi değilim, bunu düşünerek basit bir iş lazım. Kısacası Türkiye'de nasıl döviz kazanbilirim?

• ben söylim eğer doviz kazanmak istiyorsan elektronik parça satış işine girmelisin çünkü elektronik malzemeler ülkemizi dolar bazında geliyor ve satarken yine dolar kuru bazında satılıyor kar marjı yğksek ama işi biraz bilmen lazım...
  • Herkes TL kazanmaktan memnun galiba
  • Cok iyi bir mühendis olabilirsen dolar cinsinden maas alirsin cunku aksi halde isveren senin yurt disina kacacagini bilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • “Atölye açar, 3 boyutlu yazıcılar ve el emeğiyle bir şeyler üretirsin. YouTube ve İnstagram’dan reklamını yapıp yurtdışına satarsın” derdim ama Türkiye’de PayPal yasak. Aliexpress vb yerlerde mağaza açmayı araştırmak gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonel teletabi

“Atölye açar, 3 boyutlu yazıcılar ve el emeğiyle bir şeyler üretirsin. YouTube ve İnstagram’dan reklamını yapıp yurtdışına satarsın” derdim ama Türkiye’de PayPal yasak. Aliexpress vb yerlerde mağaza açmayı araştırmak gerek.
    PayPal kullanmanın yolu var. Sorun PayPal değil, Avrupa veya Amerikadan talep görecek bir ürün üretebilmek.
  • ben kendi tasarladığım giysileri mikro ihracatla yurtdışına satmayı düşünüyorum. aliexpress tr de satışları açtı bi araştırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

ben kendi tasarladığım giysileri mikro ihracatla yurtdışına satmayı düşünüyorum. aliexpress tr de satışları açtı bi araştırın derim.
    Tasarladığın giysiler yurt dışından talep görüyor mu? Gördüğünü farz edelim, bu işin kargo maliyeti ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Tasarladığın giysiler yurt dışından talep görüyor mu? Gördüğünü farz edelim, bu işin kargo maliyeti ne olur?

Alıntıları Göster
    0.5kg kargolar 5-7$

işi yapmıyorum. Aliexpress tr yutup hesabından araştırın

• İhracat yap yurt dışına bir ürün, hizmet satabilirsin

• Ben € kazanıyorum ama çok değil. Dayım Hollanda'da suşi restoranı işletiyor. Onun belli malzemelere düzenli olarak ihtiyacı var. Neye ihtiyacı varsa bana söylüyor. Ben buradaki firmaları araştırıp aradığı şeyleri ucuza buluyorum. Misal eldiven, personel kıyafeti, kağıt poşet gibi malzemeleri logosunu bastırıp PTT Kargo ile yolluyorum. %10 komisyon alıyorum. Dayımın haberi var tabii bundan. Neyse böyle başladık. Sonra dayım etrafındaki esnaflardan da bu tür siparişler toplayıp bana iletmeye başladı. Şu an her hafta kargo yolluyorum ve iyi para kalıyor. Döviz yükselince daha da zengin oldum.
  • quote:

PayPal kullanmanın yolu var. Sorun PayPal değil, Avrupa veya Amerikadan talep görecek bir ürün üretebilmek.

Alıntıları Göster
    ben paypal olmadığı için birsürü çeviri, transkripsiyon vs. sitesine başvuramıyorum ve yabancı dilim çöpe gidiyor. paypalı sorun olmaktan nası çıkarıyorsunuz? yurtdışında akraba, tanıdık mı var yoksa bir şekilde yasağı bypass edebiliyor muyuz?
  • yabancı markalara çalışacaksın kendin websiteleri üzerinde bulunan email adreslerine mail atarak başvurabilirsin...

Popunder network advertising google seo bu konular da uzmanlaşıp yabancı markaların reklamlarını yaparak kısaca döviz kazana bilirsin...
  • Yazılımla ilgili elimde bir meslek olmadığı için bu bana uymuyor. Daha basit bir iş lazım. Mesela, Türkiye'de ucuz yurt dışında pahalı olan bir ürün lazım ve o ürün yurt dışında talep görecek bir ürün lazım. Bunu yurt dışına küçük ölçekli olarak ihraç edebilmem lazım.

• quote:

Yazılımla ilgili elimde bir meslek olmadığı için bu bana uymuyor. Daha basit bir iş lazım. Mesela, Türkiye'de ucuz yurt dışında pahalı olan bir ürün lazım ve o ürün yurt dışında talep görecek bir ürün lazım. Bunu yurt dışına küçük ölçekli olarak ihraç edebilmem lazım.

Türkiyede ucuz yurt dışında pahalı olan şeyler var aslında

Mesela marka şampuanlar ... 10 euroluk aynı marka şampuan burda 35 tl ..Temizleyiciler falan orda 5 euro burda 10 tl

Ama bunu bilmek neyi değiştirir nasıl satıcaksın ?

• quote:

Yazılımla ilgili elimde bir meslek olmadığı için bu bana uymuyor. Daha basit bir iş lazım. Mesela, Türkiye'de ucuz yurt dışında pahalı olan bir ürün lazım ve o ürün yurt dışında talep görecek bir ürün lazım. Bunu yurt dışına küçük ölçekli olarak ihraç edebilmem lazım.

Türkiyede ucuz yurt dışında pahallı bir üründen bahsediyorsan öncelikle ürününün türkiyede üretiliyor olması lazım. İthalat ile gelen bir ürünü yurtdışına çıkarma maliyetlerinle birlikte diğer rakiplerine göre ya başabaş veya daha maliyetli olacaktır. Misal çinden getirteceğin bir ürünü avrupaya satabilirsin. $ ile alıp € ile satabilirsin. Aradaki kur farkı ve satacağın ürünün kalitesi ile ciddi paralar kazanman olası. Ancak bunun için hem çin hemde Avrupa piyasasını bilmen lazım. Avrupanın neye ihtiyacı var? Çin'den bu ürünü nasıl getirtebilirsin kaliteli ve ucuz olarak?

Bir köprü ülkesi olduğumuzu düşünürsek aslında Bu aradaki komisyonculuk olayını küçüklükten bize öğretmiş olsaydılar şimdiye ciddi kazançlarımız olabilirdi. Hemde kendi işimizin patronu olurduk. Ancak bu pazarlara ürün alıp satabilmek için 2-3 dil bilmek şart. Ticaretten anlaman kazıklanmamak için şart. Çünkü yiyeceğin kazık küçük olmayacaktır. Yurtdışına çıkıp bakman lazm. Kültürlerini araştırıp neyi nasıl tükettiklerini bilmen lazım. En basitinden Almanya'da 1 kg süt 1 €. Sen burdan oraya sütü gönderip satabilecek misin? Mümkün mü? Ordaki hukuk sistemi denetim sistemi nasıl işliyor biliyor musun?

3 kuruşa 5 köfte yok...

• Cok faydali bir konu benimde kafada bu tarz sorular var mesela el dokuma kilimler var bunlarin faturasi yok bunlara nasil fatura cikartip yurt disina yada yurt icine e ticaret siteleri araciligiyla satabilirim ?

• Youtube işine girsek bu saatten sonra izlenme alabilir miyiz acaba. Boşluk da kalmadı bu saatten sonra yer edinmek çok zor.

• Var, mining fakat kartlar Türkiye de kara borsa. İngiltere de ucuz kart var ama Almanya ya bile göndermiyorlar. 1100 euro verip aldığım 3080 bile şuan 2100 euro fiyat çekiyor. Türkiye daha vahim 40 bin diyeni gördüm aynı karta. 3090 zaten araba fiyatına satılıyor. Saçmalık daha ne kadar sürecek bakalım. Çip falan hikaye, bilerek yapılıyor her şey.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.