Şimdi Ara

Türkiye’de de üretilen yeni Toyota Corolla'nın fiyatı açıklandı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
4
Favori
17.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

2019 Model Otomatik Corolla Sedan 100.500 TL

Kaça vereceklerdi ?
    108.500 TL o dediğin iyi bak.
    2017 yılında 50. yıla özel full + full 1.6 Corolla'ya 82.000tl fiyat almıştım sen neden bahsediyorsun sayın polyanna?? simdi boş paket 103.700tl!!
  • 1. 2017 model ile 2019 model arasında kaç lira fark eder ?
  • quote:

1. 2017 model ile 2019 model arasında kaç lira fark eder ?
    1. fiyatı 2017 yılında aldım zaten. o zaman son modeldi.

ya sen neyi savunuyorsun allah aşkına. 2 yılda aracın fiyatı 82k dan 153k'ya çıkmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 15 Şubat 2019; 9:28:44 >
  • 1. 2017 - 2019 model farkı en az 40.000 TL eder. (Şu anda satılan arabaların 2018 ile 2019 arasındaki farka bak !)

2. 2017 model demode eski kasa Corolla ile yeni nesil Corolla ile kıyaslanamayacak kadar gelişme var. Eski-Yeni Kasa arasında en az 20.000 TL fark eder.

3. Eski kasanın ses yalıtımı, yol tutuşu ve 1.4 D-4D başarısızşığı, Yar-Otomatik şanzıman hezimeti gibi kötü ünü olan tedavülden kalkmış bir otomobildir.

4. Yeni Focus fiyatlarına bakmanı Megane, Civic ve Golf ile kıyaslamanı öneririm.

5. Adamlar 2018'de sattığı fiyatın altına 2019 mu satsın ?
  • Hunharca Eleştiri H kullanıcısına yanıt
    tamam kardeş sensin adamlar x2 fiyat sokmuşlar "oooooh yetmez daha sokun" demeye devam etsen. hoşuna gidiyor anlaşılan.
    bu dediğim türkiyedeki bütün otomotiv sektörü için geçerli gelmiş bide alta civic, golf felan yazmış.
  • Seneden seneye araç fiyatlarında nasıl 20bin oynar dalgamı geçiyorsunuz.
    Gidin Avrupa ve ABD fiyatlarına bakın. Çoğunda en fazla 500-1000€ veya $ seviyesinde fiyat farkı var.
    Honda Civic örneği gibi ruhsatta değişecek tek rakam için araçta hiç bir fark olmadığı halde fiyat yükseltmeleri mantıklı mı geliyor size?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 15 Şubat 2019; 11:5:50 >
  • 2016 döviz kuru ortalaması 3.34

Bugün 5,30

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Avrupada 1 euro her zaman 1 euro. Yıllık enflasyon en yüksek zamanda dahi %2. Bizde de araç maliyetleri döviz bazında oynamıyor TL olarak değişmesi kur farkından.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

2016 döviz kuru ortalaması 3.34

Bugün 5,30
    aynı şeyi söylüyoruz. tartışma açtığı cümlem "yeni Türkiye çok güzel sen de gel." idi.
    adam lafı öyle evirip çevirdiki sanki ben toyota'yı eleştiriyormuşum izlenimi yarattı. bunlar değişik insanlar ya.
  • quote:

1. 2017 - 2019 model farkı en az 40.000 TL eder. (Şu anda satılan arabaların 2018 ile 2019 arasındaki farka bak !)

2. 2017 model demode eski kasa Corolla ile yeni nesil Corolla ile kıyaslanamayacak kadar gelişme var. Eski-Yeni Kasa arasında en az 20.000 TL fark eder.

3. Eski kasanın ses yalıtımı, yol tutuşu ve 1.4 D-4D başarısızşığı, Yar-Otomatik şanzıman hezimeti gibi kötü ünü olan tedavülden kalkmış bir otomobildir.

4. Yeni Focus fiyatlarına bakmanı Megane, Civic ve Golf ile kıyaslamanı öneririm.

5. Adamlar 2018'de sattığı fiyatın altına 2019 mu satsın ?
    İyi güzelde...
    Milletin geliride 2017e göre 2019u karşılaştır bakalım bu denli artmış mı,üstüne enflasyon farkı ve alım gücündeki düşüşüde ekle...
    Hesabı yaparken çift taraflı yapmak lazım bence.
    İsterlerse 200bin yapsınlar sorun değil alamadıktan sonra...
    Arkadaşın demek istediğide bu bence 82k 153k olmuş bizim gelirimiz gerilerken oto fiyatları hızla artıyor...
    Dolayasıyla daralma ve satışlarda düşüş kaçınılmaz.
    Laf dönüp dolaşıp kur farkına vergilere gelecek, vatandaş için her geçen gün sıfır araç almak hayalden öteye gidiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 15 Şubat 2019; 11:11:24 >

• Adam boş donanım küçük sınıf aile arabasının 100 bin lira olmasını savunuyor bu kafa yapısı değişmediği sürece bu ülke düzelmez.
    Okudum ve cevabım halen aynı
    Kur farkı nedir? Üretimde parça siparişi ne süre önceden verilir? RDE ve WLTP uygulama tarihleri nedir? Araç ismi aynı iken altta neler değişiyor bunları bilmeden harala gürele yorum yaptığın beyninle ben sana başarılar diliyorum.
  • quote:

Senin kullandığın araçtan çok daha kaliteli ve güzel bir tasarıma sahip.
    buna da bir inceleme yapsana liseli sesinle volvoya yaptığın gibi
    Otomotiv endüstrisinde siparişler 6 ay önceden geçilir ve elleçleme yapılır satış fiyatı için. Toyota eski kasa için geçen seneki daralmadan dolayı Satışlar stoktan yapıldı. Bu da şu demektir aralıkta aldığınız eski kasa Toyota yılın ilk altı ayında düşük kurda üretilmiştir bu sebeple fiyat sübvanse edilebilir. Ancak bugün satılan araç ocaktan sonra üretildi yani kur 5,20-5,30 ile üretildi. Parça siparişleri ise Eylül ekimde geçildi dolayısı ile kurun 6,5-7 liralarda gezdiği zamanlarda. Biraz ekonomi biraz makro üretim bilirseniz mantıklı yorumlarda bulunabilirsiniz. Euro bazlı üretim verilerine giderseniz aradaki fark eğer rde, wltp, yaya koruma gibi ek zorunluluk yoksa en fazla euro bölgesi enflasyonu kadardır. TL olarak değişimin fazla olması 1. Üretim fiyatı üzerinden yüksek vergilendirme 2. kur dalgalanması. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım.

• sml_akyz S kullanıcısına yanıt
    Ülkede doğan şahin kartal çok gardaş.

• Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    Keriz is avi.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.