Şimdi Ara

Türkiye’de de üretilen yeni Toyota Corolla'nın fiyatı açıklandı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
4
Favori
17.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamda ben o bahsettiğiniz opsiyonları almak zorunda mıyım. Hep aynı dayatma politikasını uyguluyorlar. Ben baz fiyatlara bakarım otomatik benzinli 100 bin hibrit 137bin tl. Herkesin kendi fikri tabi ben o farkı benzine verir sonrada arabayı satarım. Ayrıca şu anki zamanda aldığınız hibrit aracı kolay elden çıkarabilir misiniz ? 10 yıl sonra evet ama şuan maalesef. Maddi kayıptan başka bir şey değil.
  • Corolla keyfi için bu fiyata bile seviyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalnız yorum yapanların ve bazı yorumları beğenenlerin hibrit konusunda hiçbir bilgisi yok.
    https://www.garajyeri.com/blog/elektrikli-araba/hibrit-otomobil-nedir-avantajlari-ve-dezavantajlari-nelerdir

Biraz okuyun, öğrenin ve öyle yorum yapın lütfen...

• Hybrid alanlar 5 yıl sonra batarya konusunda ne gibi maceralar ve maliyetler ile karşılacaklarını hayal ettiler mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    5 yıl sonrada hibrid satılmaya devam edecek. Sizce firmalar 5 yıl sonra batarya mağdurları diye bir kitle oluşturup satışlarını kendi elleriyle baltalar mı? Birçok formül üzerinde çalışıyor firmalar asıl sorun şu gelişmiş ülkelerde araç değiştirme sıklığı 3-5 yıl arası yani adam 5 yıl sonra ne olur diye düşünmüyor çünkü araç hurda değerinde oluyor o zaman. Bizim gibi alım gücü düşük ve araç parkı yaşlı ülkeler içinse çalışmalar yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hunharca Eleştiri H kullanıcısına yanıt
    Toyota yarı otomatik kullanmadı ki cvt kullandı, şimdi de onu kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thrgl -- 16 Şubat 2019; 15:5:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

5 yıl sonrada hibrid satılmaya devam edecek. Sizce firmalar 5 yıl sonra batarya mağdurları diye bir kitle oluşturup satışlarını kendi elleriyle baltalar mı? Birçok formül üzerinde çalışıyor firmalar asıl sorun şu gelişmiş ülkelerde araç değiştirme sıklığı 3-5 yıl arası yani adam 5 yıl sonra ne olur diye düşünmüyor çünkü araç hurda değerinde oluyor o zaman. Bizim gibi alım gücü düşük ve araç parkı yaşlı ülkeler içinse çalışmalar yapıyorlar.
    Muhakkak öyle olması lazım ama planlama yaparken X ülkesi için şu kadar yıllık batarya kullanalım, Y ülkesi için şu bataryayı kullanalım şeklinde bir kimyevi mühendislik yaptıklarını zannetmiyorum. Ha bunun yerine, araç değiştirme sıklığı bizim gibi seyrek ülkeler için başka bir formül bulmuş olmaları lazım. Yoksa ölü veya düşük performanslı batarya fiyatını komple fakir ülke mensuplarına kitlemek kendilerine zarar verir. Ben bütün bu ihtimalleri göz önüne alarak henüz 5. yılını doldurmuş Hybrid araç sahipleri kitlesini görmeden yine de riskli buluyorum bu konuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Yahu saçma sapan konuşma. 100 beygirlik elektrik motoruna destek çıksın diye 300 hp benzinli motor mu koyacaklar arabaya güldürme daha fazla. Belli dünyadan haberin yok. Plug in mantığı kısa mesafelerde tam elektrik gücüyle gidebilme imkanıdır. Arabayı sadece benzinli olarakta kullanabilirsin elektrikli olarakta. E-Drive modu var bu araçlarda. Toyotanın sisteminde bu imkan yok. Araba kullanım durumuna göre kendi ayarlıyor motorları. Elektrik motorunun tek başına gidebileceği menzil yok gibi bişey zaten. Sadece destek veriyor.
    Bilip bilmeden konuşmaya devam ediyorsun, sana ödev git Range Rover PHEV motoru iyice araştır. 104 hp plug-in hybrid motora 300 hp 2.0 litre benzinli motor destek veriyor evet.

Zaten tüm reklamlarında 100 km/2.5 litre ortalama diye geçiyorlar. Elektrikli motor %100 çalışırken bile bir miktar benzin tüketimi var. Gaza oturduğunda ve 120 km üstü hızlarda benzinli motor destek veriyor ki zaten rolantide çalışıyor olmasa ne zaman marş verip güç üretecek ! 2 küsür tonluk makinanın kışını 104 hp'lik elektrikli ne kadar kaldırabilir , ancak düşük hızlarda..

Plug-ln mantığının şehir için düşük hızlarda benzinli motor şarj etmeden 50 km civarı yetecek bir bataryayı şebeke elektriğiyle aracın motoruna ihtiyaç duymadan önden şarj edebilmen. Diğer hybrid araçlarda sadece aracın benzinli motoru ve fren rejenerasyon sistemi ile şarj oluyor.

• bloodletting. kullanıcısına yanıt
    Adamın bakanı da 40 asgari ücretle sıfır araba alabiliyorsunuz daha ne olsun diyordu. Öyle tencereye böyle kapak..

• YEY Y kullanıcısına yanıt
    Yine mi sen 887 hp lik porsche 918 spyder in fabrika verisi tuketimi 3 litre. Fazla uzatma yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 17 Şubat 2019; 0:2:47 >
  • Bu gün Toyota bayine gidip aracı canlı inceleyip test sürüşü yapma imkanı buldum.
    Vision donanım kesinlikle alınmaz, taksiciler falan alır herhalde...
    Bana göre Dream donanım alınabilir seviyede, ayrıca sunroof istiyorsanız Flame X-Pack aşşaığsında ki doanımlara yani Vision - Dream ve düz Flame doanıma Sunroof vermiyor.
    Dream donaımdan sonra Hurda teşviği hikaye, 3 bin liraya düşüyor ...

" 4 adet yeni corolla alıcaz filo indirimi yapın " dedik Lansman fiyatından kuruş aşşağı düşemeyiz dediler. Nereden uygun fiyat alırız bilen varsa lütfen bi yardımcı olsun

• thrgl T kullanıcısına yanıt
    1.4 D-4D motorda ne şanzıman kullandı bak bakalım ?

• iki farklı corolla var fotolarda bir ben mi farkediyorum. hangisi türkiyede üretilen

• Hibrit arabaları duyunca seviniyorum ama fiyatlarını duyunca hevesim kaçıyor Farkettiyseniz piyasada araba fiyatları gittikçe yükseliyor ama halkın geçimi hep aynı düzeyde bu gidişte arabalar ellerinde patlayacak haberleri yok not:kredi bir çözüm değildir tamamen bir bataklıktır çoğu kişi bankaların pençesinde bu iç borç yüzünden ülke batabilir

• Amelelik kısmının Türkiye’de Türkler tarafından yapılması neden “yerli” olarak nitelendiriliyor anlayamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hunharca Eleştiri H kullanıcısına yanıt
    Yeni kasada dizel olmadığı için yeni benzinliyle eskisini kıyasladım, benzinlilerde yarı otomatik yok.
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Araç fiyatlarının müsebbibi firmalar olsa haklısınız. Araç pazarı 1 milyondan 300-350 binlere düşmüş. Ellerinden gelse firmalar zaten indirecek fiyatları.

• HayaletAdam|TR| kullanıcısına yanıt
    Yerli olmanın koşulu mevzuatta bellidir. Bunun tanımıda amelelik değil araçta kullanılan girdi oranının minimum %50den fazlasının yerli üretim olmasıdır.

• 1.6 benzinli çok mantıklı....

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.