Şimdi Ara

Türkiye’de de üretilen yeni Toyota Corolla'nın fiyatı açıklandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
4
Favori
17.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şarj olmayan derken anlamadım ? bu araç yolda giderken hybrid modeli kendini sarj etmiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

şarj olmayan derken anlamadım ? bu araç yolda giderken hybrid modeli kendini sarj etmiyor mu ?
    evet kendi kendini şarj ediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

evet kendi kendini şarj ediyor...

Alıntıları Göster
    yukarıda bir arkadaş şarj etmiyor demiş de ondan şaşırmıştım... 3.4 litre çok güzel bir değer hybrid modelde. Ancak şimdi yıllık vergi dilimine baktıgımda 3 bin lira vergisi oluyor 1-3 yaşda 1800 cc hybridin... bu baya dezavantajlı duruma geçiriyor. Şahsen bunun yıllık .MTV si 1000-1500 civarında olsa idi şuan almak istediğim bir araç olurdu.
  • Baz donanımlı benzinli kompakt aile otomobili 100 bin liradan başlıyor ne hale geldi piyasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Plug in hibrid araç fiyatını daha fazla yukarı çekecek donanımlar içeriyor. Ayrıca bu bir yöntem Plug in hibrit te batarya bitince yolda kalmayın diye içten yanmalı motor vardır.
    sadece şarj aleti gerekecek.
    toyota hybridlerdeki elektrik motoru tek başına aracı hareket ettiremiyor mu ?
  • mekatronikçi kullanıcısına yanıt
    Piyasa???

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-my-car-sifir-0-2018-kia-cerato-1.6-crdi-prestij-full-644494560/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-bayisi-kartas-a.s-den-2018-egea-1.6-e-torq-lounge-plus-otm-640435262/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2018-model-0-km-fiat-egea-lounge-pluse-1.6-dizel-otomatik-595805996/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-bostancioglu-ndan-2018-astra-dizel-otomatik-sifir-km-plus-deri-642953231/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ertemel-autopia_2018__sifir-km__boyasiz_elegance__otomotik-651923321/detay

Kusura bakmada 110 bine 15 inch kapak jant , plastik direksiyon ve plastik vites topuzu , park sensörü olmayan , karartılmış camlar , kararan dikiz aynası vs olmayan , far yağmur sensörü zaten yok bir araç alınmaz. O paraya dizel otomatik full sunroof cerato var. Deri direksiyon vs ucuzlatacağız diye 2. sınıf edition yapmışlar. Işıklı makyaj aynaları vs yok her ince detaydan itinayla kaçılmış.

Gerçek araba budur diyeceğin pakette 130.000 bine varıyor ne anladım bu işten o paraya fabrikasyon lpg civicte bulunabilirken...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aliofage A kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var ya, benzinli ile hybridi aynı kefeye mi koyalım. Dizel az yakmasa kim 20-30 fark versin alırken. Hybride bir nevi az yaptığı için pahalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de şu açıdan bakın underbody 2013 modelin üzerine geliştirme. 48bin Tl lansman fiyatı vardı o aracın.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Toyotanın da var plug-in hibritleri uzun yıllardır. Bu sistem pahalı olduğu için çok tercih edilmiyor. Toyotanın alt yapısı var, pazarda o yönde talep olursa diğer modellerine de koyar. Bence talep olmadığı için koymamıştır. Eski kasa corollanın da plug in hibrit modelleri vardı, bazı ülkelerde satıldı. 50km civarı menzili vardı.

Plug in ler daha ağır oluyor. Şehir içi kullanım için mantıklı ama uzun yolda dezavantajlı. Sadece şehir içi kullanılacaksa bu sefer de elektrikli model almak mantıklı. 50km de bir şarj etmek mantıksız. Avrupada taksi olarak çok vardı plug in ama artık elektrikli lere geçiş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cntzlm

hurda teşvikli fiyatın önde tutulmasının sebebi eğer siz hurda araba bulamıyorsanız bile makul bir fiyat karşılığında bayii yardımcı oluyor
    Onu bilmiyordum. Teşekkür ederim bu konuda beni aydınlattığın için

• Hybrit mantıksız olmuş fiyat olarak bir üst paket alıp lpgyi döşer bineriz :) firmada çalışan türk beyniyle düşünen kimse yok mu bunun hesabını yapacak anlayamıyorum

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Prius c disinda yok bildigim plug in. 40 a yakin hidrid modeli var.

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Plug in de benzinli motor yardimci mi olur

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Yanlış biliyorsun.

Toyota prius prime modeli plug in hibrit mesela. Prius plug in hibrit adı altında da uzun yıllar satıldı. Son kasada plug in leri biraz değiştirip prius prime yaptılar.

Çinde corolla hev, levin hev adı altında da satıldı. Levin dediğimiz USA versiyon corolla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 14 Şubat 2019; 14:44:12 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    O işlem sandığınız kadar basit değil maalesef. Şarj girişi ile birlikte, akımı regüle etmek için donanımlar gerekiyor. Bununla birlikte dışarıdan akım çekilecekse ek güvenlik donanımları var.

• Çok para bunlar diğer otomobillerde olduğu gibi. Keşke vergilendirmeyi adam gibi elden geçirseler
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Levin plug in degilki.

• 20 bin hedef 20 bin kota demek.

Şubatı boş verin marta bakın. Martta kaç tane satılmış. Sıçonra mart ayının toplam satışlardaki yüzdesine bakın. Misal %7 desek martta 1400 tane satılırsa hedefe ulaşabilirler ve kampanya yapmazlar.

Ancak 1400 tane satış olması için mart ayında toplam 20k ve üzeri otomobil satılması gerek.

Gelişmeleri takip ediyorum. Mısır ve çerez ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

Çok para bunlar diğer otomobillerde olduğu gibi. Keşke vergilendirmeyi adam gibi elden geçirseler
    Vergiyi sıfırlasalar sana bayilerin yansıtacağını mı düşünüyon. Bunun olması için hem ötv sıfırlanmalı, hemde faizler yarıdan fazla inmeli. İşte o zaman bayiler fahiş kar elde ederler. Serbest piyasada oyuncular çoğalınca rekabetten dolayı her türlü fiyat inerler. Olay toplam satışlar ve toplam kara bakar.

Sadece ötv sıfırlarlansa batma eşiğinde olan firmalar minumum satış ve maksimum kardan dolayı fiyatları çok az indirir. Birde 2.el piyasası zarar göreceği için çok hızlı fiyat indirimi mümkün değil.

Bu yüzden devlet faizleri indiremezse vergileri indirecek ama ağır ağır. Bir zaman sonra sıfırlanacak. Ama bize yine etkisi olmayacak.

Biz tüketicileri rahatlatan tek unsur döviz bazında ki maaşlarımız. Bunlar artarsa o zaman kolay olur herşey.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Kardes bu araç 0dan türkiyede imal ediliyor pres ve gövde prosesleri var. Metal saçlardan araba halini alıyor ayrıca gebze sakaryada bircok türk firmasıda ufak tefek yan sanayi parcalarını üretiyor öyle ikeadan aldığın gardrop gibi montajlanmıyor yanlış bilgi vermeyelim 3lü vardiya sistemini kullanarak dünyada ilk üretim yapan toyota fabrikası pres-kaynak-boya-plastik kalıp prosesleri var ha batarya ve motor yurt dısından geliyor orası doğru.Ayrıca ülkemizde ford,fiat,hyundai,honda,renault da binek ve hafif ticari üretiyor toyota ise türkiyede üretilen ilk hybrid ve ilk suv modelini üretiyor google a TPS yazıp toyota üretim sistemi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsin saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.