Şimdi Ara

Türkiye'de Çalışarak Bir Yere Gelebileceğime İnanmıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beni ve birçok genci bu düşünceye getirenlere yazıklar olsun. Ülkede en düşük mevkiden en yükseğine kadar hepsi torpille işliyor. İktidara yakın bir adamın varsa istediğin mevkiyi elde edebiliyorsun. Bu kokuşmuş düzeninizde kim neden ülkeye yararlı olabilmek için çabalasın?

Haftalardır ülkenin içişleri bakanı ve vasıfsız gazetecisi hakkında rüşvet ve cinayet iddiaları bulunuyor ama bir savcı da çıkıp soruşturma açmıyor. Sabahın köründe kalkıp akşamlara kadar çalışan babam 3 bin lira maaşı zar zor alabiliyorken hiçbir vasfı olmayan, sadece dayısı iktidara yakın olan kan emiciler milyonlarla oynuyor.

Söyleyin bana bu ülke için neden çalışayım? Bu düzeni değiştirmek için diyenleriniz çıkabilir. Ama bu düzenin nedeni birkaç insanın geri kafalı zihniyeti değil neredeyse toplumun yüzde 90ının zihniyeti. Neden normal şartlarda yaşayacağım 60 - 70 yılı bu Orta Doğu kafasını değiştirmekle uğraşayım?

4 milyar yıllık dünyada beni bu ülkede ve bu dönemde yaşamaya layık gören tanrıdan şikayetçiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çık git. tutan mı var.

• Para kazansan binbir türlü hile ile cebinden parayı alırlar,kazanmasan vasıfsız diye damga vururlar.Öyle içleri pis ve firavunlaşmış hayvanlar ki bunlar her şeyi kendi için var zannederler

Bir atasözü ile kapatıyorum

Türkiyede hiçbir başarı cezasız kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 18 Haziran 2021; 23:38:30 >
  • Gözüm bak tanrının sevdiği kuluymuşsun demekki işte. Malüm tanrı sevdiği kulları en zor şekliyle sınavmış. XD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPAWN-TheUndead -- 19 Haziran 2021; 11:17:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Planlarını inandığın şeylere göre yap.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Ne kadar aptalca bir cevap.

Gidilebilse zaten kimse durmaz.

• babama da bunu diyorum üzülüyor, elinden bir şey gelmiyor. kimseye bunu anlatamıyorum, ya da dinlemiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az sabır chp iktidara yürüyor. O zaman ülke cennet olacak. çalışarak her yere gelebileceksin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.