Şimdi Ara

Türkiye'de Asla Okuyarak Zengin Olunmayacağı Gerçeği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
4
Favori
3.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hem evet bazı avantajları var hem de hayır. dünyada 50 sene önce çok daha rahat at koşturabiliyordunuz doğru ama internetin getirdiği bilgi çağı + küresel pazar ile bence bu avantaj nötrlenmiş oluyor.

bakın mesela geçenlerde korona virüs sitesi kuran genç 8 milyon doları reddetti onun yerine bağış kutusu açtı siteye. kısa vadede bu salaklık gibi gözükse de uzun vadede getirisi çok daha fazla olacak
    https://www.haberler.com/17-yasindaki-genc-8-milyon-dolarlik-teklifi-13224889-haberi/

para hırsından ziyade başarı hırsı diyelim ama katılıyorum son söylediğinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minik_karinca -- 5 Haziran 2020; 22:13:38 >

• unguided U kullanıcısına yanıt
    Para mutluluk getirir. Ama buradaki kıstas ne ile mutlu olabildiğindir. Sen zengin olsaydın nasıl mutlu olurdun diye sorarsan şu klibi izle. drake-god's plan

Tabiki paranın satın alamayacağı şeylerde vardır. Genelde çok parası olan insanlar etrafında çok insan olmasına rağmen kendini yalnız hisseder.
  • Allah daha çok versin ki onlarda yanında çalışanlara kazandırabilsin. Benim için dünyadaki en büyük saçmalıklardan biri sporcuların kazandığı astronomik paralar.
  • size bir arkadaşımdan 3 4 cümle ile bahsediyim kötü liseden mezunuz ikimizde ben 500k o 650 700k falan yaptı gitti 2. öğretim iktisat okuyor fikir yönüyle çok zıttız yanlış anlaşılmasın aşağılamıyorum kendisi bas baya düz mantık biridir ama ailecek bizi büyük ihtimalle 2 ye katlarlar ben daha iyisi için mezuna kaldım iyi yaparsam. belki fikir yapısı gelişmişlik olarak ondan kat kat daha iyi olacağım ama statü olarak hep benden üstte olacak yani diyeceğim her şey elimizde değil insanın keyfi kaçıyor
  • doğuştan fakir olup sonradan zirveye çıkan zengin olan sayısı milyonda 1 falandır acunda müthiş bi şans var adam hep 4 ayağının üstüne düşmüş ne kadar eleştirilse de rte de üst düzey bi hitabet yeteneği var çok güçlü birisi zengin bi ailede doğmamış ama zeki ve güçlü olması sayesinde adam buralara gelmiş kısacası şans beyler hayatta hiçbi şeyi kendin seçemiyosun tek olay zengin bi ailen olmaması da değil zekan yeteneklerin başına gelecek olaylar hepsi senin isteminin dışında
  • Türkiye'de kalırsam olamam ama ABD'ye gitcem.

Zengin olmak gibi bir isteğim yok, orta halli bir aileden gelen biriyim zaten.

Sadece enayi gibi hissetmek istemiyorum, stresli bir hayat sürmek istemiyorum.
  • Nasılhayatlanbu N kullanıcısına yanıt
    şimdilik sizden statü anlamında üstün olabilir fakat o yerinde saydığı için ve sizde ilerlemeye devam edeceğiniz için her türlü onu geçeceksiniz

ayrıca statüyü çok kafaya takmayın o bile parayla alınabiliyor :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: minik_karinca

şimdilik sizden statü anlamında üstün olabilir fakat o yerinde saydığı için ve sizde ilerlemeye devam edeceğiniz için her türlü onu geçeceksiniz

ayrıca statüyü çok kafaya takmayın o bile parayla alınabiliyor :))
    büyük ihtimalle hep benden fazla para kazanıcak insan bunları düşününce her şeyi s...tir edip çekip gidesi geliyor
  • Okuduktan sonra orda burda, başkasının işinde çalışırsan zengin olamazsın zaten. Sadece onları daha zengin yaparsın. Bahsettiğin adamların hepsinin altında çalışan insanlar, okumuş insan :D

Okuduktan sonra biraz tecrübe kazanıp sen de ticarete atılırsan, bir kobi (start-up) kurarsan ve de tutturursan ki bütün iş burada bitiyor, sen de zengin olabilirsin.

Bu adamlar ya risk almışlar (kaybedecekleri pek bir şeyleri yoktu ya da birilerinin sayesinde oralara gelmiş adamlar.

Acun Ilıcalı'nın aldığı desteği herkes biliyor.

Keza Ağaoğlu denen insanın da Çalık grubunun da bu seviyelere nasıl geldiği biliniyor.
  • Nasılhayatlanbu N kullanıcısına yanıt
    böyle düşünmeyin. onun 1 yabancı dili varsa sizin 3 tane olsun. o kodlama bilmezken siz kodlama öğrenin. kendinizi geliştirip aranan adam olun. bunlara rağmen maddi anlamda geçemezseniz bile bu öğrendikleriniz sayesinde yurt dışına kapağı rahat atabilirsiniz
  • Bu arada yeri gelmişken ilham verici bir konuşma da paylaşmak isterim

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin kurucusu Steve Jobs - Think Different(Farklı Düşün)
    https://www.youtube.com/watch?v=keCwRdbwNQY
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.